Держстат відмовився публікувати дані про смертність українців під час карантину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Державна служба статистики відмовляється публікувати дані про померлих під час карантину, пов’язаного із поширенням COVID-19. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот із посиланням на відповідь Держстату.

Як зазначає Опендатабот, на початку цього року їхні аналітики звернулися до Держстату з проханням надати статистику щодо смертності в Україні, зокрема від хвороб органів дихання, грипу та пневмоній.

За даними служби статистики, до початку карантину в Україні щомісяця від хвороб дихальних шляхів помирало близько тисячі людей. Із  них близько 500 – через ГРВІ та пневмонії.

смертність

Наприкінці травня аналітики знову звернулися до Держстату з проханням надати такі дані, що охоплюють період карантину, вказують в Опендатаботі. Однак, у відповідь  їм повідомили дізналися, що служба не публікує цю інформацію під час карантину.

Офіційні дані, оприлюднені МОЗ станом на 4 червня 2020 року, говорять про 747 смертей від коронавірусу від початку карантину. Це в середньому 249 померлих на місяць. Показник удвічі менший від даних смертності через ГРВІ та пневмонії за той самий період 2019 року.

«Без повного об’єму даних про смертність від хвороб дихальних шляхів будь-які порівняння неможливі. Для того, аби робити висновки про виправданість карантину, який завдав значної шкоди усім сферам життя українців, ми маємо володіти даними про реальні показники смертності та їх причини», – коментує Олексій Іванкін, засновник Опендатабот.

Читайте також:

  1. Антирекорд захворюваності: МОЗ рекомендуватиме посилення карантину
  2. Батьки вихованців «Калинки» не заразилися COVID-19, а шпиталізованих дітей уже виписали з лікарні
  3. COVID-19: Безкоштовні консультації і тестування для жителів Київщини
Поділитись

Leave A Reply