Трибуна – Бровари

До 10 грудня в Броварах визначаться з місцями під платні паркування на вулицях міста

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська міська рада розробила проєкт правил паркування транспортних засобів у місті. Після затвердження цього документу відбудуться конкурси, де оберуть компанії, яким нададуть право обслуговувати платні парковки.

Проблема, пов’язана з наявністю місць для паркування, набула в Броварах практично критичної позначки. На вулицях впритул до піших зон або навіть прямо на них, часто-густо ми спостерігаємо скупчення припаркованих автівок. Таке ж саме «захаращення» автомобілів, які не дозволяють пройти, і в наших дворах.

Нещодавно на сайті Броварської міської ради було опубліковано рішення «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів на території Броварської міської територіальної громади».

Його виконання покладено на управління інспекції та контролю міськради.

Метою ухвалення документу є поліпшення стану організації дорожнього руху та впорядкування паркування автотранспортних засобів у Броварах.

В аналізі регуляторного впливу до проєкту цього рішення йдеться, насамперед, про проблеми, які спонукали місто всерйоз зайнятися цим питанням. Так, Броварам нині притаманне невпорядковане паркування автомобілів, перевантажена вулично-дорожня мережа, часто є транспортні затори і затримки, зросла кількість випадків порушення водіями правил дорожнього руху в частині паркування. У той же час, як ідеться в документі, у місті низький рівень зручності та комфорту для пересування мешканців пішки, і спостерігається неналежний благоустрій автомобільних доріг.

Згідно з цим проєктом рішення, його виконання дозволить збільшити пропускну здатність проїжджих частин вулиць, підвищити культуру паркування, поступово перейти до автоматизованої оплати за паркування.

Дія такого регуляторного акту, як зазначено в його проєкті, «поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування, а також на суб’єктів господарювання, які утримують ці майданчики».

У той же час у випадку, якщо його не запровадити, це може бути причиною значного збільшення стихійних місць паркування, зниження безпеки руху і спроможності проїзної частини доріг у Броварах. Тобто, чекати надалі неможливо.

Згідно з цим рішенням, міськрада планує залучати додаткові фінансові ресурси з бюджету громади для закупівлі спеціального обладнання (технічних пристроїв), призначених для сплати вартості з паркування.

Для обрання компаній, які обслуговуватимуть паркувальні майданчики, проведуть відповідні тендери. Такі дозволи для тих фірм, які виграють конкурси, надаватимуть терміном на один і три роки.

Як повідомив начальник відділу з контролю за паркуванням Броварської міськради Віталій Копійка, станом на 30 листопада 2021 року цей документ (рішення) вже було скеровано до Державної регуляторної служби України, яка має надати свої рекомендації щодо його удосконалення, і лише потім його затвердять на наступній сесії ради громади.

«На цьому етапі ще важко сказати, які саме місця в різних частинах Броварів буде визначено під облаштування на них платних паркувань. Ще триває обговорення. Сьогодні ми тестуємо обладнання, призначене для сплати за користування паркувального місця. Також готуємо правила паркування, де буде все розписано просто і повно», –  зазначає пан Копійка.

До речі, за словами посадовця, головні спеціалісти відділу, які здійснюють контроль за паркуванням у місті, хоча вже і приступили до роботи (ще 31 березня 2021 року – авт.), у ході своїх інспекцій порушників не штрафують.

А от Богдан Мельниченко, начальник управління інспекції та контролю Броварської міської ради, повідомив, що приблизний перелік і місця майбутніх паркувань буде відомо вже 7-10 грудня.

В управлінні будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту повідомили, що не обов’язково може йтися лише про платні місця для паркування. «У місті треба активно розвивати і безплатні паркування чи місця для безплатної стоянки автотранспорту», – додали в управлінні.

Фото – Ірина Ющенко 

Олег ГРОМОВ

Читайте також

  1. У Броварах порушників із паркування штрафуватимуть інспектори
  2. Двір без машин: як уникнути хаотичного паркування біля багатоповерхівок. Відео
  3. Нові правила для водіїв: фото-відеофіксація порушень ПДР та паркування
  4. Штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю зростуть
  5. Проект зонування парку «Перемога»: шість зон та збільшення місць для паркування автомобілів
Поділіться.

Залиште відповідь