Хто труїть броварське повітря – невідомо, але не «Орієнтир-Буделемент», – чиновники

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цими вихідними підприємство «Орієнтир-Буделемент», що на Промвузлі, працювало на повну потужність, однак викидів і неприємних запахів від фірми не було. У цьому переконує міській голова Ігор Сапожко, згадуючи про результати нещодавніх досліджень. Згідно з ними, запах іде з району Требухова і Гоголева. Тим часом у Громадській раді при виконкомі запевняють, що винним у забрудненні є саме «Орієнтир-Буделемент».

Під час оперативної наради за участі міського голови у вівторок, 18 червня, керівник броварського відділення Держпродспоживлужби Володимир Ситюк доповів, що минулий тиждень став дуже багатим на звернення від громадян на гарячу лінію щодо забруднення атмосферного повітря в місті. Водночас служба брала участь у дослідженні джерел забруднення. І порушень не виявила.

Володимир Ситюк

Володимир Ситюк припустив, що винуватці забруднення повітря «принишкли» через збурення громадськості. Тим часом міський голова Ігор Сапожко акцентував на тому, що протягом усіх вихідних підприємство працювало в три зміни, воно не припиняло свою роботу, а запаху в повітрі не було. Ймовірно, запах іде все ж від інших виробництв, які спалюють сміття та відходи, зазначив мер.

Міський голова Ігор Сапожко та секретар ради Петро Бабич

У Броварській міській раді також зазначили, що особливо в останні дні до них надходить багато скарг щодо забруднення повітря, але не всі вони виявляються достовірними. Очільниця «Контакт-центру» Олена Калашник розповіла, що її відомство перебуває постійно на онлайн-зв’язку зі скаржниками, завдяки чому на випадки виїздять одразу, іноді навіть уночі. Чергування ДСНС і поліції триває постійно, додає Ігор Сапожко.

Нагадаємо, містяни з Масиву, ближче до Промвузла, регулярно скаржаться в соцмережах про сморід, схожий на запах від паління шин. Зазвичай він з’являється ввечері-вночі. Тиждень тому про черговий такий випадок повідомили і в Громадській раді при виконкомі Броварської міської ради. Голова підпорядкованої органу комісії, Олег Єжаков, офіційно повідомив, що винним у викидах є саме «Орієнтир-Буделемент».

12 червня Олег Єжаков подав лист про  результати спостереження за підприємством

Голова комісії побачив викиди, які нібито йдуть від “Орієнтир-Буделементу”

Зазначимо, підприємство «Орієнтир-Буделемент» займається виготовленням газоблоків, які використовують у будівництві. Компанію вважають одним із основних платників податків у бюджет Броварів.

Нагадаємо, 6 червня броварський районний відділ лабораторних досліджень провів перевірку якості повітря у чотирьох точках міста. У пробах атмосферного повітря фахівці не виявили перевищення вмісту шкідливих речовин аміаку, неорганічного пилу, формальдегіду, азоту діоксину, вуглецю оксиду та інших речовин, що відповідає вимогам ДСП 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць від забруднення хімічними та біологічними речовинами».

Науковці Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС повідомили, що протягом 2-5 червня вони обробляли  супутникову  інформацію. У загальному стовпі атмосфери вони помітили деяке перевищення значень моноксиду вуглецю (СО) на південь та південний схід від Броварів, зокрема в районі сіл Гоголів і Требухів. «Найчастіше СО надходять у повітря як продукт горіння»,– зазначено у відповіді. Перевищень інших речовин, які забруднюють повітря, фахівці інституту не виявили.

Поділіться.

Залиште відповідь