Із 17-го березня набувають чинності нові штрафи за порушення ПДР. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нові штрафи за порушення правил дорожнього руху набудуть чинності 17 березня о 00:01. Штраф за кермування транспортним засобом у нетверезому стані може закінчитися штрафом у 34 тис. грн та вилученням автомобіля на три роки. Про це  на брифінгу повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

«Ми сподіваємося, що цей закон знизить кількість загиблих на дорогах в Україні. Нагадаю, що минулого року на дорогах України загинули 3 554 людини… Ми очікуємо за цей рік зниження на 10-15% кількості загиблих через те, що менше людей буде їздити напідпитку, менше людей будуть перевищувати швидкість», – сказав на брифінгу Антон Геращенко.

Нагадаємо, що в лютому цей закон схвалила Верховна Рада, а 12-го березня документ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Закон підвищує штрафи за низку суттєвих порушень:
  • за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами штраф зросте з 51 до 510 гривень;
  • штраф за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину тепер становитиме 3 400 гривень;
  • за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди каратимуть штрафом у розмірі 3 400 гривень, позбавленням права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років або арештом на строк від 10 до 15 діб. Раніше штраф за це порушення становив 510 гривень;
  • штраф за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тепер становитиме 3 400 гривень;
  • керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортним засобом, каратиметься штрафом у розмірі 20 400 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від трьох до п’яти років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. До цього штраф становив 510 гривень.

Прийнятим законом було значно актуалізовано відповідальність за кермування у стані алкогольного сп’яніння.

Нетверезий за кермом

Якщо раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння вперше передбачала штраф – 10 200 гривень і позбавлення права керування на рік, то тепер таке ж правопорушення вперше тягне за собою штраф у розмірі 17 тис. грн.

Якщо особа вдруге протягом року скоює таке правопорушення, то вона мусить заплатити штраф – 34 тис. грн, транспортний засіб вилучається на три роки, а також можливе оплатне вилучення транспорту. Про це зазначив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Він наголосив, що новий закон передбачає нові санкції – адміністративний арешт та оплатне вилучення транспортного засобу.

«Суд при прийнятті рішення враховуючи особу правопорушника, враховуючи його майновий стан може визначити покарання у вигляді адміністративного арешту. Оплатне вилучення транспортного засобу – це процедура, за якою за рішенням суду транспортний засіб вилучається у власника, реалізовується на аукціоні, а отримані кошти повертаються власнику», – наголосив Олексій Білошицький.

ФОТО – Антон Раков

Читайте також:

  1. Посилення покарання за порушення ПДР: як зростуть штрафи. ОНОВЛЕНО

  2. Водії можуть заробляти на порушеннях ПДР інших водіїв. ВІДЕО

  3. Запрацювали камери автофіксації порушень ПДР. АДРЕСИ

  4. В Україні почали діяти нові правила дорожнього руху: що змінилося

Поділіться.

Залиште відповідь