Як оцінюватимуть учнів під час війни. Пояснення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні на час війни спростять систему оцінювання в школах. Зокрема, не радять проводити контрольні. Про це вказано на сайті Державної служби якості освіти України. 

Державна служба якості освіти розробила рекомендації для шкіл, за якими будуть оцінювати результати учнів у поточному навчальному році.

Без змін залишиться формувальне оцінювання, яке є зворотнім зв’язком вчителя з учнями під час уроків. За допомогою нього педагоги виправляють помилки чи дають поради, частіше в усній і рідше в письмовій формі.

Контрольне оцінювання, яке є джерелом найбільших стресів для дітей у шкільному житті, спростять. На час війни контрольні роботи проводити не рекомендують, а радять використовувати поточні результати уроків.

Однак рішення про відмову або спрощення контрольних робіт має ухвалювати педагогічна рада кожної школи окремо.

Для школярів-переселенців при річному оцінюванні  використовуватимуть результати за перший семестр із перезарахуванням оцінок. Цей підхід буде особливо корисним для дітей, які змінили заклад освіти.

Після закінчення навчального року учні мають отримати від тимчасової школи супровідний лист, який використовуватимуть у подальшому навчанні. Зокрема, на основі нього перезараховуватимуть оцінки при поверненні до своєї школи.

Для батьків та учнів фахівці радять завести “Щоденник навчання”. У ньому мають фіксувати вивчені теми та види діяльності на уроках, тобто ігри, вправи, досліди чи проєкти.

Цей щоденник не буде оцінюватись, його ведення добровільне, але він стане в нагоді класному керівнику в складанні супровідного листа. При цьому в жодному разі учитель не має дорікати учневі за відсутність такого щоденника.

Нагадаємо, усі українські школярі можуть переходити до місцевих шкіл в будь-якій формі. За останніми даними, до навчання повернулись близько 44 тисячі дітей, яким довелося евакуюватися.

Як повідомив на своїй офіційній Телеграм-сторінці Броварський міський голова Ігор Сапожко, станом на 1 квітня онлайн навчанням охоплено 6 172 школярів 1-4 класів, 7 225 учнів 5-11 класів. Загальна кількість дітей, які мають змогу продовжувати навчання дистанційно, збільшилася, порівняно з учорашнім днем, на 26 учнів і складає 13 397 школярів.

Читайте також

  1. Відповіді на найпоширеніші запитання, що стосуються соціальних виплат під час війни
  2. Усі аптеки зобов’язані приймати паперові й електронні рецепти на ліки – МОЗ
  3. Трудові відносини в Україні адаптовано під воєнний стан: що змінилося
  4. Як отримати 2 тис.грн/ 3 тис.грн тимчасово переміщеним особам
  5. На допомогу тим, хто залишив або втратив домівку: як фіксувати збитки для компенсації
  6. Зеленський підписав закон про заборону на розповсюдження російської пропаганди
Поділіться.

Залиште відповідь