Фінансова грамотність: як використати кризу собі на користь

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко, фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

Вітаю  вас у блозі «Ваш особистий фінансовий радник»! Тут ми будемо разом розбиратися, як досягти фінансової незалежності та як ефективно керувати своїми грошима. Я надам відповіді на такі питання:

 • Як правильно спланувати свій бюджет?
 • Як обрати банк та депозит?
 • Як не залишитись без пенсії?
 • Як не потрапити у фінансову прірву?
 • Які напрямки інвестування обрати?
 • Що таке пасивний дохід та як його створити?
 • Що таке фінансові піраміди і як не віддати свої гроші шахраям та багато-багато інших питань.

Тож ставте запитання в коментарях, а я в наступних матеріалах надаватиму на них розгорнуті відповіді. Сподіваюсь, мої поради стануть вам у нагоді і ви покращите свій добробут!

Карантин, як демоверсія пенсії

Останні події в Україні та світі показали, що найменша криза, а особливо, коли людина залишається без заробітку, робить наше життя нестерпним. Компанія Gradus провела опитування 1200 респондентів через мобільний додаток. Запитали: на який час на карантині вистачить грошей? Виявилось, що аж 57% зможуть прожити на карантині не більше місяця, а лише у 2% є заощадження на півроку і більше. Як вважаєте, це нормально?

Я погоджусь із вами, що в нашій країні саме так живе більшість людей: від зарплати до зарплати, при цьому планують як її витратити, аж на півроку вперед. Але карантин нам чітко показав: сьогоднішнім днем жити невигідно, бо тоді майбутнє стає невідомим та небезпечним.

До речі, пенсія або інвалідність також змушують нас кардинально змінювати своє життя. Умови стають такі самі, як на карантині: часу вдосталь, а грошей немає. Тож на сьогодні маємо пів країни «пенсіонерів» та «інвалідів», яким держава намагається допомогти не вмерти з голоду.

За всіма розмовами про те, що має робити держава, ми зовсім забули, що повинні робити ми самі, щоб такі кризи нас не вганяли в депресію та не кидали у фінансові ями. Нам, перш за все, треба ставати фінансово грамотними та вчитися правильно планувати свої витрати. Але ми не звикли турбуватися про себе самостійно, нас ніхто не навчив як це робити правильно. Мене реально тішить, що зараз у шкільну програму заклали курс фінансової грамотності. Хоча б наших дітей якийсь черговий «карантин» не застане зненацька. А якщо ви вже дорослий і у вас є питання, то запрошую до мого блогу і буду вдячна за зворотній зв’язок.

Гроші – це енергія, яка потребує уваги та поваги

Важко знайти людину, яка б не користувалася грошима кожного дня. Це невід’ємна частина нашого існування. Гроші – це енергія, яка потребує уваги та поваги. Але в той же час, гроші – це свобода, і як кожен із нас розпорядиться і тим, й іншим, залежить від самої людини та її освіти. Потрібно дотримуватись певних «правил безпеки» при поводженні з ними. До прикладу, якщо не виконувати правила безпеки користуючись газом (теж енергоносій), то можна отримати велику катастрофу. Те саме з грошима: користуєшся без здорового глузду – маєш проблеми.

Згадайте, скільки негативних приказок та прислів’їв ви знаєте. Одне лише «Гроші – це зло» чого варте! А ось ця: «Гроші псують людей»… Тобто, за цією логікою, якщо в когось з’являться великі гроші, він одразу стане вбивати людей чи продавати наркотики? Я вважаю,що все якраз навпаки: люди псують гроші, бо добра, порядна людина створить благодійний фонд або побудує дитячий будинок і буде світ навколо робити кращим та добрішим. Знову повертаємось до того, що до грошей треба ставитись із повагою та увагою.

Чому фінансова грамотність важлива?

 • За суттю фінанси, незалежно від того чи це купівля гамбургеру, чи довгостроковий накопичувальний поліс для пенсії – це засіб досягнення будь-яких наших цілей. А фінансова грамотність важлива, бо навчить нас бути ефективними зі своїми фінансами настільки, щоб швидше досягати більшої кількості цілей.
 • Це єдина річ, яка охоплює практично кожен аспект нашого життя. Переживаючи важкі часи, ми розуміємо, що всі проблеми обертаються навколо грошей. Ми живемо в капіталістичному суспільстві, тому кожен має вміти управляти своїми статками, щоб вони могли принаймні дати нам стабільність у майбутньому.
 • Вона дозволяє нам оптимізувати свій бюджет незалежно від рівня доходу. Це допомагає змінювати наше життя.
 • Якщо ми фінансово грамотні, то маємо ряд переваг у житті:
  • можемо планувати майбутнє;
  • досягати своїх фінансових цілей;
  • спокійно почувати себе в часи фінансових труднощів;
  • отримувати максимум зі своїх доходів;
  • перейти від «виживання» до «добробуту»;
  • покращити багато інших сфер життя – стосунки, кар’єру, хобі та побут;
  • а також дати нашим дітям важливі життєві навички для успішного дорослого життя.

Саме тому я вирішила створити цей блог: хочу щоб він допоміг найбільшій кількості людей  стати впевненими в своєму майбутньому, свідомо ставитися до власного життя та вивести тему грошей із суто особистої зони. Бо тільки багаті впевнені в своєму житті громадяни можуть будувати багату та сильну країну, з якої не потрібно буде втікати і не соромно залишити нащадкам.

Поділіться.

Залиште відповідь