Дерево висить на електродротах, або Які наслідки негод досі не ліквідовано. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На перетині пров. Тракторного і вул. Воїнів-афганців уже понад 10 днів як на електродротах зависла зламана береза. Іще одне дерево до цього часу не прибране з території 7-ої школи. А на Порошинці вже розпиляли, але не до кінця вивезли уламки щонайменше двох повалених дерев. У цьому 20 серпня переконалися журналісти «Трибуни Броварів».

Нагадаємо, останні масштабні буревії в Броварах сталися 8 і 9 серпня. Через декілька днів броварські чиновники нарахували 63 повалених дерева, однак їхніх адрес не назвали. Керівник відділу, що відповідає за надзвичайні ситуації, Петро Приказчик запевнив: усі об’єкти, які могли би нести загрозу життю і здоров’ю людей, ліквідовано – повалені дерева розпиляно та вивезено.

Однак уже через день-два ми знайшли принаймні два недорізаних дерева. А користувачі соцмереж та представники міської влади вказали і на інші об’єкти, які потребують вирішення. Найнебезпечнішим виглядає береза, яка зламалась і повисла просто на електричних дротах над трансформатором – на перетині пров. Тракторного і вул. Воїнів-афганців.

Просто під поваленим стовбуром із гіллям можна побачити трансформаторну будку

Гілки висять просто на електродротах, зависнувши на них

Причому зависла деревина просто над дорогою

Публічно про цю аварію міські чиновники повідомили ще під час оперативної наради 12 серпня. Затримки з усуненням пояснили зайнятістю «Київобленерго» на інших об’єктах Броварського району через ліквідацію наслідків негод. Утім, станом на 20 серпня, дерево так і висить на дротах.

У міськраді вказують, що дерево мало би прибрати саме представництво «Київобленерго». Однак у компанії у відповідь на запит ще 14 серпня повідомили: наслідки аварій, що трапились через несприятливі погодні умови 5-11 серпня, були невідкладно усунені. Загалом приватне акціонерне товариство нарахувало 9 аварійних ситуацій у зазначений період у Броварах.

Відповідь “Київобленерго” на запит “Трибуни Броварів” щодо наслідків негод

Водночас «Київобленерго» закцентувало на тому, що землевласники і користувачі на своїх ділянках мають самостійно здійснювати нагляд за насадженнями. Зокрема, власноруч зрізати гілля, що загрожує падінням, або може бути причиною замикання, а також обриву повітряних ліній електропередач. У компанії вказують, що споживачі електроенергії постійно порушують «Правила охорони електричних мереж».

Тим часом у місті залишаються повалені дерева, де поруч не помітно електромереж. Одне з них – на території 7-ої школи. Стовбур із гіллям лежить частково на дитячому майданчику, де граються малі діти.

На Порошинці – два дерева, які вже розрізали і частково вивезли, принаймні стовбури. Але не повністю – гілля лежить багато.

Біля бараку на вул. Київіській, 290-А, де нещодавно демонтували два гаражі

А цей пеньок і купи гілля – поруч, на вул. Київській, 290

Схожа картина на перетині вул. Шолом-Алейхема та Михайла Грушевського.

На вул. Михайла Грушевського, 1 лежить завалений і порізаний невеликий кипарис.

Окремі складовані гілля можна побачити в багатьох місцях у Броварах.

Як розповів під час оперативної наради 19 серпня Михайло Черняк, керівник відділу контролю за станом благоустрою управління інспекції та контролю Броварської міської ради, минулого тижня було здійснено обхід і вручено 63 приписи на зрізання дерев. Однак реакція громадян була негативна – люди не хочуть видаляти насадження.

Нагадаємо, минулого вівторка виконавчий комітет Броварської міської ради надав дозвіл на видалення 114 дерев у місті. Більшість із них має зрізати КП «Бровари-Благоустрій». Міський голова Ігор Сапожко пояснив таку необхідність тим, що протягом місяця в Броварах два буревії звалили велику кількість дерев. А міська адміністрація несе відповідальність за життя, здоров’я людей та збереження майна.

Фото – Дмитро Карпій

Поділіться.

Залиште відповідь