Громада Семиполок попередила про можливе перекриття руху автодорогою Київ-Чернігів наприкінці січня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мешканці с. Семиполки Броварського району попереджають про можливість перекриття руху автодорогою Київ-Чернігів на знак протесту щодо невиконання вимоги громадських слухань припинити незаконну, на переконання громади, діяльність на території села ТОВ «ВТОРМАГ» – підприємства, що спеціалізується на поводженні з небезпечними відходами.

Намір перекрити рух автодорогою державного значення був занесений у протокол громадських слухань від 16 грудня 2018 року, на які до Будинку культури Семиполок зійшлися 199 жителів села. Під час емоційного обговорення лунали пропозиції вийти на дорогу вже через 10 днів після дня проведення слухань, однак громада вирішила все ж дочекатися відповідної реакції держорганів на численні звернення та на вимогу людей. Якщо ж результативного реагування не буде до кінця січня 2019 року, рух дорогою буде перекритий. Вимога ж громади залишається незмінною і однозначною – припинити, на переконання людей, незаконну діяльність ТОВ «ВТОРМАГ» у Семиполках по вулиці Київське шосе, 2, що шкодить людям і довкіллю.

Семиполки. Громадські слухання

Варто зауважити, що це вже були другі громадські слухання у Семиполках. Перші відбулися у вересні минулого року, коли місцеві жителі забили тривогу, помітивши задимленість території та через відчутний у повітрі їдкий запах продуктів горіння пластмаси, інших невідомих матеріалів, речовин. Згодом було направлене звернення до виконкому Калитянської селищної ради з вимогою вжити негайних заходів щодо припинення роботи цього підприємства. Під зверненням свої підписи поставили 925 жителів громади. Виконком надіслав відповідні звернення до численних контролюючих служб, зокрема до Мінекології, Держпродспоживслужби, до прокуратури, поліції тощо.

Зокрема, відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до ВИКЛЮЧНОЇ компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об’єктів, у тому числі місць чи об’єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормами включає відповідну територію.

Згоду на розміщення підприємства «ВТОРМАГ» Калитянська селищна рада не надавала.

Окрім цього, цільове призначення даної земельної ділянки (сільськогосподарського призначення) не відповідає виду діяльності даного підприємства.

Також ТОВ «ВТОРМАГ» порушило вимоги ст.35 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.32 Закону Україну «Про відходи». Не були проведені з питань розміщення підприємства, робота якого може впливати на довкілля, громадські слухання, що передбачено і вже згадуваним Законом «Про місцеве самоврядування», і відповідними урядовими постановами.

Після звернень двічі намагалися потрапити на підприємство інспектори Державної архітектурно-будівельної інспекції, але їх туди не пропустили, про що був складений відповідний протокол. Також не змогли ознайомитися з умовами роботи ТОВ «ВТОРМАГ» і представники місцевої влади. Керівництво цього підприємства проігнорувало проведення громадських слухань 16 грудня 2018 року, про що їм виконком селищної ради повідомляв заздалегідь. Ніхто від «ВТОРМАГа» на слухання не з’явився.

Громада Семиполок звернулася за допомогою і до народного депутата  України Павла Різаненка. Вже 19 грудня за його підписом був направлений депутатський запит до Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака. Депутат, охарактеризувавши ситуацію у Семиполках, яка склалася у зв’язку з діяльністю ТОВ «ВТОРМАГ», звертається до міністра з вимогою: забезпечити проведення невідкладної позапланової перевірки ТОВ «ВТОРМАГ» щодо дотримання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами та у разі виявлених порушень вжити належних, в межах повноважень, заходів реагування щодо їх усунення…

Історія появи ТОВ «ВТОРМАГ» у Семиполках теж викликає багато запитань – як до державних органів, так і до посадових осіб місцевої влади. У грудні 2017 року Калитянська селищна рада отримала лист від представника за довіреністю ТОВ «ВТОРМАГ», де він просить повідомити, чи надходили протягом місяця – з 3.11.2017 по 3.12.2017 р. – до виконкому питання, зауваження, скарги, пропозиції на публікацію в газеті «Експрес Об’ява» (№43 за 2017 рік) щодо намірів ТОВ «ВТОРМАГ» здійснювати свою діяльність з небезпечними відходами на території Семиполок.

Зважимо на те, що на той час у підприємства ще не було ліцензії від Мінекології на право займатися такою діяльністю. Як потім з’ясується, ліцензію, причому не з першої і не з другої спроби – їх було кілька, «ВТОРМАГ» отримає лише 10 серпня 2018 року. А вже у кінці цього ж місяця громада Семиполок вперше поскаржиться на діяльність ТОВ «ВТОРМАГ».

Що стосується саме отримання ліцензії, то Броварський відділ поліції повідомив виконком Калитянської селищної ради, що поліція відкрила кримінальне провадження за фактом можливої підробки документів під час отримання ліцензії ТОВ «ВТОРМАГ».

Запитання і до виконкому селищної ради, який на той час очолював Олексій Христинченко. Отримавши у грудні 2017 року вже згадуваного листа від ТОВ «ВТОРМАГ», виконком не зацікавився суттю питання – чому підприємство збирається працювати з небезпечними відходами, а місцевій владі про це нічого не відомо. У відповіді лише було повідомлено, що виконком звернення ТОВ «ВТОРМАГ» взяв до уваги, і що «…ніхто з громадян чи заінтересованих організацій не звертався відносно інформації, розміщеної у заяві…». І по суті – все…

Лише у вересні 2018 року, зважаючи на реакцію громади Семиполок на ситуацію, виконком селищної ради змінив нейтральну позицію на позицію активного втручання.

Анатолій Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь