Громада Броварів відзначила річницю початку ЄвроМайдану

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Рівно два роки тому, 21 листопада, українці, чекаючи від тодішнього президента Віктора Януковича важливого кроку — підписання на Вільнюському саміті країн ЄС Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом — вийшли на головну площу країни — Майдан Незалежності на мітинг в підтримку євроінтеграції. Так розпочався другий Майдан, який відразу ж отримав назву ЄвроМайдан, а згодом переріс у події, які пізніше будуть названі Революцією Гідності.

Той день, 21 листопада 2013 року згадали і у Броварах. Спочатку у соціальних мережах звернула увагу на тому, що потрібно зібратися і вшанувати події дворічної давнини ГО «Молодь Демократичного Альянсу», згодом на це відгукнулися активісти та мешканці міста.

О 18.00 близько 30 чоловік зібралися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Для відтворення атмосфери поставили бочки, шини, каску та респіратор — символи Революції Гідності, а також запалили лампадки у формі числа 21.11.

Були серед присутніх і волонтери, які підтримують солдат АТО, і молодіжної організації ВО «Свобода» «Сокіл» і інші громадські активісти та й просто перехожі.

люди

Вступне слово було за організаторами — активістами «Молоді ДемАльянсу» (МДА), а із закликом вшанувати хвилиною мовчання усіх загиблих Героїв Небесної Сотні та Революції гідності звернувся активіст МДА Олександр Шевченко.

Під час заходу виступили також єдиний присутній депутат міської ради Аліна Дяченко і один із провідних броварських журналістів Андрій Качор.

Вони звернули увагу на те, що 21 листопада — це не день жалоби, а день рішучості та дій.

«2 роки тому люди вийшли на ЄвроМайдан, обурені тим, що керівники держави вирішили не рахуватись з ними. Громадяни зібрались, що разом боротись за свої права, за своє майбутнє, за зміни. Я вважаю, у цей день щороку ми маємо згадувати цю рішучість і відчуття власної гідності, щоб наповнюватись енергією діяти, бо Революція досі триває, а на справжні зміни потрібні десятки років. Треба докласти ще багато зусиль, щоб дійсно досягти результату», — сказала Аліна Дяченко.

Після депутата та журналіста слово взяли ще кілька присутніх. Виступи були небагатослівні, але надихаючі — про віру та надію, про необхідність діяти та не зупинятися.

По цьому кілька активістів поклали квіти до меморіалу Небесній Сотні, а присутні подякували броварській молоді, що організували цей захід.

всі

Фото — Бажен Левковець та Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.