Ясла-садок «Зірочка» відреконструюють за майже 42 млн грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дитячий садок «Зірочка», що в Броварах на вул. Ярослава Мудрого, 3, відреконструюють за 41,842 млн грн. Тендер на роботи виграло ТОВ «І. Б. К. Девелопмент». Закінчити реконструкцію планують до 31 жовтня цього року.

Як ідеться на сайті «Держзакупівлі.Онлайн», управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради оголосило про тендер ще 1 грудня минулого року. Початкова ціна становила понад 52,3 млн грн. У експертному звіті вказано, що до аукціону ціну планували ще вищою.

Участь у конкурсі взяли три компанії, подання заявок завершили 17 грудня. ТОВ «Класика комфорту», яке запропонувало вартість на 1 грн меншу, ніж найближчий конкурент, дискваліфікували. Причина – «тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам».

Читайте також: Колишній дитсадок «Соколик» на Торгмаші знесуть. Що буде на його місці?

Підсумки аукціону підбили 18 грудня. Переможцем визнали ТОВ «І. Б. К. Девелопмент», яке запропонувало 41,842 млн грн. Слід зазначити, що пропозицію третього учасника – ТОВ «Марк строй» із сумою в майже 51,292 млн грн, у тендерному комітеті навіть не розглядали.

Тендер

Тендерні пропозиції та результати аукціону на “Держзакупівлі.Онлайн”

Договір із переможцем підписали 26 січня, тобто трохи більше як тиждень тому. Як ідеться в документі, роботи триватимуть протягом 9-ти місяців і мають завершитися 31 жовтня 2021 року.

Зірочка

Садок узимку. Фото – зі сторінки ЗДО «Зірочка»

Відповідно до експертного висновку, проєкт реконструкції виконаний із дотриманням вимог міцності, надійності та довговічності об’єкта будівництва, експлуатаційної безпеки й інженерного забезпечення. У ньому, зокрема, враховано вимоги щодо доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями й інших маломобільних груп населення.

Серед переліку робіт можна знайти загальні будівельні, роботи з різним обладнанням, а також монтаж блискавкозахисту, пасажирського ліфта, влаштування систем вентиляції, водопроводу та каналізації, опалення, індивідуального теплового пункту тощо.

Реконструкція "Зірочки", 2021

Перелік робіт і графік їхнього виконання

Як зазначено в тендерній документації, більша частина коштів на реконструкцію має бути виділена з державного бюджету України – передбачали більш як 33 млн грн. Із місцевого бюджету – понад 19 млн грн. Як розподіляться видатки після зменшення ціни на аукціоні, наразі не уточнюють.

Нагадаємо, що на 2021-ий рік місто заклало на реконструкцію ясел-садка «Зірочка» 13,7 млн грн. У грудні йшлося лише про 4,2 млн грн.

Читайте також: Що та де ремонтуватимуть у 2021-му році в Броварській ОТГ

Відповідно до укладеного договору, підрядна будівельна організація  отримуватиме кошти післяплатою. Вона відбуватиметься переважно шляхом проміжних платежів за фактично виконані роботи. Термін переведення коштів – протягом 45-ти днів.

Як ідеться в договорі, найбільше виділених коштів піде на роботи з об’єктами основного призначення – корпус на два дитячих осередки з блоком медичних і технічних приміщень. Вартість становитиме 23,132 млн грн. На облаштування доріжок, благоустрій, озеленення та освітлення передбачено 3,3 млн грн. А водопровід, каналізація, теплопостачання забере 851,326 тис. грн.

Коли почнуть будувати

Згідно з договором, роботи мають розпочатися вже в лютому. Як зазначила керівниця УБЖКГІТ Світлана Решетова, документи щодо тендеру наразі погоджують у Мінрегіоні.

Нагадаємо, будівлю «Зірочки» ще кілька років тому визнали аварійною. У 2016 році журналісти «Маєш право знати» встановили, що в садочку на 16 см просіла балка перекриття. Її тоді тимчасово закріпили, але водночас ішла розмова про закриття молодшого корпусу.

Аварійна стеля в "Зірочці"

Просідання балки перекриття в “Зірочці”, 2016 рік. Фото – «Маєш право знати»

Зі слів ексголови громадської ради при управлінні освіти та науки Ігоря Романенка, експерти тоді зробили висновок, що дах потребує повної та негайної заміни.

Чиновники почали закладати кошти на ремонтні роботи в бюджет. Однак виконання виявилося малоефективним. Так, у 2017 році з передбачених 750 тис. грн освоїли 38,5 тис. грн. А в 2018 році на проведення капітальних ремонтних робіт витратили лише 143 тис. грн.

На початку 2019 року виконавчий комітет Броварської міської ради затвердив проєктну документацію реконструкції «Зірочки» на загальну суму в 40,3 млн грн.

Зазначимо, останнім часом відбулося ще два тендери щодо реконструкції садочку «Зірочка». Так, у вересні 2020 року оголосили закупівлю на коригування проєкту. Без конкурентів, на суму трохи більше 454 тис. грн, його взялося робити ФОП Кирій Анна Олексіїівна.

А тиждень тому УБЖКГІТ оголосило про тендер на технічний нагляд за об’єктом реконструкції. Його так само без інших охочих виграло ТОВ «Контроль за будівництвом та технагляд «Кобуте». Сума – більш як 401 тис. грн. Обидва тендери провели за 1 день, без використання електронної системи.

Головне фото kotao777

Читайте також

  1. Реконструкція ДНЗ «Зірочка» обійдеться в понад 40 млн грн: затверджено проектну документацію
  2. У «Лісовому кварталі» нового дитсадка не буде: «Альянс-Новобуд» будує на його місці багатоповерхівки
  3. Викуплять: броварський дитсадок «Півник» повернуть місту
Поділіться.

Залиште відповідь