Друге життя непотрібним речам – конкурс від Ради дітей Броварів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марина ГерасименкоАвторка: Марина Герасименко

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Для залучення уваги громадськості, промислових підприємств до проблеми вторинної переробки відходів, Рада дітей та учнівської молоді Броварів, що працює на базі Палацу творчості дітей та юнацтва, у рамках проєкту «ЕкоРенесанс» провели конкурс «Друге життя».

На сьогодні населення Землі – суперспоживачі. Сміття  –  монстр цивілізації. Підраховано, що на кожного з нас упродовж року витрачається 20 тон сировини, щоправда, більша його частина – 97%  –  іде в сміття.

За останні 30 років людство витратило третину наявних ресурсів Землі. І з кожним роком споживання запасів збільшується на 1, 5%. Тому так важливо економити природні ресурси та шукати альтернативні, а також думати про вторинну переробку сировини.

Щороку величезна кількість відходів стає причиною утворення звалищ. Потреба в розумному використанні відходів із кожним днем стає все більш актуальною. У багатьох із нас удома зберігаються даремні, начебто непотрібні речі, але вони можуть отримати друге життя, якщо їм знайти нове оригінальне застосування.

Завдання конкурсу «Друге життя» полягало в тому, що кожен учасник проєкту «ЕкоРенесанс» створив виріб зі сміття (вторсировини) задля привернення уваги до проблем охорони навколишнього середовища.

Рада дітей

Пост про конкурс на інстаграм-сторінці

Приєднатися до конкурсу мали можливість усі охочі, потрібно було лише до 8 години вечора 15 травня зробити фото для документації свого виробу, викласти його в сторіз на своїй сторінці в Instagram, позначаючи @rdumb.brovary, використовуючи хештег #ЕкоРенесанс.

І хоча в конкурсі взяло участь лише троє учасників, але вони проявили неабиякий креатив.

Анастасія Єщенко зробила із вторсировини папір. Виріб виготовлений виключно зі старої макулатури. На ньому можна писати, малювати, з нього можна зробити конвертики, блокноти.

Рада дітей

Анастасія Єщенко та її папір із вторсировини

Дівчина розповіла, що виготовити папір із вторсировини зовсім не складно. Для цього потрібно використаний папір, тканина, рамка для фото та трішки часу, а майстерклас із виготовлення можна знайти в інтернеті.

Цей не складний процес може не тільки допомогти екології, а й стати реальною альтернативою паперу з первинної целюлози.

Даніїл Воробйов каже, що дуже давно хотів придбати собі електрогітару, тому і проявив увесь свій креатив та виготовив її з коробок з-під піци.

«Ми з сім’єю сортуємо сміття, тому проблем із матеріалом не виникло. Я взагалі люблю робити щось руками і вважаю, що сміття не потрібно викидати, адже з нього можна зробити багато крутих речей», – розповів хлопець.

Рада дітей

Даніїл Воробйов

Це не перша робота хлопця зі сміття. Раніше зі старого паперу він виготовив сокиру та щит, які побачив у грі Skyrim, а цього разу для участі в конкурсі вирішив зробити шлем Довакіна.

Загалом на конкурс хлопець представив три роботи: маску чумного Лікаря із використаного паперу, елекрогітару з коробок з-під піци та шлем Довакіна.

Третіми конкурсантами стали Костя та Вова Котенки. Хлопці ще не ходять до школи, але вже вміють виготовляти будиночок із картонних коробок, човники з пінопласту, вазу з вторсировини, танки з паперу та картону, будиночок із сірників.

Рада дітей

Роботи Кості та Вови

Підтримати учасників можна на Facebook-сторінці РДУМБ. Саме там відбувається всесвітнє онлайн-голосування за найкращу роботу з вторсировини.

Рада дітей

Facebook-сторінка РДУМБ

Результати будуть відомі 20 травня. Автор найбільш залайканого виробу отримає авторську екосумку з логотипом РДУМБ від Ірини Федченко.

Рада дітей

Авторська екосумка

Незважаючи на малу кількість учасників, лідери Ради дітей та учнівської молоді мають надію, що конкурс «Друге життя» стане традиційним і наступного року до нього приєднається ще більше екосвідомих броварчан.

Фото – надані авторкою

Читайте також інші матеріали авторки:

  1. Підлітки на карантині відкривають у собі нові здібності
  2. . На карантині: конкурси, челенджі, марафони, спецпроєкти від Ради дітей 
  3. Як броварські школярі здобувають освіту дистанційно
  4. Карантин у будинку хворої на COVID-2019: усе серйозно чи для «галочки»?
  5. Карантин і дистанційне навчання очима школярів
  6. «Хочемо зробити так, щоб у броварчан не виникало бажання виїхати за кордон», – молодіжна рада міста
  7. Карантин: брак масок відкрив у броварчан  нові таланти і можливості
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply