Інвестиційна рада: відсотки пайової участі та розміщення реклами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чергове засідання інвестиційної ради міста відбулось 5 жовтня 2018 року. На порядку денному було дев’ять питань, три з яких стосувались пайової участі замовників будівництв у створенні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста.

Першим розглядалось питання щодо можливості будівництва індивідуальних житлових будинків по вул. Декабристів, 39, заявником було зазначено гр.Потапенка О.Г.

На засіданні були присутні представники проектної організації, за словами яких на приватній земельній ділянці планується будівництво трьох зблокованих будинків, висотність яких складе 3 поверхи+ мансардний поверх. Площа земельної ділянки становить 14,7 соток, площа забудови – 570 вк.м, загальна площа квартир – 1797 кв.м.

Члени інвестради задавали заявникам багато питань, зокрема щодо можливості підключення до інженерних мереж, подальшої реєстрації права власності на житло тощо. Проаналізувавши передпроектні пропозиції та інформацію доповідачів, члени інвестради запропонували відмовити заявнику у зв’язку з невідповідністю цільового призначення земельної ділянки намірам забудови. Пропозицію підтримано одноголосно.

Другим питанням розглядали звернення заяви гр. Хартановича Р.А. щодо можливості встановлення сонячного трекера по вул. Чорновола, в районі буд. №21-а.

Вищезгаданий громадянин планував біля свого будинку на землях загального користування розмістити трекер з сонячними панелями, які генерували б електроенергію. Відповідно до Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств:

«…1.3. Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 10 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством….»

Розмір та розміщення конструкції, а також відсутність нормативно-правової бази для встановлення приватної сонячної електростанції на землях комунальної власності унеможливили прийняття позитивного рішення. Хоча ідея встановлення альтернативних джерел енергії більш приваблива, ніж встановлення бігбордів все ж більшість членів інвестиційної ради утримались з даного питання.

ФОП Конта Т.І. звернулась до інвестиційної ради з пропозицією стосовно реконструкції з розширенням павільйону по вул. А.Луценка, 16-а. За словами головного архітектора Лілії Рибакової буде виконане розширення тимчасової споруди із внесенням відповідних змін до паспорту тимчасової споруди.

Присутні висловили думку про те, що в перспективі планується будівництво вулиці Луценка, тому такі розширення тимчасових споруд можуть стать на заваді планам. За словами Лілії Рибакової розширення тимчасової споруд в даному випадку вимагатиме довиділення землі під обслуговування об’єкту.

«З одного боку ми маємо підтримувати законослухняних громадян, які спочатку звертаються за дозволом, а не будують самовільно… З іншого – є небезпека, що завтра на цьому місці зроблять фундамент та побудують капітальну споруду», – висловив припущення член інвестради Леонід Черепєйнік.

«Я вважаю, що недоцільне розширення, тим більше, що розробляється концепція і вона (ФОП Конта Т.І. – прим. ред.) понесе якісь втрати , а потім треба буде робити по новому архітипу…», – сказала архітектор Лілія Рибакова.

Нагадаємо, метою затвердження Концепції розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності є забезпечення вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Однак сам регуляторний акт, попри те, що вже розроблений та оприлюднений на офіційному сайті міста і досі не затверджений виконкомом. Хоча терміни обговорення документу вже давно спливли.

Тож поки що, більшістю присутніх на засіданні ФОП Конті Т.І. у проведенні реконструкції було відмовлено.

ТОВ «ТЕРМІНАЛ 2016» та ТОВ «ФОРА» звернулись за встановленням пріоритету на розміщенні об’єктів зовнішньої реклами. Розглянувши адреси розміщення об’єктів реклами члени інвестради по кільком з них проголосували за відмову.

З аналогічним питанням щодо розміщення рекламних щитів звернувся ФОП Поліщук С.М. На думку членів ради розміщення запропонованих об’єктів не є доцільним: перший заявник планував встановить поблизу аварійного підземного переходу по вул. Я.Мудрого,2, другий – навпроти супермаркету «NOVUS» по вул. Симоненка, де заплановано будівництво вулиці.

Наступним розглянули звернення ТОВ «Бровафарма» щодо встановлення відсотку пайової участі замовників будівництв у створенні і розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста. Заявники звернулись з пропозицією встановлення 5% пайової участі з 10% можливих у зв’язку з будівництвом адміністративно-складського комплексу. Загальна кошторисна вартість будівництва – 13 млн грн. Тобто у разі встановлення «максимуму» (10%) – бюджет отримає 1,3 млн грн, відповідно при зменшенні пайової участі до 5% – 650 тис. грн.

На «захист» підприємства став начальник управління економіки Броварської міської ради Микола Загуменний, який поінформував присутніх про те, що дане підприємство є одним з найбільших платників податків до міського бюджету, створює робочі місця, середня заробітна плата по підприємству є найвищою у місті і складає близько 18000 грн, брали активну участь у будівництві боксів інфекційної дитячої лікарні (2012-2013 роки) та інше.

За словами членів інвестради, необхідно враховувати всі аспекти діяльності підприємств, що звертаються за зниженням відсотку пайової участі. Проте має бути єдиний підхід до надання «знижок» тим чи іншим підприємцям за умови документального підтвердження надання тієї чи іншої допомоги місту. Тому на даному етапі без таких підтверджуючих документів члени інвестради відтермінували прийняття рішення до наступного засідання.

ТОВ «МЕТІНВЕСТ-СМЦ», що проводить реконструкцію з розширенням офісного приміщення, також звернулось за встановленням відсотку пайової участі. Вартість проекту складає близько 1 млн грн, заявники сподівались на 1-2% сплати. Втім, склад інвестради проголосував за рекомендацію у 10%.

ПАТ «Норіс» звернулись до інвестради щодо зменшення відсотку пайової участі. Йдеться про будівництво торгівельного центру на в’їзді в Бровари по вул. Київській 4,6.

Нагадаємо, у лютому 2018 року під час земельної комісії представники торговельної мережі «Фора», які будуть здійснювати підприємницьку діяльність за даною адресою, презентували депутатам своє бачення проекту.

Взимку під час презентації представник компанії зазначив, що за умови реалізації проекту, місто отримає додаткові надходження до бюджету у вигляді сплати пайової участі, розмір пайового внеску становить до 10% від загальної кошторисної вартості. Попередню вартість проекту оцінюють у більш ніж 11 мільйонів гривень. Крім того, очікуються надходження від сплати акцизного податку та податку на доходи фізичних осіб.

Нині, за словами представника ПАТ «Норіс», вартість об’єкту складе близько 7 млн грн, кількість створених робочих місць становитиме у майбутньому 35-40.

11 липня цього року інвестрада прийняла рішення про встановлення 10% пайової участі для ПАТ «Норіс». У результаті повторного голосування дорадчий орган залишив своє рішення в силі.

Поділіться.

Залиште відповідь