Як планують «поділити» броварську лікарню між громадами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В юридичному управлінні Броварської ОТГ взялися написати нову редакцію статуту для Броварської багатопрофільної клінічної лікарні. Відповідний проєкт рішення винесуть на розгляд депутатів під час сесії 27 квітня. У четвер, 22 квітня, проєкт не без скандалу розглянула постійна депутатська комісія Броварської громади з комунальних питань.

Як запланували в проєкті документа чиновники, розподіл часток у праві спільної часткової власності засновників у підприємстві, відповідно до населення, становитиме:

  • Броварська громада – 63 %;
  • Великодимерська громада – 19,7 %;
  • Калитянська громада – 6,7 %;
  • Калинівська громада – 5,0 %;
  • Зазимська громада – 5,6 %.

Зазначимо, раніше Броварська багатопрофільна клінічна лікарня фінансувалася з бюджетів міста Бровари та Броварського району. Нещодавно район вийшов із засновників.

Це відбувається щодо всіх підприємств, адже в законодавстві за новими районами майже не лишається як повноважень, так і коштів.

Читайте також: Бібліотека на Розвилці: замість районної буде міська публічна?

Чому посварилися

Під час розгляду питання на «комунальній» комісії 22 квітня проєкт викликав скандал зі сварками на підвищених тонах. Зокрема, директор лікарні Валентин Багнюк, зазначив, що в медзакладу новим статутом безпідставно забирають повноваження. Наприклад – керування стоматологією перейде до первинної медицини, що не має аналогів в Україні.

Валентин Багнюк

Валентин Багнюк під час засідання комунальної комісії 22 квітня

Валентин Багнюк також зауважив, що проєкт рішення з броварською лікарнею ніяким чином не погоджували і хочуть «провести» його «за спиною».

Броварська депутатка Олена Дудар також зазначила, що є процедура ухвалення подібних рішень. Наразі зазначені вище громади не ухвалювали на сесіях рішень про участь у фінансуванні лікарні, тож новий статут просто визнають незаконним.

Представник юридичного відділу ради Броварської ОТГ і доповідач від влади Олександр Каштанюк натомість зазначив, що є усна домовленість із керівниками громад про входження до засновників підприємства. На його думку, рада цілком може вже цієї сесії ухвалити рішення.

Олександр Каштанюк

Олександр Каштанюк

Голова «комунальної» комісії Вікторія Коваленко запропонувала відкласти розгляд питання. Колегіальний орган погодився узгодити позиції та зібратися для ухвалення рекомендації на сесію в понеділок, 26 квітня, о 9:00.

Читайте також

  1. Парк «Перемоги» в Броварах електрифікують за 1,74 млн грн
  2. Завершення капремонту в ангіоневрологічному відділенні та відшкодування за інсулін – підсумки «гуманітарної» комісії
  3. Коронавірус: антирекорд на Броварщині. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь