Хто має нести відповідальність за скандальну сесію? Думки депутатів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Видання «Трибуна-Бровари» порушує тему — хто має нести відповідальність за події, які відбулися на останній позачерговій сесії.

Нагадаємо, тоді виносилося одне питання — виділення коштів з місцевого бюджету для програми співфінансування проекту — «Капітальний ремонт парку «Перемога», передувало сесії створення депутатської більшості, що симпатизує міському голові Ігорю Сапожку, т. з. «коаліція мосту».

Під час самої сесії виникла бійка між людьми, які симпатизували міському голові і тими, хто назвав себе членами ВО «Свобода», був пущений сльозоточивий газ, сама ж сесія була достроково закрита.

Співрозмовниками «Трибуни-Бровари» стали голова та член регламентної комісії Володимир Оксютенко («Єдність») та Сергій Батюк («Солідарність») відповідно, а також лідер фракції «Свобода» Олег Шевчук.

— Хто має нести відповідальність за події 12-ї позачергової сесії?

Володимир Оксютенко: — Відповідальність повинні нести, в першу чергу, ті, хто організував це дійство (кваліфікувати його можуть тільки відповідні органи: це чи хуліганка чи бандитизм).

Я особисто не бачив, але було сказано і навіть написано, хто завів цих людей у виконком, благословивши на дії.

оксютенко

Хочеться вірити, що серед партійців представленої партії є люди XXI сторіччя, які хочуть жити в цивілізованій чесній, правовій державі і вони зроблять відповідні висновки.

Як можна робити таке в залі, де є люди похилого віку, жінки і, можливо, вагітні. Як можна бити людину і застосовувати бойовий газ?

Сергій Батюк: — Я вважаю, що оцінку усім подіям, які відбувалися у сесійній залі, повинні дати правоохоронні органи, і лише після цього робити якусь оцінку. Чому так? Оскільки зараз оцінка може бути суб’єктивною.

Щойно я піднявся на другий поверх (коли йшов на сесію), мене здивував той факт (мабуть, взагалі вперше в історії броварської міської ради), що при вході, для того, щоб потрапити до сесійної зали, кожен присутній, окрім депутатів, мали пред’явити документи, які засвідчують особу людини, потім обшукували людей, і потім (чого я ще ніколи не бачив) — ще й перевіряли за допомогою метало-детектору. І при цьому увесь цей процес виконувався працівниками поліції.

батюк

Зверну увагу: якщо так прискіпливо перевіряли членів ВО «Свобода» і «Ультрас-Бровари», то тоді яким чином на території Броварської міської ради з’явилися спецзасоби, а саме — сльозоточивий газ, що використали невідомі люди, розпилявши газ в обличчя? Якось нелогічно виходить, правда?

Про те, що заходячи до зали, люди мають реєструватися і повинні мати з собою документи, говориться постійно. В регламенті Броварської міської ради записано, що всі люди, які мають бажання бути присутніми на засіданнях будь-якої сесії або комісії, повинні попередньо зареєструватися. Але питання: чому саме в цей день були надзвичайні міри безпеки? Можливо, правоохоронні органи знали про те, що може відбутися? Чому саме на цій сесії були такі міри.

Олег Шевчук: — Я вважаю, що має нести відповідальність за події останньої сесії міський голова. Хоча б з тієї причини, що він повністю узурпував владу. Нечесним шляхом — підкупом, і наших свободівців, і інших демократичних сил. Узурпував владу, створив «під себе» виконком. Особисто я вважаю, що це не справедливо.

У людей, по-суті, увірвався терпець. Ми йшли на вибори і обіцяли людям зміни, а в результаті отримали те, що Сапожко прибрав усю повноту влади до своїх рук.

— Чи має нести відповідальність за те, що сталося, міський голова Ігор Сапожко?

Володимир Оксютенко: — Сапожко? Не розумію навіть вашого питання. Хоча не забув ще виборів. Декому облити людину це просто за радість.

Коли я заходив у міську раду, бачив біля «Кулиничів» групу молодих «заведених» людей (ви ж не забули, що я міліціонер). Я бачив біля їх нашого «лідера» Свободи і, як не прикро, зрозумів, що готується новий «сценарій». Але про це, що сталося, навіть подумати не міг.

бійка-2

Як голова регламентної комісії, я показав пункт 15 регламенту і попросив провести сесію у відповідності з його вимогами (я вже не один раз чув претензії на свою адресу про не виконання вимог регламенту). Та реєстрація прибулих «гостей» не вдалася. Пришли «великі люди», яким наші поліцейські повинні були відкрити двері. А за ними пішли і «запрошені» «стражі правосуддя».

З цієї сесії я зрозумів, що з демократичною «Свободою» можна навіть і «перо в бік отримати»! Страшно. Як буде так і надалі, не знаю до чого люди дійдуть. Це вже не політика. І кому такі сценарії вигідні — складно сказати. Може нашим сусідам зі сходу? Якщо «правильно» подати.

Сергій Батюк: — Міський голова, як і всі депутати, повинні нести однакову відповідальність. Тому що міська рада — це колегіальний орган. Особливо мені цікаво — чому ті ж самі депутати, коли почався безлад, сиділи тихенько на своїх місцях і нічого не робили для того, щоб запобігти безладу. Не важливо з якої вони партії, мужчини, чоловіки — повинні були допомагати наводити порядок. Поняття «демократичні сили» — суб’єктивне. В першу чергу, кожен мужчина повинен забезпечувати порядок. З відео я, наприклад, побачив, що деякі так звані мужчини просто сиділи і споглядали за тим, що відбувалося.

Олег Шевчук: — Усю відповідальність має нести винятково Сапожко.

На жаль, нам не відома інформація про те, хто ж кинув сльозоточивий газ, але є припущення, що це робили так звані охоронці Сапожка. Наших активістів поліція на вході перевіряла — металошукачем і проводили обшук карманів, сумок, рюкзаків. А так званих охоронців Сапожка і його прихильників ніхто не обшукував, і навіть не реєстрував. Тож можу лише робити припущення, але не ствердження.

шевчук

Відзначу, що інформація про ножове поранення Здоровця залишилося на рівні чуток. Олексій спочатку імітував серцевий напад, а потім вистрибнув з другого поверху і біг як сайгак. Якби було ножове поранення, то він так би швидко не тікав. Принаймні, жодної інформації про його звернення до лікарні немає. Чутки — для того, щоб накаляти ситуацію.

Поділіться.

Коментарі закриті.