Калинівський тепличний комбінат зупинив роботу через дорогий газ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комбінат «Тепличний», що в Калинівці, зупинив свою роботу. Причина – висока ціна за газ, яким опалюються теплиці. При цьому продовжує спрачувати за доставку газу. Про це в коментарі AgroTimes розповів Евгеній Чернишенко, президент асоціації «Теплиці України».

Він заявив, тепличні комбінати, які опалювалися газом, наразі простоюють і при цьому платять абонплату за доставку газу незалежно від того, користуються газом чи ні.

Калинівський комбінат «Тепличний» перестав купувати газ 14-го жовтня, рослини через холоди поступово відмерли. При цьому підприємство сплачує по 25 млн грн на місяць абонплати за користування газовими мережами.

Якщо ж тепличний комбінат фізично від’єднати від газової мережі, запускати його, зокрема виготовляти новий проєкт підключення, доведеться не один місяць і платити значні кошти.

За словами Чернишенка, невеликі підприємства, які опалюються трісками та вугіллям, теж відчувають подорожчання, адже частину газу вони використовували для отримання вуглекислого газу, щоб краще росли рослини.

Крім того, подорожчало альтернативне паливо. В результаті ринок повністю заповнила імпортна  продукція теплих країн, які не відчули подорожчання газу.

Президент асоціації теплиць повідомляє, що ціна газу для теплиць становить близько 43,6 тис. грн за 1000 кубометрів. Дорожчає й електроенергія –  її ціна в листопаді становила 5,02 грн/кВт-година. Через дорожнечу електроенергії зупинилися навіть квіткові теплиці, які вимагають менше газу, але багато електроенергії на доосвітлення.

«Навесні виживуть лише плівкові теплиці з досить примітивними технологіями, які не сертифіковані за жодними стандартами», – додав Чернишенко.

За його словами, очолювана ним асоціація ще в жовтні написала листи до Кабміну, де пропонувала надати галузі комплексну підтримку, наприклад, зинизити ціну на газ, здешевити кредити тощо. Однак відповіді від влади так і не отримали.

Зазначимо, що стартові ціни на природний газ ресурсу грудня на Українській енергетичній біржі 30 листопада – 3 грудня 2021 року зросли на 27,03%.

За оцінками Національного банку, середня ціна газу наступного року становитиме 460 дол. за 1 тис. кубометрів, нафти – 67 дол. за барель.

ФОТО – Agro Day

Читайте також:

  1. ТОВ «Каган і Ко» розпочало забудову теплиць. Нехтуючи інвестиційні зобов’язання?

  2. На українських заправках зросла ціна на автомобільний газ

  3. Вимикатимуть газ: населення заборгувало понад 7 млн грн броварській газконторі

  4. Для Броварів газ купуватимемо за низькою ціною – Голубовський

Поділіться.

Залиште відповідь