«Добудова» на Гагаріна: дерева зрізали «авансом» — без дозволу на будівництво

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Знищення 22 дерев поблизу торгівельного центру «АТБ» по вул. Гагаріна, 21 стало приводом для обурення місцевої громади.

Як виявилось, ділянка, на якій проводилась вирубка «здорових» лип та каштанів, з 2013 року належить на правах приватної власності одній з будівельних компаній міста. ТОВ «Альянсінвестбуд» вирішило на ній звести шестиповерховий офіс і навіть отримало вже погодження пайового внеску на інвестиційній раді міста.

До цього часу жителі прилеглих будинків та депутати міської ради провели збори та побували на прийомі у міського голови Ігоря Сапожка. Результатом зустрічі цілком прогнозовано стало створення робочої групи з вивчення ситуації щодо забудови по вул. Гагаріна, 21.

05 липня робоча група зібралась на своє перше засідання. На ньому були присутні майже всі члени групи, представники громади, що безпосередньо проживають в районі ймовірної забудови, представники ЗМІ, помічники депутатів і активісти.

Прийшли на зустріч і представники компанії-забудовника ТОВ «Альянсінвестбуд», зокрема її керівник Олександр Михайлов.

Олександр Михайлов.

Бенефіціари та власники ТОВ «Альянсінвестбуд» – хто вони?…

Згідно відкритого реєстру юридичних осіб Михайлов Олександр Михайлович є засновником, керівником та підписантом компанії з 2010 року. Того ж року Олександр Михайлович був обраний депутатом Броварської міської VI скликання, працюючи на момент виборів юристом ТОВ «Константа». За іронією долі власник, що так по-варварськи розпорядився долею зелених насаджень, на виборах балотувався за списками політичної партії «Зелені», що пропагувала на той час широкий спектр екологічних ідей, принципів та заповідей.

Наступним засновником товариства, яка внесла до статутного фонду підприємства 40 тис. грн є Коваль Світлана Василівна, вона одночасно є й кінцевим бенефіціарним власником. Крім того, Світлана Василівна поєднана родинними зв’язками з мером міста Бровари Ігорем Сапожком (його теща).

Крат Андрій Володимирович вніс до статутного фонду компанії при заснуванні 20 тис. грн, тому є в числі її засновників. Крім того, на момент подій з надбанням у власність землі також був депутатом БМР VI скликання, балотувався за списками партії «Зелені» разом з Михайловим та працював фінансовим директором ВАТ «ПДБП-2», де був керівником наступний бенефіціар.

Ще одним засновником «Альянсінвестбуду» був Трощенко Ігор В’ячеславович – депутат БМР VІ скликання від Партії Регіонів, голова правління ВАТ «ПДБП-2».

Останнім бенефіціаром компанії є Авраменко Віра Миколаївна, котра, за повідомленнями місцевих ЗМІ, являється близькою родичкою Трощенка. Ступінь родинних зв’язків ми встановлювати не беремось, проте бізнесові інтереси Трощенка-Авраменко перетинаються ще в іншій компанії, зокрема ТОВ «АГРОПРОДКОНТРАКТ», тому, як бачимо, люди «свої».

Таким чином, як мінімум троє депутатів БМР VI скликання – Михайлов, Крат, Трощенко – мають прямий стосунок до прийняття рішень про долю земельної ділянки по вул. Гагаріна, 21 і одночасно є власниками компанії, що нині планує цю землю забудувати шестиповерховим офісом.

Як земля «знайшла» своїх власників?

1) 04.07.2013 р. рішенням сесії міська рада розриває договір оренди земельної ділянки, площею 0,1301 га по вул. Гагаріна, 21 з ТОВ «Аліго-Трейд».

На засіданні робочої групи  присутні задавали питання, чому під обслуговування будівлі ТОВ «Альянсінвестбуд» не надали вже сформовану земельну ділянку у 13 соток під торговельним центом, натомість було сформовано нову і значно більшу ділянку. Ґрунтовної відповіді представником земельного відділу так і не було надано, а пан Михайлов повідомив наступне: «Ми купили приміщення на аукціоні, а щодо оренди я не знаю, чи була земля у них в оренді, мені ніхто ніяких документів не надавав…Можливо, земельна ділянка стосувалась іншого підприємства, мені за це невідомо…»

Сергій Батюк уточнив запитання стосовно сформованої земельної ділянки під будівлею та представник земельного відділу повідомила, що не готова це коментувати, а Олександр Михайлов зазначив, що не знає про що йде мова. Проте тут же продемонстрував ескізний проект попередніх власників щодо будівництва на цій земельній ділянці офісного центру на 9 поверхів.

2) 22.08.2013 р. міськрада приймає рішення, згідно якого ТОВ «Альянсінвестбуд» отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,2800 га в користування на умовах оренди за рахунок резервних територій міста для обслуговування нежитлової будівлі по вул. Гагаріна, 21.

На цьому етапі для затвердження депутатами проекту землеустрою необхідний ВИСНОВОК про погодження проекту землеустрою. Заявник отримує висновок № 372 від 11.10.2013 року за підписом головного архітектора міста Лілії Рибакової. У цьому документі зазначаються містобудівні обмеження та обтяження без права забудови, до яких належать червона лінія вул. Гагаріна та кілька шматків землі загальною площею 0,0985 га під інженерними коридорами комунікаційних мереж, набувач зобов’язаний забезпечити умови вільного доступу для прокладання нових, реконструкції та експлуатації існуючих інженерних мереж та споруд, що знаходяться в межах зазначеної території.

Лілія Рибакова у висновку також зазначає, що у зв’язку з відсутністю детального плану території та плану зонування, надання земельної ділянки в користування забороняється.

Саме на цьому етапі у ТОВ «Альянсінвестбуд» зменшуються «апетити» стосовно площі бажаної землі, оскільки в подальшому площа земельної ділянки скрізь зазначається розміром 0,2357 га.

3) 24.10.2013 р. на сесії БМР було вирішено (№ рішення1064-39-06): затвердити проект землеустрою та надати земельну ділянку на умовах оренди – ТОВ «Альянсінвестбуд» ділянку площею 0,2357 га, з них – 0,0941га – землі обмеженого використання –інженерний коридор мереж комунікацій, для обслуговування нежитлової будівлі – землі комерційного використання, по вул. Гагаріна, 21 та встановлює термін дії договору оренди до 24.10.2018 року.

4) 28.11.2013 р. – це фактично затвердження договору оренди між Броварською міською радою та ТОВ «Альянсінвестбуд».

Під час цієї ж сесії депутати вирішили провести експертну грошову оцінку  земельної ділянки 0,2357 га по вул. Гагаріна, 21 для подальшого продажу у власність ТОВ «Альянсінвестбуд».

5) 26.12.2013 р. депутати БМР дали дозвіл на продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення 0,2357 га по вул. Гагаріна, 21 вартістю 836947,13 грн. ТОВ «Альянсінвестбуд».

«Вишенькою на торті» чи передноворічним подарунком власникам компанії стало рішення депутатів про розстрочення платежу за земельну ділянку на центральній вулиці міста на 5 років.

Тоді у грудні 2013-го під час сесії свої зауваження стосовно заниженої вартості та занадто тривалого терміну розстрочки зауважив депутат Роман Сімутін. Проте його пропозицію зняти проект рішення депутати не підтримали. За рішення в цілому проголосувало 29 депутатів. Як депутати «продавали» земельну ділянку можна побачити з архівного відео партії «Удар»:

Що ж придбало у власність ТОВ «Альянсінвестбуд»?

Згідно кадастрового плану загальна площа ділянки становить 0,2357 га. Цільове призначення 03.07( «Будівництво та обслуговування закладів торгівлі») за  державним  класифікатором має площа 0,1416 га. Решта землі – 0,0941га – під обмеженнями, оскільки в межах земельної ділянки знаходиться газопровід низького тиску, водопровід, каналізація, теплопровід, зв’язок та лінії електропередач.

Зрештою Олександр Михайлов на засіданні робочої групи заявив, що проектом забудови буде передбачено перенесення всіх інженерних мереж. Хоча погоджень власників мереж забудовник поки що немає, бо вони отримуються на етапі проектування. Більше того, забудовник не повідомив про всі тонкощі проекту на засіданні інвестиційної ради міста. Тому, цілком ймовірно, що маючи більше інформації про земельну ділянку, члени інвестиційної ради прийняли інше рішення. Утримався при голосуванні за встановлення пайового внеску для цього проекту лише депутат Леонід Черепєйнік.

Тим не менш, у контексті відсутності детального плану території та наявності такої кількості обмежень головний архітектор Лілія Рибакова вважає можливим видачу містобудівних умов на основі генерального плану міста та після погодження переносу всіх мереж з їх власниками. Цікаво буде, чи погодить перенесення мереж директор КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв всупереч волі громади,  за рахунок якої утримується комунальне підприємство? Та про це ми дізнаємось згодом.

Про дерева…

Наразі забудовник без проекту, без дозволів на будівництво, без погоджень зрізав на власній ділянці 22 дерева з 35 обстежених. Акт обстеження був зроблений нібито для встановлення відновної вартості дерев. Щоправда, з оплатою цієї самої відновної вартості забудовник запізнився майже на 4 роки, оскільки мав сплатити її під час оформлення права власності у 2013 році (згідно Постанови КМУ №1045). «Мені про це не зазначали! Я не знав» – так відповів пан Михайлов на засіданні робочої групи, хоча, будучи юристом, неодноразово протягом зустрічі цитував вищезгадану Постанову. Отже, навіщо зараз потрібно було знищити дерева забудовник пояснив просто: «Дерева ми зрізали, бо ми мали на це право, передбачене Постановою КМУ».

Стосовно зелених насаджень член робочої групи  Юрій Жимайлов говорив мовою тієї самої постанови №1045, а от стосовно безпеки школярів – провів ціле розслідування. Обстеживши на місцевості паркан школи №7, головний спеціаліст міста з екології виявив ряд порушень цілісності огорожі навколо навчального закладу та незадовільний стан існуючих підходів до школи. Резюмуючи свій виступ Юрій Жимайлов запропонував: «Якщо забудовник буде реалізовувати проект, пропоную внести до містобудівних умов наступні пропозиції – облаштувати нормальний паркан з хвіртками». Присутні скептично сприйняли пропозицію еколога, зазначивши, що наявність будівельної техніки несе значно більшу загрозу школярам, ніж дірки в паркані.

Оскільки більшість питань, пов’язаних і з купівлею земельної ділянки, і з майбутньою забудовою, і зі знищенням дерев, потребує детального вивчення, присутні визначились з колом питань до наступного засідання, аби чиновники управлінь змогли підготувати відповідну документацію для ознайомлення. Наразі є інформація про те, що наступне засідання групи відбудеться наприкінці тижня.

Був ще один гострий момент дискусії, коли забудовнику прямо сказали про  можливість повернення ділянки у власність міста, як жесту доброї волі. На що Олександр Михайлов відповів: «А може хтось хоче відмовитись від частини своєї квартири?». Найгарячішою ж під час дискусії стала фраза екс-депутата Михайлова про події на  Майдані: «И что он вам принёс?»

А й справді, у кожного своє мірило: хтось у грудні 13-го віз на Майдан ліки, продукти, дрова, відбивав штурми «Беркуту», а хтось в цей час, використовуючи мандат народної довіри, привласнював у довгостроковий безпроцентний кредит комунальну землю, аби потім зрубати дерева і набудувати «шпаківень» для офісних робітників…

При підготовці матеріалу використане відео Партії «Удар» Бровари.

Поділіться.

Залиште відповідь