Трибуна – Бровари

ДНЗ «Казка», ЗОШ №9, 10, СШ №5 та БНВО: стан готовності до нового навчального року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Продовжуємо інформувати броварчан про стан готовності навчальних закладів до нового навчального року. У попередньому матеріалі ми розповіли про ЗОШ №3 та СШ №7, де заплановано провести значні обсяги робіт, на які з бюджету міста виділено “кругленькі” суми. Наскільки ж готові прийняти дітей 1 вересня ДНЗ «Казка», ЗОШ №9, №10, СШ №5 та БНВО?

Нагадаємо, цього року на ремонтні роботи у закладах освіти з бюджету міста виділено майже 68 млн грн. Протягом тижня комісія робила попередній об’їзд шкіл, щоб зрозуміти, на якому етапі знаходяться ремонті роботи та на скільки відсотків готові школи та садочки до 1 вересня. Станом на 14 серпня, частина навчальних закладів до нового навчального року фактично готова, ще в частини шкіл і дитсадків ремонтні роботи в активній фазі, і за два тижні до старту нового навчального року вони ще нагадують будівельні майданчики. Однак керівники навчальних закладів налаштовані оптимістично і переконують, що всі роботи, які можуть вплинути на навчальний процес, завершаться вчасно.

Тепер детальніше. Основні об’єкти, які перевіряла комісія в усіх навчальних закладах, – харчоблоки, вбиральні, медичні кімнати; в школах – класні кімнати та майстерні, в дитсадках – ігрові кімнати та спальні.

ДНЗ «Казка». “Казка” – наймолодший садочок у місті. Його побудовано в 2016 році в ЖК «Лісовий квартал». Дитсадок розрахований на 120 місць, наразі в ньому виховується 240 дітей.

Після огляду виробничих приміщень, начальниця відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук надала кілька рекомендацій щодо усунення виявлених недопрацювань. У першу чергу, вони стосувалися провітрювання приміщень. Ця проблема присутня фактично в усіх навчальних закладах, адже нові меблі та свіжофарбована підлога/стіни мають специфічний запах. Було надано рекомендації і щодо маркування продуктів, необхідності використання дезінфікуючих засобів.

Завідуюча відділенням організації санітарно-гігієнічних досліджень Ольга Строй взяла із харчоблоку воду на дослідження. Загалом, повідомила фахівець, у дитсадках на аналіз відбирають зразки води, яка надходить із міського водогону, двічі на рік. За результатами попередньої перевірки, яку проводили по кількох показниках, у дитсадку жодних патогенних бактерій не виявлено.

Ольга Строй

За словами начальниці управління освіти Тамари Стельмах, капітальних робіт новий садочок не потребує, забезпечений він і усім необхідним обладнанням. Станом на 14 серпня, “Казка” готова до роботи в новому навчальному році.

Нагадаємо, 2 роки тому під час здачі будівлі забудовник «Альянс Новобуд» залишив у дитсадку дефекти – не «зашитий» підвал. Відсутність дверей та стоку стало причиною того, що вода після дощу стікала у підвал де і збиралася. Відтак, псувалася стіна, що становило загрозу для всієї будівлі. Рік тому начальниця управління освіти Оксана Мельник запевнила батьків дитсадка, що власні кошти задля виправлення недоліків забудовника вкладати не потрібно і радила чекати, доки «Альянс Новобуд» нову будівлю доведе до ладу. Однак, як тоді стало відомо журналістам, забудовник це робити не поспішав, адже з’ясовував стосунки із проектантом, хто ж із них бракороб.  Як повідомила журналістам «Трибуни» завідуюча дитсадком Ольга Теличко, цьогоріч забудовники за свій рахунок усе ж провели в підвалі гідроізоляцію, поштукатурили та пофарбували стіни. У свою чергу заступниця міського голови Лариса Виноградова каже, що забудовник «буде ще виконувати роботи, щоб усе убезпечити». Що саме мала на увазі – чиновниця не уточнила. У якому стані наразі перебуває підвальне приміщення – комісії не показали.

ЗОШ №9. У цілому школа фактично готова до початку нового навчального року: поточні ремонти класів завершено, харчоблок і медкабінет нагальних вкладень не потребують.

Олена Турковська (в центрі)

Є потреба у капітальному ремонті спортивної зали та роздягалень. Однак ремонтувати їх будуть уже наступного року. Для цього розпочато роботу над його проектом. А поки що спортзал підфарбували і він готовий прийняти учнів.

Майстерні потребують капітального ремонту не лише в 9 школі, а й у 10-й та гімназії. На кожен із цих навчальних закладів на виготовлення проектів виділено по 50 тис. грн.

Як повідомила директорка ЗОШ №9 Олена Турковська, станом на 14 серпня триває капітальний ремонт даху, який обійдеться місту в 740 тис. грн. Підрядники обіцяють завершити роботи до 1 вересня.

Оглянула комісія і реабілітаційний клас для дітей із особливими потребами, яких у школі 10 осіб. У цьому класі з дітьми займаються логопед, дефектолог та реабілітолог. Решту часу особливі школярі навчаються у класних кімнатах.

СШ № 5. Цього року в школі передбачено цілу низку робіт як за кошти міського бюджету, так і обласного. За обласні кошти відбувається утеплення фасаду, яке наразі в самому розпалі. На капремонт витяжки в харчоблоці та систему вентиляції у спортивній залі кошти виділило місто – 1450,0 тис. грн та відповідно  852,4 тис. грн. Однак ремонти заплановано зробити на осінніх канікулах. Із фактично зробленого – капітальний ремонт електрощитових (310,0 тис. грн ) та сантехніки (770,0 тис. грн). Усього на ремонти в 5-й школі місто виділило близько 4,5 млн грн. За словами Тамари Стельмах, станом на 14 серпня, у 5-й школі зроблено 50% від запланованого.

Нагадаємо, директор школи Сергій Редько очолює  навчальний заклад 4,5 місяці.

Сергій Редько

Під час голосування члени конкурсної комісії в більшості були «за» Редька, батьки – «розділилися», а колектив його кандидатуру не підтримав, адже бачив очільником закладу колишнього заступника директора 5 школи Бориса Ільченка. Своїм досягненням за не повних півроку очільник навчального закладу вважає зрушення у піднятті духу вчительського колективу та його згуртуванні, зрушення з напівмертвої точки ремонтів, які планувалися з бюджету міста, але за невідомих причин так і не відбулися. Мова про зміну світильників у кабінетах інформатики, заміну лінолеуму в 15 кабінетах, подання документів на тендер на ремонт даху над молодшим корпусом, розробка проекту на капремонт актової зали, на який виділено 1 млн грн.

БНВО
Цього року на ремонти у Броварському навчально-виховному об’єднанні із бюджету розвитку міста виділено понад 2 млн грн – 2200,0 тис. грн. Заплановано капітально відремонтувати два «перших» класи, харчоблок та вентиляційну систему в ньому, електромережі, зробити фасад із утепленням та побудувати спортивний майданчик. Останній вже облаштовано. Його будівництво, яке вартувало місту майже 1 млн грн, стало можливим завдяки перемозі БНВО у «Громадському бюджеті»: саме цей проект минулого року набрав найбільшу кількість голосів у розділі «Великі проекти».

Заклад відвідує понад 2000 дітей. Зокрема, в школі займається майже 200 дітей, Центрі розвитку дитини – понад 140. Як зазначає директорка БНВО Ірина Ткачук, фактично зробили всі роботи, які запланували.  До 1 вересня підрядники мають завершити і капремонт харчоблоку із заміною витяжки. На це з бюджету міста виділено 700 тис. грн.ЗОШ №10. Цього року ряди школярів 10 школи поповняться 261-м першокласником, а це – 9 класів.

Наразі це найбільша кількість «перших» класів серед всіх шкіл. У ЗОШ №10, як і більшості шкіл міста, діти навчаються у дві зміни. За словами директорки школи Надії Болілої, класні кімнати для першокласників готові.

Готова прийняти юних спортсменів і спортивна зала – там зроблено косметичний ремонт. Однак до кінця року заплановано зробити і капітальний, на який виділено 1003,0 тис. грн. Під час ремонту – у  вересні та жовтні, діти займатимуться на вулиці, повідомила директорка.

Готовий до роботи і харчоблок. Цього року придбано нову морозильну камеру, набори посуду та психрометра (прилад для вимірювання температури і вологості повітря).

Цього року місто виділило 10-й школі 200 тис. грн на розробку проекту капремонту фасаду з утепленням. Проект готовий. А от роботи з розробки проекту капремонту системи електроживлення, на який виділено 100 тис. грн, поки що не розпочато.

Станом на 14 серпня, директорка оцінює готовність школи до нового навчального року на 75%. Роботи із заміни підлоги у чотирьох класах та учительській, капремонт вбиралень, який обійшовся місту майже в півтора мільйони гривень, обіцяє до 1 вересня завершити.

15 серпня комісія відвідала 9 навчальних закладів. Журналісти «Трибуни» побували в 4. Результати перевірки ЗОШ №1, 2, 6 та гімназії читайте в наступному матеріалі.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь