Електронний рецепт у Броварах запрацював, але поки в одній мережі аптек, – Ігор Кравцов

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цього понеділка в межах програми «Доступні ліки» в аптеках міста запрацював електронний рецепт, однак поки що лише в мережі «Вета-Плюс». От-от система має бути запущена і в комунальних аптеках № 2, що на території Броварської багатопрофільної клінічної лікарні. Загалом електронний рецепт мав бути запроваджений в 14-15 аптеках міста ще 1 квітня. Про це в коментарях «Трибуні Броварів» і під час оперативної наради 15 квітня розповів Ігор Кравцов, керівник первинної медицини міста.

Очільник відомства повідомив, що на цей момент електронні рецепти відпускають в усіх трьох аптеках «Вети-Плюс» – по бульв. Незалежності, на Геологорозвідці та на Торгмаші. Іще дві комунальні аптеки № 2 – на території дитячої і дорослої лікарень – можуть запустити сьогодні ввечері.

Перелік аптечних закладів “Вети-Плюс” і комунальної аптеки № 2

Запровадження системи затримується головно через технічні проблеми, а також через тривалу бюрократичну процедуру, зазначив Ігор Кравцов. Адже спочатку розробник програмного забезпечення має укласти договір і пройти апробацію в МОЗ. Це забрало два тижні через «стояння в черзі». Однак, після отримання дозволу, в системі висвічувалися помилки, на виправленням яких розробнику доводилось працювати. Лише в суботу усунули останню помилку.

Ігор Кравцов

Водночас, як зазначив Ігор Кравцов, лише «Вета-Плюс» та комунальна аптека № 2 на цей час уклали необхідні договори із Національною службою здоров’я України. Інші приватні заклади не готові до цього – мовляв, не мають коштів на відповідне програмне забезпечення. Однак над остаточним рішенням думають.

Зазначимо, що ще в лютому оприлюднено розширений перелік аптек у Броварах, які мали підключитися до системи електронного рецепту – загалом 14. А зараз на офіційному сайті «Доступних ліків» у мережі присутні 15 таких закладів у межах міста. Однак, як переконує Ігор Кравцов, не долучення інших аптек великої ролі в запровадженні системи не грає.

Карта аптек, де має працювати програма “Доступні ліки”

Нагадаємо, ще в грудні Ігор Кравцов повідомив, що принаймні «Вета-Плюс» майже готова до запровадження електронного рецепта, і, ймовірно, зробить це того ж місяця. Водночас офіційний запуск системи в Україні був запланований на 1 квітня, але і до цієї дати не встигли.

Поділитись

Leave A Reply