Для боротьби з амброзією броварські комунальники придбали спецзасіб

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бровари закупили препарат, який пригнічує ріст амброзії. Таким чином міські комунальники планують боротися із цим алергенним бур’яном. Адже звичайне косіння рослини не допомагає. Скоріше навпаки – те знову виростає ще більшими кущами. Про це повідомляє керівництво КП «Бровари-Благоустрій».

Як розповів під час оперативної наради в понеділок, 9 серпня, виконуючий обов’язки керівника КП «Бровари-Благоустрій» Олександр Галицький, закуплений спеціальний засіб «Стоп амброзія» не знищує рослину, а лише пригнічує її ріст. Таким чином пилок не розвіюється в повітрі, насіння знищується. Тобто, зі слів комунальника, рослина не буде висушеною, жовтою. Вона буде зеленою, але на вигляд дещо підв’ялою. А на наступний рік уже не дасть «потомства».

Олександр Галицький. Фото – Дмитро Карпій

На сайтах продажу речовини із назвою «Стоп амброзія» зазначають, що препарат є екологічним засобом. Водночас, в інформації від виробника йдеться: там, де були зарості амброзії, навіть після оброблення в наступному році амброзія знову проросте в достатній кількості.

Протягом наступних 3-4 років на ділянці необхідно буде проводити таке саме оброблення, йдеться в описі продукції. Число амброзії на ділянці буде зменшуватися, але рекомендовано хоча б раз на сезон протягом наступних 15 років проходити по ділянці і виривати рослини, які зрідка будуть проростати, щоб не дати їм зацвісти.

Зазначимо, що наразі не вдалося з’ясувати, яку кількість засобу закупили для Броварів, скільки на це витратили грошей, на скільки має вистачити засобу. Окрім іншого, інформація про закупівлю не висвітлюється в пошуку за ключовими словами і критеріями на сайтах «Prozorro» та інших відкритих баз даних.

Амброзія, як зазначено у відкритих джерелах, – вкрай алергенна рослина, налічує близько 40 видів. Поширена переважно в Північній Америці, звідки і була завезена до Європи близько 100 років тому з метою використання її як сировини задля отримання летких олій. Один кущ амброзії може дати до 100000 насінин, які можуть проростати протягом 40 років.

Поділіться.

Залиште відповідь