На Київщині відкривається рибальський сезон: що варто знати

Pinterest LinkedIn Tumblr +

10-го червня закінчуються «сезон тиші», пов’язаний із нерестовим періодом, і на водоймах Київщини розпочинається рибальський сезон. У Київському рибоохоронному патрулі нагадують деякі правила, порушення яких загрожує штрафами, а в деяких випадках — навіть позбавленням волі.

Отже, віднині на водоймах загального користування дозволяється вилов риби з берега та з човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти та спінінгом із блешнею. Дозволяється підводне полювання гарпунними рушницями, але без застосування аквалангів та при наявності посвідчення підводного мисливця.

Добова норма вилову риби — 3 кг (або один трофей). Також рибпатрулі нагадують про мінімальні розміри риб, які можна забирати з собою. Наприклад: сом — 70 см, лящ — 32 см, щука — 35 см, судак — 42 см, лин — 20 см, короп — 25 см.

За недотримання правил рибальства порушникам доведеться заплатити штраф, а також компенсувати збитки, завданні рибному господарству, за кожний незаконно виловлений хвіст. За судака — 510 грн, сома — 425 грн, щуку — 340 грн, сазана — 306 грн, білого амура або товстолоба — 255 грн, ляща — 170 грн, плітку — 85 грн, краснопірку — 68 грн, густеру — 34 грн, карася — 17 грн, рака — 25,5 грн.

Заборони та штрафи

Сувору заборону встановлено на вилов риби такими знаряддями лову як сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші. За їх використання передбачено штраф від 340 до 680 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від заподіяних збитків (істотної шкоди), може також наступити кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 17  тис. до 51 тис. грн штрафу або обмеження волі на строк до 3 років. А за використання вибухових, отруйних речовин, електроструму та інших знарядь масового знищення риби, можна на три роки сісти за ґрати.

Рибпатрульні також нагадали про заборону ловити рибу протягом всього року: на Київському водосховищі (перед гирлом р. Тетерів) та на Канівському водосховищі (на відстані 5 км вниз від греблі Київської ГЕС, в затоці «Річище» вниз, від греблі до гатки та в затоці «Галерне» на всій акваторії).

Крім того, до 16-го червня триває заборона на вилов раків. Після її закінчення добувати цих членистоногих можна не більше 30 штук за добу. Промисловий вилов дозволяється з 17-го червня.

ФОТО – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Нерест: на річці Любич біля Соболівки впіймали браконьєрів. ФОТО

  2. У Русанові відбувся масштабний дитячий риболовний фестиваль. ФОТО, ВІДЕО

  3. Близько ста метрів сіток виявив рибпатруль на Десні поблизу Літок та Рожнів

  4. Біля Погребів та Зазим’я впіймали порушників нересту на Десні

Поділіться.

Залиште відповідь