Як підліток допоміг зупинити наступ на Київ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час окупації Київської області 15-річний підліток за допомогою дрону допоміг Збройним силам України відстежити рух ворожої колони. Своїм вчинком хлопець фактично врятував Київ від наступу. Цю історію розповіло британське видання The Telegraph, інформує Vgorode.

Маленького помічника українських військових звуть Андрій. Він майстерно керує безпілотниками та катається на скейтборді. Хлопчик уночі відстежив координати великої колони військової техніки, яка рухалася Житомирською трасою на Київ. Ці координати він передав ЗСУ і ворожу техніку вдалося знищити.

У той час, коли російські окупанти зайшли на територію Київської області, бійці територіальної оборони помітили під селом Березівка, приблизно за 40 км від Києва, велику колону російської військової техніки.

Проте, щоб знищити ворога, захисникам потрібні були точні координати. Вони звернулися з проханням відстежити рух техніки до Андрія та його батька.

Як повідомив командувач відділом безпілотної розвідки ЗСУ Юрій Касьянов, 15-річний хлопчик був єдиним, хто мав досвід роботи з безпілотниками в цьому регіоні. Андрій із батьком виїхали в поле та запустили дрон.

За допомогою безпілотника їм удалося побачити світло від колони, яка рухалася в напрямку Києва. «Це була одна з найбільших колон, яка рухалася житомирською дорогою, і нам вдалося її знайти, бо одна з вантажівок надовго увімкнула світло», – розповідає хлопчик.

Координати ворожої колони та її фотографії через інтернет він передав ЗСУ. Ті відкрили вогонь по ворожій техніці. Андрій каже, що йому хоч і було дуже страшно, але мав велике бажання захистити Київ. Тому хлопець зробив необхідну роботу, щоб викрити колону, і допоміг військовим скоригувати вогонь.

Юрій Касьянов називає підлітка справжнім героєм.

Читайте також

  1. Майстер-клас від бійців ССК «Булат» – фінішний акорд у благодійному марафоні «Будь у формі з БроДобро»
  2. У Броварах відомий художник із позивним «Пікассо» малював картини на ящиках із-під боєприпасів
  3. У Німеччині броварчанка організувала випікання пасок та великодній фестиваль
  4. «Наші ЗСУ – неймовірні. Ми надихаємося їх мужністю і просто не маємо права нічого не робити», – Олег Іваненко
  5. «Військові та пересічні броварчани дякують, що ми відкрилися і працюємо», –  підприємці з ринку на Короленка
  6. «Піца – універсальна стратегічна страва», – директор мережі піцерій Pizzburg про те, як підтримують наших воїнів
  7. «Ми вже чуємо запах перемоги», – броварські волонтери «БроДобро», які підтримують крила наших воїнів
Поділіться.

Залиште відповідь