Інспектори штрафують водіїв із «неоновленими» водійськими посвідченнями

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від 510 грн до 3400 грн – на такі суми можуть оштрафувати правоохоронці водія за те, що їздить із водійським посвідченням, де нерозділено категорії. Та чи мають поліціянти законні підстави – розповідають в юридичній компанії «Дорожній адвокат».

Після збільшення розміру штрафу за керування без відповідної категорії чи підкатегорії з 510 грн до 3 400 грн ( ч.2,ст.126 КУпАП), працівники поліції почали особливо уважно перевіряти,  чи є у водія відповідна категорія чи підкатегорія на право керування певним видом транспорту.

Розділення категорій передбачено законом № 586-VI, який набрав чинності ще в 2008 році. Так, документ впроваджує розмежування кожної категорії на дві. Наприклад, «А» на «А1» і «А», і т. д.

Звинувачення в керуванні авто на підставі посвідчення, виданого до набрання чинності закону, є протиправним, а накладений штраф підлягає скасуванню, вказують юристи.

Зокрема, закон передбачає можливість обміну прав на нові – з розділеними категоріями. Але в документі зазначено, що посвідчення «можна обміняти», а не «підлягає обов’язковому обміну».

До того ж у старих правах вказуються категорії, які відповідають розділеним. Крім того, положенням № 511 передбачено, що обмін посвідчення проходить без складання іспитів, крім окремих випадків.

Отже, обмін водійського посвідчення проходить без складання іспитів і не є обов’язковим.

ФОТО – Дорожній адвокат

Читайте також:

  1. У броварських маршрутках штрафуватимуть, із електрички – висаджуватимуть: нові карантинні правила

  2. Із 1 жовтня автомобілістів штрафуватимуть за невключені фари

  3. У Броварах порушників із паркування штрафуватимуть інспектори

  4. Із 17-го березня набувають чинності нові штрафи за порушення ПДР. ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь