Реконструкція ДНЗ «Зірочка» обійдеться в понад 40 млн грн: затверджено проектну документацію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Два роки йде спроба розпочати реконструкцію ДНЗ комбінованого типу «Зірочка» по вулиці Ярослава Мудрого 3, що знаходиться в аварійному стані. Попри виділенні кошти із бюджету, договір на розробку проектної документації було укладено лише рік тому.  8 січня  виконавчий комітет нарешті затвердив проектну документацію на реконструкцію. Згідно з експертним висновком, тривалість будівництва становить 10 місяців, а загальний кошторис — 40 млн 303 тис. 460 грн.

Ще в 2016 році журналісти сайту «Маєш право знати» проводили розслідування щодо аварійного стану даху будівлі садочка, де на 16 см просіла балка перекриття. Балку тимчасово укріпили, але йшла розмова про закриття молодшого корпусу. За словами еск-голови Громадської ради при управлінні освіти Ігоря Романенка, експерти зробили висновок, що дах потребує повної та негайної заміни.

Балка в молодшому корпусі садочка. Фото “Маєш право знати”

Тож на реконструкцію в 2017 році в рамках містобудівної програми з бюджету міста депутати виділяли 750 тис. грн. Насамперед потрібен був експертний висновок, який би визначив: реконструювати чи зносити стару будівлю та будувати нове приміщення?

Однак у листопаді 2017 року згідно зі звітом «Про хід виконання бюджету міста за 9 місяців 2017р», який подала головна фінансистка міста Наталія Постернак, стало відомо, що на реконструкцію ДНЗ «Зірочка» освоєно лише 38 тис. 500 грн (5,1%) із 750 тис. грн.

Лише через рік, наприкінці 2017 року, на сайті держзакупівель «Прозорро» було зареєстровано звіт про укладений договір на проведення проектно-вишукувальних робіт та розробку ескізного і робочого проектів на загальну суму 689 тис. 729 грн. Згідно з ним, виконавець, ФОП «Кирій Анна Олексіївна» зобов’язане розробити документацію до кінця 2018 року. В грудні було укладено новий договір на додаткові роботи із інженерного проектування на суму 412 тис. 470 грн.

Упродовж минулого 2018 року, згідно із звітом начальника управління освіти Оксани Мельник про хід виконання міської програми «Дошкільна освіта», на проведення капітальних ремонтних робіт в ДНЗ «Зірочка»  було витрачено лише 143 тис. 013 грн на систему водовідведення. Нещодавно на сесії 13 грудня 2018 року депутати підтримали рішення збільшити бюджет на реконструкцію садочка ще на 500 тис. грн.

Нарешті 8 січня виконавчий комітет затвердив проектну документацію за робочим проектом «Реконструкція дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 3» за відділом капітального будівництва. Згідно з експертним звітом Державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація «Центральна служба української державної будівельної експертизи ДП «Укрдержбудекспертиза»» техніко–економічні показники такі:

 • Площа ділянки – 0,4670 га;
 • Площа забудови корпусу  845,40 м2;
 • Місткість закладу – 105 місць (70 – в існуючому корпусі, 35  – в корпусі на 2 дитячі осередки);
 • Кількість створених робочих місць  7 місць;
 • Тривалість будівництва  – 10 місяців;
 • Загальна кошторисна вартість будівництва (в цінах станом на 17 грудня 2018 р.)  40 млн 303 тис. 460 грн, у тому числі:
  • будівельні роботи   25 млн 864 тис. 437 грн;
  • устаткування, меблі, інвентар –  5 млн 421 тис. 946 грн;
  • інші витрати  – 9 млн 17 тис. 77 грн.

Тепер, щоб розпочати роботи із реконструкції, потрібно визначити підрядника та виділити кошти з бюджету. 

ФОТО  зі сторінки ДНЗ  «Зірочка», «Маєш право знати»

Поділіться.

Залиште відповідь