Доля тераси Pizzburg, стела ПТДЮ з рекламою забудовника та інші питання інвестради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вівторок, 7 серпня, в приміщенні міськвиконкому відбулося засідання інвестиційної ради міста, про яке вкотре журналісти «Трибуна-Бровари» довідались з власних джерел.

Власне, діяльність дорадчого органу, що приймає важливі для міста рішення, є досить утаємниченою. Дата і час засідання майже не відповідають заявленому графіку, порядок денний формується напередодні, а протоколи засідання не оприлюднюються на офіційному сайті міста.

Під час останнього засідання першим було розглянуто питання надання дозволу на встановлення стели за адресою М. Грушевського 21-а, ініційоване Палацом творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради. Керівництвом палацу було надано пропозиції щодо розташування та приблизне зображення майбутньої стели. Крім написів самого позашкільного закладу на стелі буде відображено назву забудовника – компанії «Атлант», яка «подарувала» приміщення місту.

Приміщення ПТДЮ по вул Грушевського, 21-а

На питання членів інвестради – навіщо на стелі позашкільного закладу освіти рекламувати забудовника – начальник управління архітектури Лілія Рибакова зазначила (мовою оригіналу): «Атлант» строіл, а там – дєті…». Під час засідання головуючий Григорій Голубовський зазначив, що стелу встановлюватиме будівельна компанія «Атлант».

Нагадаємо, засновник БК «Атлант» Вадим Каган свого часу пообіцяв подарувати місту новий «Будинок піонерів», який зможе конкурувати з МКЦ «Прометей». У підсумку у 2016 році місто отримало нове приміщення під позашкільний заклад, який нині називається Палац творчості дітей та юнацтва (ПТДЮ) Броварської міської ради. Щоправда, «подарунок» виявився на 400 кв.м меншим, ніж те приміщення, в якому ПТДЮ знаходився раніше. Зі свого боку замовник будівництва багатоквартирних будинків за законом був звільнений від сплати пайової участі у розвиток інженерно-транспортної інфраструктури саме через те, що у складі комплексної забудови було зведено об’єкт соціальної інфраструктури (приміщення ПТДЮ).

Судячи з ескізу стели, представленої на засіданні інвестради 7 серпня, будівельна компанія «Атлант» планує увіковічнити свою участь у розвитку соціальної інфраструктури Броварів біля дитячого позашкільного закладу освіти. Тож у забудовника є всі шанси, адже пропозиція була підтримана членами інвестиційної ради одноголосно.

Також члени дорадчого органу (за виключенням Вадима Андрієвського, який «утримався») підтримали й дозвіл на встановлення рекламного щита та штендера кредитною установою ТОВ «Компаньйон Фінанс» по вул Незалежності,11. Члени інвестради зауважили, що товариство отримає дозвіл після погодження розміщення об’єктів реклами з власником приміщень.

Одностайним рішенням погодили члени інвестиційної ради розміщення рекламного щита по вул. Москаленка, 10 ФОП Островська.

Далі в юридичному блоці питань порядку денного члени інвестиційної ради ухвалювали рішення щодо встановлення розміру відсотка пайової участі у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста замовниками будівництв.

Відразу двоє мешканців звернулось з клопотання про встановлення відсотка пайової участі від реконструкції житлових приміщень у не житлові. Одну з квартир заявник планує реконструювати під салон краси, інший заявник планує реконструювати власну нерухомість під магазин. Обидва помешкання знаходяться за адресою вул С.Петлюри, 36. І обом заявникам за рішенням інвестради встановлено максимальний відсоток (10% – прим. авт.) вартості здійсненої реконструкції згідно проекту.

Наступним у порядку денному було питання зменшення відсотку пайової участі ТОВ «Полімер-колор». Члени інвестради проголосували за відмову, оскільки заявник на засідання не з’явився і обґрунтування підстав для зменшення відсотку пайової участі не надав.

ТОВ «Інва-тех» звернулось з клопотанням про надання розстрочки по сплаті відсотку пайової участі з будівництва цеху по виготовленню абразивного інструменту терміном на 6 місяців. За інформацією начальника юридичного відділу Альбіни Баба-Мірзоєвої підприємству було встановлено розмір пайової участі 10%, що склало близько 70 тис. грн. Члени інвестради погодили розстрочення платежу для підприємства на півроку, але не пізніше введення об’єкту в експлуатацію.

Останнім розглядали питання, що стосувалось піцерії Pizzburg по вул. Я. Мудрого, 36-б (ФОП Львова Яніна Вікторівна), які подали документи для отримання дозволу на розміщення сезонної літньої тераси поблизу орендованого ними приміщення. За інформацією, озвученою членами інвестиційної ради присутніми на засіданні, літний майданчик вже розміщено, позаяк жодних дозволів їм на це не видавалось. Відсутні також дозвільні документи на використання землі під літнім майданчиком.

Піцерія орендує приміщення по вул. Я.Мудрого, 36-б в родини екс-депутата Броварської міської ради Чабура. На позачергову сесію депутатів у липні було винесено звернення Наталії Чабур (дружина екс-депутата БМР Валерія Чабура – прим. авт.) з проханням провести експертну грошову оцінку для подальшого викупу земельної ділянки площею 0,0070 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (торгівельний павільйон-магазин). Але цю земельну ділянку власники будівлі намагаються викупити у міста під основним приміщенням. Досі ні Чабури, ні їх суборендарі не звертались, аби на законних підставах відвести землю під літнім майданчиком. Саме незаконне, на думку народних обранців, розміщення літнього майданчику стало підставою відмови депутатами у проведенні експертної грошової оцінки для викупу землі Валерієм Чабуром під основним приміщенням. Рішенням позачергової сесії 20 липня депутати відправили питання на «до вивчення».

Під час засідання інвестиційної ради чиновники повідомили про те, що положення про порядок функціонування літніх майданчиків лише в стадії розробки і включено до плану розробки регуляторних актів. Тому законні підстави щодо надання дозволу на функціонування літньої тераси Pizzburg відсутні. За словами начальника відділу ДАБІ БМР Богдана Мельниченка встановлена тимчасова споруда має площу 66 кв. м, при нормативній площі для здійснення підприємницької діяльності (як тимчасова споруда) – не більше 30 кв.м. Контролюючий орган має запити з прокуратури та поліції щодо проведення перевірок законності розміщення даного літнього майданчика. Одноголосним рішенням заявнику було відмовлено у заявленому клопотанні.

До слова, питання щодо викупу землі під «скандальною» спорудою піцерії повторно винесене на розгляд чергової сесії 16 серпня. Депутати із земельної комісії, розглядаючи питання порядку денного чергової сесії, одностайно голосували за «відмову» заявнику, проте, остаточно питання вирішуватиметься на сесійному засіданні.

Повний відеозапис засідання інвестиційної ради 07.08.2018 року:

Поділіться.

Залиште відповідь