«Кадровий потенціал» Сапожка: Багнюк, Кищук, Гунько

Pinterest LinkedIn Tumblr +

24 лютого мала відбутися 9 позачергова сесія, на якій планувався розгляд питання вето міського голови Ігоря Сапожка на рішення міської ради щодо нового складу виконкому. За підсумками «сесійного» дня політична криза, яку розв’язав міський голова, лише поглибилася.

Передмова

Ухвала міської ради щодо нового складу виконкому однозначно сплутала карти міському голові: мати «кишеньковий» орган виконавчої влади тепер не було жодної можливості. Не дивно, що Сапожко пішов ва-банк, наклавши вето на рішення міської ради. У хід пішла аргументація, що пропозицію по складу виконкому подавав не міський голова чи депутат міської ради, а народний депутат.

Перед засіданням для демократичних сил склалася патова ситуація: щоби зняти вето міського голови, потрібно було набрати 24 голоси. Зробити це було нереально, і ситуація із обранням секретаря Олексія Здоровця про це красномовно засвідчувала. Але якщо збирається кворум — 19 депутатів, то засідання сесії набирає повноважень. Отже, 19 депутатів — сесія правомочна, але 24 голосів немає — вето Ігоря Сапожка по суті вступає в дію. Здавалося, поразка демократичних сил неминуча.

Тактичний хід

Чи так було задумано від самого початку, чи рішення демократичних сил народилося спонтанно, але депутати трьох фракцій — «Демократичного Альянсу», «Солідарності» та «Самопомочі» —не реєструвалися, щоби не зібрався кворум. У залі зареєструвалися депутати: РПЛ — 2, УКРОПу — 3, «Єдності» — 5 (депутат Лідія Сенько була відсутня), позафракційний — 1, «Батьківщини» — 3. Прикметно, що були присутні лише двоє з чотирьох депутатів від «Свободи» — Василь Кочубей та Олексій Здоровець. У свою чергу свободівці Сергій Бойко та Олег Шевчук не підтвердили свою присутність офіційно.

хто підписав

Саме через брак трьох підписів у листі-реєстрі кворум не зібрався. Сесія не відбулася, з «тріумфом» Сапожка якось не склалося.

Післямова

Відразу ж після закриття сесії представники фракцій «Солідарності» та «Самопомочі» заявили, що не бойкотують роботу міської ради, а готові до діалогу і з іншими фракціями, і з міським головою.

Депутат Леонід Черепейнік наголосив на тому, що вносив пропозицію про склад виконкому саме міський голова, а підтримало її своїм рішенням аж 28 осіб, включно з «Єдністю», яким Сапожко власноруч дав відмалку голосувати, та навіть самим керманичем Броварів. Тобто виходить, що мер ветує своє ж рішення.

Також депутати демократичних сил пояснили, що після того, як сесія не відбулася, діючим залишається старий виконком, однак, зараз готується судовий позов щодо накладеного Сапожком вето на рішення міськради.

Ще один депутат, голова фракції «Свобода» Олег Шевчук, прокоментував свою відсутність на засіданні та відсутність свого соратника по фракції Сергія Бойка: «Наша позиція не випадкова, а узгоджена спільно з демократичними силами. Ми добровільно зголосилися не реєструватися на сесії. Олексію Здоровцю ми не могли заборонити бути присутнім, оскільки він секретар міської ради, а щодо Василя Кочубея, то після з’ясування всіх обставин ми дамо окремий коментар», — заявив Шевчук.

Зустріч за закритими дверима не відбулася

Відразу після засідання міський голова Ігор Сапожко скликав на робочу нараду голів фракцій. Однак у робочому кабінеті Ігоря Васильовича зібралися представники депутатського корпусу без «демократичних сил» та без ЗМІ.

За «закритими дверима» зібралися: Вадим Андрієвський (РПЛ), Петро Бабич (УКРОП), Олексій Здоровець («Свобода»), Володимир Оксютенко («Єдність»), Олександр Рєзнік («Батьківщина»), громадські активісти Ірина Нілова та Авксентій Гранат. Однак, коли туди зайшли представники ЗМІ та кілька депутатів демократичного табору, деякі учасники засідання «за закритими дверима» почали кричати та вимагати залишити кабінет.

 

Та все ж, нарада була зірвана і перенесена до зали міськвиконкому, де вже проходила у відкритому режимі.

Бровари — приватне підприємство, а люди в ньому — «ханурики»?

У залі міськвиконкому за ініціативи народного депутата України Павла Різаненка та депутатів демократичних сил, відбулося відкрите неформальне засідання з міським головою Ігорем Сапожком. Як заявив Різаненко, необхідність такої зустрічі викликана потребою у пошуку компромісу і спільного рішення щодо складу виконкому. На жаль, компромісу не вийшло, міський голова Ігор Сапожко залишив імпровізоване засідання достроково, наговоривши перед цим чимало речей, які з демократією та представництвом інтересів громади зовсім не в’яжеться.

Перший меседж від міського голови Ігоря Сапожка: він буде подавати на затвердження на заступника знову Ларису Виноградову, а на керуючого справами виконкому — Костянтина Кузнєцова, тому що «вони працюють». «Скільки можна знущатися над містом?», — прозвучав один із «аргументів» міського голови.

 

Далі Ігор Васильович наголосив, що він несе персональну відповідальність за роботу заступників та виконавчої гілки влади. При цьому будь-які аргументи з боку депутатів про таку саму відповідальність з їхнього боку мером ігнорувалися.

 

В якийсь момент Сапожко заявив про готовність внести до складу виконкому пропозиції щодо семи депутатів з обласної ради, обраних в Броварах та Броварському районі. Як стало пізніше згодом, це були не просто слова.

 

Справжнім одкровенням став виступ представника «Солідарності» Леоніда Черепейніка, під час якого він задав риторичне запитання: невже місто — це приватне підприємство, а міський голова — керівник приватного підприємства? «Міський голова — це менеджер, якого обирає міська громада, а усі штатні працівники — це персонал, який наймається на кошти платників податків, а тому кадрові призначення обов’язково мають обов’язково узгоджуватися з депутатами, а, отже, з громадою», — сказав Черепейнік.

Відповідь голови фракції «Єдність» Володимира Оксютенка змусила замислитися. Дослівно Володимир Миколайович сказав наступне: «Уявіть собі, якщо Ви — приватний підприємець, а Вам зі сторони нав’язують якихось хануриків. Чи правильно було б це?».

Можливо, Володимир Миколайович сказав це на емоціях, але, по суті, у такий спосіб усіх претендентів та конкурсантів на посади заступників міського голови та керуючого справами виконкому, а, можливо, навіть усе місто, де потенційно є фахівці на ці посади, очільник фракції «Єдність» порівняв з хануриками, або ж наголосив на здатності депутатів пропонувати лише таких за моральними якостями людей.

У підсумку, стало зрозуміло: дійти компромісу в цей день не вдасться. Міський голова на виступі одного з депутатів опозиції, а з ним і депутати промерських фракцій, встали і демонстративно залишили зал. «Ви щойно показали мені спину, проявивши неповагу до мене і до моїх колег», — не витримав депутат Василенко, звертаючись до депутатів-симпатиків міського голови, — «Від мене компромісу більше не чекайте»

Упродовж двох тижнів депутати мають вивчити ситуацію із вето міського голови і повернутися до розгляду даного питання.

Різаненко розкрив «кадровий потенціал» Сапожка

Уже вночі з 24-го на 25-е лютого народний депутат України Павло Різаненко публічно назвав депутатів, яких хоче міський голова рекомендувати до складу виконкому.

За словами нардепа це:

— Валентин Багнюк (головний лікар ЦРЛ, депутат Київської обласної ради, «Наш край», чинний член Броварського виконкому);

— Олег Кищук (депутат Київської обласної ради, «Батьківщина»);

— Олександр Сімановський (депутат Київської обласної ради, «Батьківщина»);

— Наталя Гунько (РПЛ, дружина Анатолія Гунька, який фігурує у скандалі з викраденням 94 га землі Радіопередавального центру);

Фото — “Маєш право знати”

Поділіться.

Коментарі закриті.