Для розшуку призовників та порятунку громадян під час НС місто виділить кошти  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Децентралізація в дії: міська рада надасть фінансову допомогу Броварському районному відділу ГУ ДСНС та місцевому військовому комісаріату на порятунок для громадян  під час надзвичайних ситуацій та організацію призову в армію. А зміни, внесені до Положення «Прозорого офісу», допоможуть «запустити» міський «паспортний стіл», основні питання, розглянуті комісію з питань регламенту.

27 березня 2019 року відбулося засідання комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики та інформаційної політики.

Першим питанням розглядалось затвердження «Міської цільової програми заходів та робіт  із мобілізаційної підготовки та військової служби в місті Бровари на  2019 рік». Основна мета Програми –  забезпечення у місті мобілізаційних заходів та цивільного захисту  населення, створення необхідних умов для проведення призову громадян України на строкову військову службу та інформування населення про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій. Таким чином, Програма розроблена з метою ефективної взаємодії місцевого самоврядування з Броварським  військовим комісаріатом.  

Загальний кошторис витрат за Програмою – 450,0 тис.грн, основні статті витрат наступні:

  1. Організація розшуку призовників, які ухиляються від проходження строкової служби, та доставка їх на збірний пункт міста Бровари – 35,0 тис.грн (в основному, мова йде про пальне для автомобілів для цього завдання).
  2. Забезпечення призовної комісії необхідними канцелярськими товарами – 20,0 тис. грн.
  3. Поліграфічні послуги, придбання бланків, обслуговування офісної техніки – 20,0 тис.грн.
  4. Закупівля радіостанцій для здійснення зв’язку з пунктом управління – 375,0 тис.грн.

Як пояснив присутнім начальник відділу з питань надзвичайних  ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Петро Приказчик, дороговартісна техніка (радіостанції) потрібна для забезпечення зв’язку між пунктами охорони в місті у разі надзвичайних подій (у тому числі, військових) та зникнення звичайного мобільного зв’язку. Саме ця техніка зберігається у відділі з питань надзвичайних ситуацій виконкому БМР. Питання комісія схвалила.

До слова, Броварський ОМВК  надав офіційну інформацію щодо призову на строкову військову службу в Україні в 2019 році.

Наступним питанням було внесення змін у додаток Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2017-2021 роки.

Саме за цією Програмою в минулому році міська рада закупила і передала в місцеву службу надзвичайних ситуацій обладнання на 172,0 тис.грн. А саме: 2 драгери, 11 масок та 2 бензорізи.  Обладнання вручав особисто міський голова, про що повідомив містян на своєї офіційній сторінці в соціальній мережі FB.

За поданням Броварського районного відділу ГУ ДСНС, цього року є потреба в закупівлі обладнання на суму 321,8 тис.грн.

Депутати зауважили, що державна служба з надзвичайних ситуацій має забезпечуватися на державному рівні, але по факту все частіше звертається за допомогою до міста. Петро Приказчик зауважив: ДСНС повністю забезпечує особовий склад, а необхідне обладнання потрібно саме для мешканців міста, яким надається допомога під час надзвичайних подій: пожеж, вибухів тощо. Депутати наполягли, що варто запросити на сесію керівників ДСНС та об’єднаного військового комісаріату з метою дізнатися, чому потреби їхніх служб не в повному об’ємі забезпечуються державою  та задля розуміння останніми: у чому потрібна співпраця з містом.

Також члени комісії розглянули питання про затвердження Положення про центр обслуговування «Прозорий офіс» Броварської міської ради в новій редакції.

Присутня на комісії начальниця структурного підрозділу Наталія Попович повідомила, що в структурі управління додається відділ документування та оформлення паспортів громадянина України, про що журналісти «Трибуни» вже повідомляли.

Чиновниця зауважила, що за послугу з оформлення паспортів сплачується мито, що збільшує надходження в міський бюджет.  Загалом, підкреслила чиновниця, в структурі цього управління більшість відділів «заробляють» на себе самі, надаючи затребувані населенням послуги: від реєстрації місця проживання до реєстрації речових прав.

Наступним питання депутати розглянули проект рішення  «Про надання дозволу на створення органу самоорганізації  населення «Вуличний комітет «Вулиця Виноградна». Як пояснила чиновниця апарату міської ради, мешканці вулиці суворо за процедурою провели конференцію та звернулись до міської ради з повним пакетом документів. Відповідно до ЗУ «Про органи самоорганізації населення», визначено основні напрямки діяльності такого органу як вуличний комітет, повноваження органу обмежено територією вулиці. Вуличний комітет має право звертатися до міської ради щодо фінансової допомоги, і, у разі надання такої допомоги, міська рада залишає за собою право контролювати його діяльність. Термін повноважень комітету обмежується терміном повноважень  Броварської міської ради.

Після дебатів депутати погодилися, що самоорганізація населення – справа корисна і вуличні комітети мають представляти свої інтереси разом із депутатом свого округу.

Останнім питання порядку денного було призупинення дії рішення виконкому про затвердження Правил перебування в адміністративних будівлях Броварської міської ради за адресами: вул. Гагаріна, 15 та вул. Гагаріна, 18, про що «Трибуна» писала раніше.

Начальник юридичного управління Олександр Каштанюк повідомив, що міський голова, відповідно до своїх повноважень, призупинив дію рішення виконкому та, згідно  процедури, звернувся до міської ради  ( у даному випадку як до арбітра )  з пропозицією розглянути правки у рішення та повторно винести їх на розгляд виконавчого комітету.

Чиновник акцентував, що наявність правил перебування в адміністративних будівлях БМР є доцільним та необхідним як для громадян, так і для посадових осіб – від чиновників до охоронних структур. Після тривалих дискусій по кожному пункту правок, депутати з ним погодилися та рішення підтримали.

Ангеліна Козлова

Головне фото – з Інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь