Із 1 серпня на Київщині розпочинається сезонна заборона на вилов раків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У період із 1 серпня до 15 вересня заборонено ловити раків у водних об’єктах району, що в підпорядкуванні Київського рибоохоронного патруля. Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш уразливі. Про це повідомляють в управлінні Державного агентства рибного господарства в Києві та Київській області.

«Заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час природного відтворення, створення сприятливих умов для виношування ікри та збільшення їх запасів», – йдеться в повідомленні.

Лов раків у заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства. За це передбачено  адміністративну відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП або за наявності заборонених знарядь лову – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф до 680 грн).

Крім штрафу, порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 25,50 грн за кожного виловленого рака.

Наукові дослідження Інституту рибного господарства НААН України стверджують, що залежно від погодних умов, друга линька в раків зазвичай починається з другої половини липня до другої-третьої декади вересня. У зв’язку з аномальним температурним режимом у весняний період, перша линька раків відбулася із затримкою на 10-15 діб.

Наразі гідрометеорологічний режим сприятливий для другої линьки, тож терміни її проходження є біологічно обґрунтованим.

У Київському рибоохоронному патрулі закликають громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

ФОТО – Чоловічі правила

Читайте також:

  1. Нерест: на річці Любич біля Соболівки впіймали браконьєрів. ФОТО

  2. Із 1-го квітня встановлюється весняно-літня нерестова заборона на вилов риби та раків. КАРТА

  3. На Десні біля Погребів упіймали браконьєра з раками

  4. На Київщині відкривається рибальський сезон: що варто знати

Поділіться.

Залиште відповідь