Другий тур виборів президента призначено на 21 квітня. Із 8 квітня дозволена агітація за кандидатів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уже сьогодні, 7 квітня, українці можуть розпочати процедуру тимчасової зміни місця голосування без зміни місця реєстрації. А відзавтра громадяни мають право брати участь в агітаційних кампаніях кандидатів у Президенти. Про це під час брифінгу поінформувала голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, повідомляє Укрінформ.

«Є дуже важливим, що з завтрашнього дня наші кандидати мають можливість юридично, і наші громадяни мають можливість, брати участь в агітаційній кампанії кожного з кандидатів. Це також є важливим питанням, оскільки до цього така передвиборна агітація була не в межах діючого законодавства», –  сказала Сліпачук, повідомляє Укрінформ.

За її словами, підсумки виборів з дня голосування були встановлені протягом 7 днів. «Якщо в 2014 році був 31 протокол з поміткою «уточнено», то в цьому році було 41 таких протоколів. Але ми змогли опрацювати документи і отримати уточненні протоколи та їх опрацювати в коротший термін», – сказала вона.

Як інформує Укрінформ, уже сьогодні українці можуть розпочати процедуру тимчасової зміни місця голосування без зміни місця реєстрації. Голова ЦВК також додала, що відділи ведення Державного реєстру виборців працюватимуть й у вихідні дні задля оптимізації та пришвидшення відповідного процесу. Також після оголошення про повторний тур голосування кандидатам уже дозволено проводити передвиборчу агітацію.

Прийняття сьогоднішнього (7 квітня)  рішення щодо другого туру дає можливість кандидатам розпочати направлення до ЦВК подання щодо складу окружних виборчих комісій, але термін надсилання цих подань триватиме лише трохи більше доби  до 24.00 8 квітня: «Це дуже важливо, тому що завтра останній день, і ми фактично розблокували юридично цей процес» сказала Сліпачук.

Як повідомляє Укрінформ, сьогодні, 7 квітня, Центральна виборча комісія оголосила про другий тур виборів Президента України. Повторне голосування призначено на неділю, 21 квітня.  На чергових виборах Президента України до другого туру виходять Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.

Згідно з підрахунками, за Зеленського голоси віддали 30,24% виборців, за Порошенка проголосували 15,95% виборців. Юлія Тимошенко набрала 13,4%, Юрій Бойко  11,67%, Анатолій Гриценко – 6,91%, Ігор Смешко – 6,04%, Олег Ляшко – 5,48%.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply