Із грудня зросли пенсії, виплати з безробіття та аліменти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1-го грудня зріс прожитковий мінімум на одну особу. Це змінило і показники, які залежать від прожиткового мінімуму. Зокрема, відбудеться індексація пенсій, аліментів та допомоги з безробіття.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

Прожитковий мінімум для працездатних українців тепер складає 2270 грн. Ця зміна передбачена законом про держбюджет на 2020 рік.

У зв’язку з цим, виросли мінімальна пенсія, допомога з безробіття та аліменти. Їхній  розмір прив’язаний до прожиткового мінімуму (для різних категорій громадян).

ПЕНСІЇ
Збільшення розміру прожиткового мінімуму стало підставою для перерахунку тих складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Це, насамперед, розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж.
Крім того, збільшено мінімальні пенсійні виплати, зокрема, шахтарям, особам із інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, особам із інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, а також надбавки, доплати, підвищення деяким категоріям громадян.

Із 1-го грудня мінімальна пенсія, прив’язана до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, складає 1 769 грн.

Із 2021 року в Україні зміняться вимоги до стажу та збільшиться пенсійний вік для жінок. Водночас українців чекає пенсійна реформа.

Зараз українки виходять на пенсію у віці 59,6 року. А вже з квітня 2021-го, згідно із законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсійний вік збільшать до 60 років.

До того ж варто відзначити, що ті українки, які досягнуть віку 59,6 року до квітня наступного року, зможуть отримати виплату на пів року раніше. Це зачіпить тих, хто народився з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року.

АЛІМЕНТИ

Відповідно до Сімейного кодексу, мінімальний гарантований розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Максимальний розмір виплати складає 10 таких мінімумів. Тобто, для дітей віком до 6 років – 1921 грн (плюс 62 грн); для дітей віком від 6 до 18 років – 2395 грн (плюс 77 грн).

ВИПЛАТИ З БЕЗРОБІТТЯ

Максимальний розмір виплати з безробіття не може перевищувати чотириразовий розмір прожиткового мінімуму, встановлений для працездатних осіб – 9 080 грн.

ФОТО – Час

Читайте також:

  1. Держава виплатить допомогу бізнесменам та найманим працівникам, постраждалим у період карантину
  2. В Україні зростуть соціальні допомоги і виплати: кому і наскільки

  3. Виплати молодим учителям зростуть

  4. Бульдозеристам, екскаваторникам, слюсарям – 20 тис. грн: актуальні вакансії в Броварах та районі

Поділіться.

Залиште відповідь