Із 1 липня в Україні здорожчало автострахування

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1-го липня Національний банк збільшив розміри страхових сум за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Зокрема ліміт виплат по ДТП, оформлених за європротоколом, збільшується до 80 тис. грн.

Нагадаємо, що європротокол – це спрощений спосіб оформлення ДТП без участі співробітників Національної поліції. Таку ж саме назву носить і спеціальний бланк повідомлення про ДТП європейського зразка, який заповнюється водіями-учасниками дорожньої пригоди на місці, де вона сталась. Потім бланк європротоколу надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілій стороні.

Бланк європротоколу зобов’язана видати страхова компанія, з якою укладений договір ОСЦПВ, незалежно від того придбав автовласник звичайний «паперовий» поліс чи електронний.

Також будуть підвищені страхові суми за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів:

  • до 160 тис. грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 тис. грн);
  • до 320 тис. грн на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 тис. грн).

Також відтепер інформація про укладені електронні договори «Зелена картка» включатиметься до єдиної централізованої бази даних. Такий крок розширить обсяг даних, якими оперує Моторне (транспортне) страхове бюро України.

ФОТО – Автопарк

Читайте також:

  1. В Україні запрацював оновлений електронний кабінет водія

  2. В Україні почали видавати нові водійські посвідчення – МВС

  3. Інспектори штрафують водіїв із «неоновленими» водійськими посвідченнями

  4. Переселенцям без реєстрації місця проживання дозволили отримувати посвідчення водія

Поділіться.

Залиште відповідь