Громадський бюджет: 23 проекти, 12 із яких – про  будівництво спортивних майданчиків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Найбільше броварчанам у місті не вистачає спортивних майданчиків: із 23 поданих проектів на бюджет участі, 12  ініціатив – про бажання побудувати/ реконструювати саме них. Начальниця відділу капітального будівництва  Людмила Павлик  назвала  ці проекти «фільчиною грамотою», а депутат Вадим Мутило – своєрідним  «маячком» потреб громади. У  репортажі –  про «хвости» з минулого року та нові проекти бюджету участі – Громадського  бюджету – 2018.

4 травня закінчився  прийом проектних пропозицій для участі в новому етапі впровадження та реалізації бюджету участі. За півтора місяці броварчани подали  23 проекти – 10 «великих» (до 1 млн грн)  та 13 «малих» (до 500 тис. грн), які стосуються покращення життя в Броварах.

16 травня члени координаційної ради з питань впровадження  та реалізації Громадського бюджету зібралися, аби  розглянути подані містянами проекти, проаналізувати  їх та доручити відповідним відділам та управлінням міськради  надати свої висновки щодо можливості реалізації поданих ініціатив. Однак  ще до їхнього розгляду, присутня на засіданні депутатка міської ради Галина Негода попросила озвучити  результати минулорічної реалізації  проектів-переможців.

 «Хвости» з минулого року

2017-ий  рік для Броварів став експериментальним у плані реалізації проектів бюджету участі.  Минулого року було подано  24 проекти, участь у голосуванні взяли 20, переможцями визнано  6 «великих» проектів на загальну суму 3 308 832,0 грн. Із них у минулому році  вдалося  реалізувати один  проект – дитячий майданчик на вул. Петлюри Симона, 15-15А на суму 193 тис грн. Станом на лютий 2018 року, в процесі реалізації залишалося ще 5 проектів:

  • Створення скверу в районі будинку по вул. Шевченка, 4-Б;
  • капітальний ремонт спортивного майданчика по вул. Петлюри Симона, 25;
  • «Чисте місто» (придбання вуличних урн для сміття);
  • спортивний майданчик із функціонального тренінгу  в парку «Приозерний»;
  • побудова та облаштування спортивного майданчика для дітей на вул. Марії Лагунової, 17-А, БНВО.

Як повідомила начальниця УЖКГ Світлана Решетова, що стосується  капітального ремонту спортивного майданчика по вул. Симона Петлюри, 25, то вже мають розроблений проект і наразі на шляху підписання угоди на його реалізацію. Якщо спочатку кошторисна вартість проекту складала 300 тис. грн, остаточна ціна  підскочила майже втричі і нині становить близько 800 тис. грн. Загалом, зауважує   начальниця, виділених  на  реалізацію проектів Громадського бюджету 3 млн грн – замало.

Світлана Решетова (праворуч)

Для реалізації проекту «Чисте місто», зокрема, придбання вуличних урн для сміття, було двічі проведено відкриті торги, однак вони не відбулися через відсутність учасників. І хоча кількість урн було зменшено (з 800 до 553 одиниць), а ціну збільшено, повторні аукціони також не відбулися через відсутність претендентів, які б погодилися виготовляти сміттєві баки запропонованої форми. Тож вирішили закупити сміттєві баки зразка, які встановлені в парках міста.

Щодо спортивного майданчика  із функціонального тренінгу  в парку «Приозерний», то, за словами Світлани Решетової, реалізовуватимуть його поетапно. Так, наразі розробляють проект  майданчика, що ввійде в загальну реконструкцію парку, яку включено до Програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста.

Про те, на якому етапі  реалізація ще одного минулорічного проекту-переможця – «Створення скверу в районі будинку по вул. Шевченка, 4-Б», на засіданні не згадали. Нагадаємо, станом на лютий 2018 р., між УЖКГ та ТОВ «Акант-проект» укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД). Однак, як пізніше  повідомила  журналістам «Трибуни»  Світлана Решетова, проект «потягнув» на понад 4 млн грн. Позаяк проектант не тільки не переробив проект, а взагалі зник, в УЖКГ шукають нову фірму, яка і  займеться даним проектом.

Не згадали члени координаційної ради і про ще одного минулорічного переможця – проект «Побудова та облаштування спортивного майданчика для дітей, вул. Марії Лагунової, 17-А». Як повідомили у Броварському навчально-виховному об’єднанні (БНВО), наразі він у процесі реалізації. Так із загальної вартості проекту – 940 473, 13 грн виконано робіт на суму 282 141, 94 грн.

 «Великі» проекти – 10

Члени робочої групи  розглянули кожен із 23 поданих проектів та попередньо озвучили свої думки щодо можливості їхньої реалізації.

Так, під час розгляду «великих» проектів, зокрема «Реконструкція міжбудинкового проїзду  будинків № 49, 51, 53, 53-А по вул. Короленка», Світлана Решетова  повідомила, що зазначений  міжбудинковий проїзд, окрім буд.49, де минулого року вже зроблено  поточний ремонт, включено до Програми капремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста, і наразі виготовляється ПКД.

Проект  Юрія Кушніра «Багатофункціональний майданчик для силового тренінгу в парку «Перемога»», який  автор оцінив у 1 099 923, 00 грн, вийшов за рамки  бюджету «великих»  поектів, тож члени робочої групи вирішили не відмовляти  автору, а надати можливість привести  кошторисну  вартість у відповідність. Це доведеться зробити і Марині Рубайло – авторці ініціативи «Переобладнання спортзалу СШ №7»: вказати загальну кошторисну  вартість проекту. Також під час  його обговорення  у  членів координаційної ради виникли сумніви: чи не суперечить ця ініціатива п.2.9 Положення, адже доступ до об’єкту матимуть тільки учні 7 школи, а не всі бажаючі?

Щодо  проекту Надії  Петрухнової «Мультиспортивний майданчик у парку «Приозерний»», то, нагадаємо, що в парку, як ми писали вище, уже заплановано поетапно реалізувати проект із попереднього року – спортивний  майданчик  із функціонального тренінгу. І хоча робоча група  підтримала проекти Марини Рубайло та Надії Петрухнової, однак  свої висновки мають надати профільні відділи та управління.

Із 10  «великих» проектів 7 – стосуються  будівництва/ ремонту  спортивних майданчиків та комплексів. При чому, броварчани просять облаштувати спортивні майданчики фактично поряд: на вул. Симона  Петлюри, 13 та 21-В. Ще один проект  – із «малих» проектів, стосується будівництва волейбольно-баскетбольного майданчика біля будинків 17-17-А. Наскільки доцільно і реально облаштувати всі три  майданчики  поряд –  своє слово скажуть  відділ спорту, земельний, державного архітектурно-будівельного контролю та УЖКГ.

 «Малі» проекти – 13

Варто зауважити, що серед 13 «малих» проектів 7 – також стосуються спорту: будівництва волейбольно-баскетбольних та спортивно-ігрових майданчиків, розвитку хортингу та виготовлення проекту на будівництво приміщення спортивного комплексу. Ідея  придбання системи електронного хронометражу, яку подав Максим Польща, також  спортивна. Начальник відділу фізкультури і спорту Дмитро Рожков вважає ідею придбання чіпа, який фіксуватиме результати спортсмена, дуже цікавою і потрібною.

Своєрідну  ініціативу подала броварчанка  Ірина Нілова.  Активістка пропонує кошти з Громадського бюджету, а саме 456 000,00 грн, витратити   на запрошення професійних колективів, які виступатимуть у Броварах на свята. У свою чергу Володимир Дем’яненко хоче, щоб  96 034,00 грн із Громадського бюджету  виділити на його книгу «У козака голова не лише для шапки». Члени робочої групи зауважили: проект має право на життя, якщо пан Володимир не планує на цій книзі заробляти, а безкоштовно поширювати її  в бібліотеки та школи міста.

Еко-якісну освіту пропонує Пилип Духлій  у проекті «BROBOTS Education». На це просить 390 000,00 грн. Члени робочої групи на етапі відбору цей проект залишили, однак  зауважили, що він суперечить п.2.9 Положення про Громадський бюджет, адже носить комерційний характер. Таку ж думку висловили і про другу ініціативу пана Пилипа – «Екологічна мапа м. Бровари», хоча  цей проект зацікавив  членів робочої групи значно більше.

У начальниці відділу культури Катерини Мелікової виникло запитання щодо ініціативи Романа Страхова «Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості музичного мистецтва «Сходи до сонця»». Позаяк реалізація проектів відбуватиметься протягом вересня-грудня, начальниця  сумнівається у можливості його втілення у життя саме цього року, адже у вересні відбудеться День міста, а у жовтні – Міжнародний фестиваль, організований фондом «Інна» – все надто щільно. Також у частини членів робочої групи виникло запитання щодо  комерційної зацікавленості автора ідеї.

Попри свої попередні зауваження до частини поданих проектів,члени робочої групи відмовили лише одному автору ініціативи – Вікторії Бушмі, яка пропонувала  виготовити проект на будівництво приміщення спортивного комплексу. Це суперечить п.2.9 Положення, адже, за словами Миколи Загуменного, «до розгляду не приймаються проектні пропозиції, які розраховані тільки на розробку проектно-кошторисної документації».

Насамкінець начальниця відділу капітального будівництва  Людмила Павлик зауважила, що всі 23 пропозиції – далеко не проекти, адже не пройшли  проект експертизи і невідомо реальні суми на їхню реалізацію. «Броварчани мають подавати цікаві ідеї, а не «побудувати дитячий майданчик». Це примітивно, адже  цим питанням  займається УЖКГ, «Бровари-Благоустрій». Я вважаю, що це має бути по-іншому – ідейно і духовно. А те, що стосується будівництва, має бути по єдиному проекту, який робиться по ДСТУ».  За словами начальниці, ці проекти  – «фільчина грамота», і їх не можна називати проектами, адже в кінцевому результаті вони виходять значно дорожчими, ніж пропонують автори.

Людмила Павлик

У свою чергу Вадим Мутило зауважив, що Положення про Громадську раду кожна людина зрозуміла по-своєму, а  завдання  координаційної ради – скоординувати бажання громадян і сприяти їхній реалізації. А також слідкувати за тенденціями: так минулого року більшість ініціатив стосувалися дитячих майданчиків, цього року – спортивних.

Вадим Мутило

І не дивно, адже  відділ фізкультури і спорту  практично постійно обділяють фінансуванням. Тож, вважає депутат, ініціативи броварчан мають стати для них своєрідним  «маячком» потреб громади.

До 30 травня відповідні  відділи  та управлінням міськради мають надати свої висновки щодо можливості  реалізації  22 із 23 проектів. Які ж із  них будуть реалізовані – покаже  голосування.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь