Директором школи №5 залишається Сергій Редько. Вчителі налаштовані «воювати» далі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Батьки –  «розділилися», педколектив – невдоволений, члени конкурсної комісії у більшості «за» Сергія Редька – такі результати конкурсного відбору претендента на посаду директора спеціалізованої школи №5. Здавалося, нового директора можна вітати з перемогою, однак на цьому все не завершилося.

Вже зі старту «передвиборчої компанії» нового директора 5 школи було зафіксовано порушення Закону, інтриги, «підтасування» результатів, звинувачення про тиск, провокації, а усі рішення приймалися через скандали, образи та відкриті війни. Та попри все, конкурс відбувся, і більшість своїх голосів, а саме 6, члени комісії віддали за Сергія Редька – одного із 5 кандидатів на посаду директора СШ №5. Приємно зазначити, що конкурс відбувся відкрито, в рамках регламенту, конструктиву та порядку, і членів комісії складно звинуватити в підтасовуванні голосів та змові. Те, що презентація Сергія Редька була найсильнішою серед усіх 5 кандидатів, помітили не лише в управлінні освіти, а і присутні депутати міськради, представники ЗМІ та більшість батьків. Однак жоден із 105 членів педколективу чомусь цього не помітив (чи не бажали помічати) і у своїй більшості – 70 чоловік –  віддали голос за Бориса Ільченка. Тож попри рішення конкурсної комісії частина вчителів 5 школи  вирішила відстояти свій вибір і змусити комісію «поважати вибір вчителів».

Про те, що збирається подавати апеляцію, в особистому інтернет-листуванні заявив і сам пан Ільченко. І вже 26 березня подав в управління освіти заяву, де  озвучив свою незгоду з результатами конкурсу і вимагав повторно провести зустріч конкурсної комісії з представниками педагогічного та батьківського колективів та надати йому обґрунтовані пояснення свого рішення задля остаточної  «крапки в цьому питанні».

Борис Ільченко

29 березня конкурсна комісія у складі 11 осіб зібралася повторно, щоб розглянути заяву Бориса Ільченка. Власне, це було обговорення кожного речення заяви, яку зачитала голова конкурсної комісії – заступниця начальниці управління освіти Тамара Стельмах.

Обговорюючи речення за реченням заяви, комісія при присутніх у залі депутатах міськради, вчителях 5 школи, представниках ЗМІ довела: ніякого тиску на комісію не здійснювалося і рішення прийнято виважено та добровільно кожним із членів комісії. Та про все по порядку.

Під час обговорення, власне, першого речення заяви – про “тиск на комісію”, про тиск на себе зі сторони СБУ заявив один із членів комісії – представник батьківського колективу 5 школи Дмитро Комягін. Власне, саме цю інформацію озвучував пан Дмитро під час засідання комісії, коли відбувалося заслуховування кандидатів. Та зрозуміло пояснити взаємозв’язок між «тиском СБУ» та «тиском на комісію» не змогли ні сам Комягін, ні автор заяви – Борис Ільченко. Так, пан Дмитро пояснив виклик у СБУ як тиск на нього, адже його викликали саме під час роботи комісії і пред’явили «організацію сепаратистської організації в 5 школі». Зі слів пана Комягіна, це був «ложный донос».

Дмитро Комягін

Коментуючи речення про те, що пані Мельник «відкрито намагалася викривляти думку членів комісії, висловлювалася, що адміністрація управління освіти в будь-якому разі «не бачить» мене на посаді директора школи…» Борис Ільченко нагадав, що вже 9 років перебуває в резерві керівних кадрів, тож адміністрація не могла його «не бачити» на посаді директора. Окрім цього, він має не одну нагороду від мера і Міністерства освіти, пройшов відповідні курси підвищення кваліфікації і просить надати йому шанс керувати школою. Та з боку Оксани Мельник, як зазначив заявник, вбачає тиск, адже вона нібито сформувала думку про нього, як про людину «не здібну, не готову». При цьому Борис Ільченко звинувачував поведінку начальниці управління як таку, що носить «ознаки зловживання службовим становищем та ознаки корупції». Та жоден член комісії не підтвердив факту, що перед проведенням конкурсу начальниця вступила з ними у зговір щодо обрання директором саме Сергія Редька і що на їхній вибір хтось вплинув. Так директорка 10 школи Надія Боліла та депутатка міської ради Тетяна Тоцька повідомили, що своє рішення на користь Сергія Редька змінили лише після заслуховування  презентації всіх кандидатів, а остання зазначила, що в поданій заяві – перефразовані факти, які є відкритою брехнею.

Надія Боліла

Про нібито упереджене ставлення до Бориса Ільченка заявила вчитель 5 школи Світлана Селіцька, однак уточнила, що це на її рішення не вплинуло. Як і на рішення інших членів комісії. До слова, конкурсна комісія рівнозначно представлена як працівниками управління освіти, так і депутатами, директорами шкіл міста, членами Громадської ради при управлінні освіти, вчителями 5 школи та батьками.

Не менше членів комісії обурило в заяві висловлювання пана Ільченка про те, що вони «не могли прокоментувати своє рішення (щодо вибору того чи іншого кандидата, – авт.), хоча до початку голосування їм це пропонувалося». Як зазначив член комісії, депутат міської ради Сергій Бельський, він не мав бажання коментувати репліки пана Ільченка, зокрема, про надбудову над спортивною залою, оскільки це неможливо і зрозуміло «навіть першокласнику». До того ж, у Положенні про конкурс не прописано про те, що члени комісії мають аргументувати свою точку зору.

Сергій Бельський

Сергій Батюк

Депутат міської ради Сергій Батюк, який був присутній на зустрічах кандидатів у директори з батьківським та учительським колективом, зауважив, що сформував свою думку про колектив 5 школи, як такий, що не зацікавлений у змінах, адже жоден із вчителів не задав жодному кандидату ні одного запитання. Як зауважила Тамара Стельмах, до колективу, як до професіоналів, у неї запитань немає, а от питання психологічного клімату в школі потрібно створювати. І якщо колектив налаштований працювати, то працюватиме з директором, який має перспективи розвитку школи – саме це вона побачила у доповіді Сергія Редька, а «якщо хтось вважає, що директор має бути йому якимось панібратом  – це інше», зауважила Тамара Стельмах.

Тамара Стельмах

Галина Худіяш

Вчителька 5 школи Галина  Худіяш, яка позиціонувала себе як голова контролю Всеукраїнської організації, всіляко хвалила Бориса Ільченка та вимагала підрахувати всі голоси – як батьків, так і вчителів та членів комісії, і не зважала на зауваження, що батьківські голоси та голоси колективу – лише дорадчі і під час підрахунку не враховуються. Для досягнення своєї мети – зміни думки конкурсної комісії на користь Бориса Ільченка, пані Худіяш  дозволяла собі на загал принижувати колег, зокрема, заступників СШ №5, називаючи їх «напівграмотними», при цьому наголошувала, що їхній колектив – однодумців і він «з’єднаний», а «каламутять воду 5 душ».

Щодо представників  батьків 5 школи – Дмитра  Комягіна і Світлани Фатєєвої, яких батьківський колектив делегував у комісію, то вони не лише не донесли до членів комісії думки всього колективу, а і проголосували по-різному. Комягін аргументував свій вчинок тим, що проголосував за Анатолія Кузьменка згідно протоколу, складеного на таємному голосуванні на батьківських зборах, а пані Фатєєва вказала, що на неї тиснула депутатка Ірина Веремчук, щоб вона віддала свій голос за Сергія Редька, однак вона проголосувала так, як вважала за потрібне – за Бориса Ільченка.

У свою чергу Ірина Веремчук, як і на попередньому засіданні, наголосила, що перше голосування батьків відбувалося непропорційно, позаяк із класів прийшла різна кількість представників, тож його не можна вважати легітимним. Нагадаємо, за результатами одного протоколу, де відбувалося непропорційне голосування по класах (проголосувало 70 батьків), першість отримав Анатолій Кузьменко – чоловік вчительки 5 школи. У другому протоколі значилося ім’я Сергія Редька: його обрано за результатами пропорційного голосування представниками 14 класів із 36, які взяли участь у голосуванні (із 41 класу школи). Ільченка підтримали 11 класів.

Ірина Веремчук

Відповідаючи на запитання: «Як працюватиме людина, якщо її колектив не сприймає», Тамара Стельмах зауважила, що все вдасться, якщо буде бажання, у першу чергу, у заступників 5 школи, які є проміжною ланкою між колективом і директором. «Завдання педагога – вчити дітей, а завдання директора – створювати умови педагогам і дітям. А педагог не має ніякого стосунку до того, який директор», – зауважила заступниця начальниці освіти.

Наостанок голова комісії резюмувала – рішення конкурсної комісії залишається незмінним: директором 5 школи є Сергій Редько. Жоден із членів комісії свій голос не відкликав.

Наостанок Галина Худіяш зауважила, що «це так не залишать і звертатимуться далі» і  наголосила: «Ми собі директора вже вибрали».

У свою чергу на запитання журналістів «Трибуни»: «Як планує працювати в колективі, який його не сприймає?», Сергій Редько відповів: «Така реакція зрозуміла – це опір змінам, бо кожен учитель розуміє, що йому потрібно буде вийти із якоїсь своєї зони комфорту. Але я знайду слова, щоб переконати кожного в тому, що ми робимо спільну справу, і хочу, щоб ця робота виконувалася чесно і відкрито. Розумію, що колектив мене сприйме не відразу, але все, що відбуватиметься, має бути відкритим для батьків і вчителів, щоб вакуум не заповнювався плітками”. Також новий очільник 5 школи зауважив, що керівнику навчального закладу варто завжди тримати “руку на пульсі” щодо психологічного клімату в колективі, та цього в 5 школі, мабуть, ніхто не робив.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь