Фракція БПП у міській раді: «непостійна» опозиція. Частина І

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ангеліна КозловаАвторка – Ангеліна Козлова

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Фракція БПП (наразі – «Європейська солідарність») – найбільша та «найдосвідченіша» в міській раді: більшість її складають депутати із значним досвідом політичної боротьби. Фракція почала свою роботу як «найзатятіша» опозиція міському голові, проте згодом опозиційні настрої поступилися помірним поглядам у депутатській діяльності. Фракція з невеличкими втратами збереглася до кінця каденції, але це не гарантувало «повного єднання» в позиціях між членами фракції. Практично вся каденція була схожа на «гойдалки», коли члени фракції то погоджувалися з міським головою, то протистояли йому, а у принципових питаннях для членів фракції діяв принцип «вільного голосування».

Вибори 2015 року відбувалися на тлі патріотичних настроїв та сильних позицій чинного на той час президента України Петра Порошенка.  Не секрет, що до формування партійного списку долучився екснардеп Павло Різаненко, а більшість списку складалася із активістів команд політичної партії «Удар», команд Євгена Гредунова та Олега Іваненка. Практично вони брали участь у революції Гідності, допомагали військовим в АТО, а також мали «непрості» стосунки з чинним мером Ігорем Сапожком. Принаймні на час виборів 2015 року саме ця фракція позиціонувала себе як найзатятішу опозицію Ігорю Сапожку та колишнім регіоналам. Ця фракція – одна з небагатьох, де жоден із депутатів не мав партквитка. Ймовірно, багато хто розумів, що БПП – це скоріше тимчасовий політичний проєкт, аніж партія у класичному розумінні.

Бурхливі події навколо формування більшості у  міській раді у 2016 році не оминули і фракцію БПП: «епічне» голосування за міст на Торгмаш та персональний склад виконкому відбулося завдяки «зраді» Юрія Чередника. А  «історична сесія» 16 березня 2016 року закінчилася тим, що Павло Різаненко особисто силоміць вивів учорашнього «однодумця» із сесійної зали.

Фракція БПП одна із небагатьох, що може похвалитися обов’язковими зборами фракції перед сесією для обговорення «загальної позиції» щодо спірних питань. Принципові питання ретельно розбираються, напрацьовується стратегія голосування. Значною перевагою фракції є зв’язок із екснардепом Павлом Різаненком як досвідченим політиком.

Втім, протягом каденції фракція не завжди була опозиційно налаштована щодо міського голови Ігоря Сапожка: найбільш резонансним було спільне голосування за виділення коштів на ремонт парку «Перемога» на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Голосувати за проєкт фракцію переконував їх колега Роман Сімутін, але в подальшому ремонт парку вилився у корупційний скандал.

Під час своєї першої пресконференції у 2016 році депутатам фракції  довелося відповідати на запитання журналіста Андрія Качора: чи не шкодують вони, що не домоглися відставки міського голови після виборів 2015 року? Відповідь була майже одностайною: ні, не шкодують. А час лише довів, що опозиційні настрої фракції за час каденції суттєво змінилися скоріше на прихильність до міського голови: чиновник виявився «вдалим комунікатором», який вміє знаходити переконливі «аргументи».

Протягом каденції фракція кілька разів змінювала свого голову: перший рік її очолював Євген Гредунов, далі – Леонід Черепейнік, наразі очільником фракції є Володимир Опалько. Також непросто складалися стосунки з депутатами обласного рівня: Олегом Іваненком та Романом Сімутіним. Під час парламентських виборів 2019 року частина фракції підтримувала Олега Іваненка, інша частина – Павла Різаненка, але таке «розпорошення сил» одного політичного спектру дало прогнозований результат.

Влітку 2017 року Київським обласним осередком було ініційовано «відкликання» Романа Сімутіна з посади депутата Київоблради, втім, ініціатива закінчилася нічим. Останнім часом стосунки між фракцією в міській раді та депутатом облради Романом Сімутіним зіпсувалися, формально – через позицію останнього щодо виділення коштів обласного бюджету на будівництво ЗОШ № 10.  Але в цілому фракція налаштована по-бойовому, а більшість її членів мають власні політичні амбіції на найближчі вибори або підтримають певні політичні команди.

Галина Негода: кращий депутат – це в минулому активіст

За фахом Галина Василівна – колишня вихователька дитячого садка «Трембіта», до громадсько-політичної діяльності долучилася ще минулої каденції. Саме у ті часи, коли активістів у місті нараховувалося одиниці, Галина Негода була помічником депутата міської ради Романа Сімутіна, а також членом партії «Удар», броварський осередок якого був тісно пов’язаний із Павлом Різаненком. У «додепутатські часи» Галина Негода часто брала участь у акціях, які на той час проводили опозиційні місцеві політики, зокрема, у недопущенні прийняття генплану в 2015 році.

У своїх звітах депутатка підкреслює, що має 100% відвідування засідань сесії, а основні проблеми, з якими звертаються мешканці, – це ремонти житлового фонду, благоустрій дворів та тарифи на комунальні послуги. Позаяк Галина Негода – пенсіонерка, яка не має інших доходів, окрім пенсії, вирішує питання в основному за допомогою депутатських запитів. Але не тільки їх.

Майже зразковий двір – завдяки активній позиції депутатки

На відміну від багатьох інших депутатів, які просто «залучають» бюджетні кошти на ремонт та благоустрій у своїх округах, Галина Негода зробила те, що не вдалося майже нікому з депутатів. Долаючи шалений спротив та непорозуміння, вона створила ОСББ у двох сусідніх будинках, в одному з яких вона мешкає. Будинки збудовані майже 40 років тому та перебувають не у кращому технічному стані. Щодо двору, то це окрема сумна історія: майже 30 років двір був захаращений незаконними гаражами та погребами.

Ремонт під’їздів: допомога мешканцям чи «гречка» на округи депутатам? 

Депутатка разом із ініціативною групою не лише створили ОСББ, але й активно узялася за благоустрій двору. У 2018 році  Галина Негода взяла участь у міський програмі з Громадського бюджету та здобула перемогу: її проєкт із облаштування дитячого спортивно-ігрового майданчика здобув 225 голосів та став одним із переможців. Наразі проєкт уже реалізований і ось так виглядає.

БПП

Дитячий майданчик у дворі будинку на бульв. Незалежності, 6, 6-А

Також двір був одним із перших, у якому облаштували зону відпочинку. Всього на благоустрій двору було витрачено понад 4  млн грн бюджетних коштів. На шляху до благоустрою також довелося долати шалений спротив охочих ставити авто на газоні або влаштувати погріб під вікнами.

Галина Негода

Перший двір у місті, в якому створено «оазис озеленення»

Активна депутатка долучилася до участі у міський програмі підтримки ОСББ. Причому будинку вдалося двічі потрапити у програму. У 2019 році будинок включили у програму з метою капітального ремонту внутрішньобудинкових мереж, а  у 2020 році має надію на капремонт даху та парапетів, які перебувають у аварійному стані та наражають мешканців центральної вулиці міста на небезпеку.

Ще однією проблемою, з якою депутатці довелося боротися кілька років, було функціонування в будинку закладу із гральними автоматами «Монте Карло». Зокрема, депутатка домагалася демонтажу незаконної прибудови до цього закладу (наразі не демонтовано), а також змусила підприємців дотримуватися режиму тиші. З метою покращання стану безпеки будинку підприємці-власники закладу встановили камери відеонагляду над кожним під’їздом будинку.

Інша депутатська діяльність

Галина Негода активно підтримувала містян, що не погоджувалися із будівництвом офісного центру на вул. Гагаріна, 21. На жаль, усупереч волі громади, офісний центр збудований, але депутатка активно долучалася до засідань робочої групи,  що намагалася чинити опір будівництву.

Завдяки камерам спостереження, мешканці будинку дізналися, що в їх дворі здійснюються так звані «закладки», тобто, продавці наркотичних речовин залишають свій «товар». З цього питання подавалися заяви в поліцію, а сама депутатка порушила це питання під час чергового звіту керівника місцевої прокуратури.

Під час звіту директорки КП «Броваритепловодоенергія» Оксани Краснощок, Галина Негода поставила запитання, яке хвилювала багатьох: чи притягнуть до відповідальності тіх, хто довів це комунальне підприємство до тяжкого фінансового стану? На жаль, відповіді не було.

Галина Негода – одна з небагатьох депутаток, які під час святкування минулорічного Дня міста взяла участь у акції та підтримала законні вимоги громади щодо наведення ладу в екологічних питаннях у місті.Також вона одна з небагатьох проявила свою громадянську позицію у голосуванні щодо зміни цільового призначення ділянки на вул. Грушевського, 15-Г.

БПП

Голосування з «подолання вето» міського голови щодо ділянки на вул. Грушевського, 15-Г

Як освітянка з великим досвідом, Галина Негода послідовно наголошувала, що будівництво шкіл та садочків є пріоритетом для нашого міста. Зокрема, вона була у складі «депутатського десанту» на засіданні бюджетної комісії облради у грудні минулого року, де розглядалося питання допомоги області на будівництво корпусу ЗОШ № 10.

БПП

Галина Негода, Ірина Нікітчина та Володимир Опалько під час візиту в Київську облраду

Родина та статки

Родина депутатки складається із доньки, зятя та двох онуків, разом із якими вона мешкає в одній квартирі. Протягом каденції її статки не змінилися: родина володіє квартирою у Броварах площею 69,1 м.кв, яка приватизована на 5-х членів родини у рівних долях. Єдиними джерелом доходу депутатки є доволі скромна пенсія, яка у 2019 році склала 23,5 тис.грн.

Фото – «Трибуни-Броварів», відео – МПЗ

Поділіться.

Залиште відповідь