Дофінансування комунпідприємств і кримінал Сапожка – прощальна сесія міськради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в Броварській міській раді відбулася 84-та позачергова сесія. Депутати не без суперечок розподілили кошти на зарплатню та інші видатки комунальним підприємствам, виділили гроші на ремонт у школі № 5 та та передбачили подарунки сім’ям із дітьми на Новий рік і Різдво. Міський голова Ігор Сапожко, окрім іншого, розповів про кримінальні справи щодо нього.

«Бровари-Благоустрій» і «Броваритепловодоенергія»

Головна суперечка між мером і депутатською групою «Голос» тривала довкола питання про фінансування окремих комунальних підприємств. На підтримку КП «Бровари-Благоустрій» проєктом рішення передбачили 3 млн грн.

Депутатка Ірина Веремчук запропонувала надати підприємству лише 1,5 млн грн. А решту – відправити до КП «Броваритепловодоенергія». Мовляв, їм ці гроші потрібніші.

Ірина Веремчук

Ірина Веремчук

Зазначимо, питання дофінансування обох КП підіймають час від часу. Рішення ухвалювали і минулої сесії.

Які комунальні підприємства отримали додатково гроші з бюджету

Під час сьогоднішньої сесії депутат Вадим Мутило також зауважив, що КП «Бровари-Благоустрій» може заробляти самостійно. Водночас – вони купують кавамашину за 14 тис. грн. У той же час, зі слів опозиції, керівництво підприємства не з’являється звітувати про використані гроші.

Міський голова Ігор Сапожко натомість указав, що комунальні підприємства міста збиткові, а тариф на газ не змінювався з 2008 року. Він зазначив, що КП «Бровари-Благоустрій» потрібно 4,5 млн грн на зарплати щомісяця.

Слід зазначити, що під час сесії КП «Броваритепловодоенергія» отримало 2,6 млн грн на закупівлю газу і понад 3,5 млн грн фінансової підтримки. Водночас пропозицію Ірини Веремчук про перенаправлення ще 1,5 млн грн підтримали лише 11 депутатів із 19 необхідних голосів. Усі 3 млн грн пішли до КП «Бровари-Благоустрій».

Інші рішення сесії

Рішення про комунальні підприємства було найдискусійнішим, але далеко не єдиним під час сесії. Серед іншого, на ремонт школи № 5 перерозподілили 500 тис. грн.

Сесія БМР

Депутати під час, найймовірніше, останньої сесії цього скликання

На будівництва чи капремонт парків і скверів – ще 884 тис. грн. Натомість понад 4,7 млн грн зняли з видатків на будівництва і ремонти закладів освіти, культури, спорту та соціального призначення.

Будівництво молодшої ланки 10-ої школи: що зроблено та коли завершиться? ВІДЕО

Окремим рішенням зняли всі кошти, передбачені на дезінсекцію броварських парків цьогоріч – 500 тис. грн. Також 400 тис грн забрали із цьогорічної частини програми фінансування будівництва притулку для бездоглядних тварин.

Майже 50 тис. грн виділять на придбання новорічних подарунків для вітання сімей з дітьми, багатодітних сімей, родин учасників АТО/ОСС. Загалом планують привітати 795 родин.

Кримінальні справи проти Сапожка

Під час сесії у депутатів виникало багато запитань до міського голови. Відповідаючи на них, уже після закінчення голосування, Ігор Сапожко розповів: проти нього відкрили три кримінальні провадження – щодо порушень у декларуванні майна.

Сесія БМР

Ігор Сапожко під час сесії

Водночас мер не уточнив, чи йдеться про недекларування білого Лексуса чи чогось іншого. З його слів, зі змістом справ йому не дають ознайомитися. А підозру меру підписував ніхто інший як заступник Генпрокурора. На думку міського голови, це все свідчить про політичне замовлення.

Наприкінці міський голова подякував депутатам за спільну роботу, запевнивши, що він працював на благо міста.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Вибори в Броварах: через порушення таємниці голосування відкрито кримінальне провадження
  2. Загрозу зриву виборів у Броварах знято – заступник голови ЦВК Сергій Дубовик
Поділіться.

Залиште відповідь