ТОВ «Каган і Ко» розпочало забудову теплиць. Нехтуючи інвестиційні зобов’язання?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На території колишніх теплиць ТОВ «Каган і Ко» активно проводить підготовчі роботи для будівництва житлового кварталу. Проте, згідно з інвестиційними зобов’язаннями, розпочати будівництво фірма мала в останню, третю чергу. А спочатку – добудувати і здати в експлуатацію довгобуд на вул. С. Петлюри, 21-Б та побудувати теплиці. Проте жодна з цих умов не виконана, а будівництво житлового кварталу вже розпочалося. Чому – намагалися з’ясовувати журналісти «Трибуни».

Роботи тривають із середини липня. Територію, де раніше було прибрано частину теплиць, «зачищено» від сміття та бур’янів, демонтовано стовпи, зроблено розмітку, активно працює екскаватор та вивозиться земля/глина.

(Натисність для збільшення)

(Натисніть для збільшення)

(Натисніть для збільшення)

Проте, згідно з інвестиційними зобов’язаннями забудовника – ТОВ «Каган і Ко», будівництво житлового кварталу на території теплиць мало відбуватися в третю чергу. А спочатку фірма мала завершити та здати в експлуатацію довгобуд на вул. С. Петлюри, 21-Б та побудувати біля старого кладовища тепличний комплекс, куди і мали б «переселити» рослини зі старих теплиць.

Нагадаємо, проблему довгобуду на вул. Симона Петлюри, 21-Б взялося вирішити БК «Атлант». Як бонус фірма отримала можливість забудувати землю під теплицями на вул. Симона Петлюри, 28. Але співзасновники «Атланту» відмовилися вкладати кошти в недобуд. Завершити довгобуд узявся один із засновників «Атланту» – Вадим Каган.

  1. На території теплиць зріжуть 41 дерево та 15 кущів під будівництво житлового кварталу. Відео
  2. Довгобуд по вул. С. Петлюри, 21-Б: затверджено порядок проведення конкурсу з відбору інвестора 

Згідно із затвердженим виконкомом 23 липня 2019 р. Порядком проведення інвестиційного конкурсу з відбору інвестора для проведення робіт із комплексної забудови ділянки площею 2,3648 га (кадастровий номер 3210600000:00:032:0517 – територія теплиць) на вул. Симона Петлюри, 28, головними критеріями відбору забудовника були:

1). Добудова та передача інвесторам будинку на вул. С. Петлюри, 21-Б;

2). будівництво теплиці для міста.

Оголошено інвестиційний конкурс на комплексну забудову території колишніх комунальних теплиць

Так, у п. 7.2 Порядку організації та проведення інвестиційного конкурсу зазначено, що «першочергово переможцем конкурсу мають бути проведені роботи з будівництва та здачі в експлуатацію Об’єкта 21-Б. До здачі в експлуатацію Об’єкта 21-Б, переможець конкурсу не має права на будівництво та організацію будівельних робіт із забудови земельної ділянки».

Довгобуд на С. Петлюри, 21-Б добудує  фірма «Атлант»: відбувся конкурс на відбір забудовника   

Проте у п.7.2 є і таке формулювання, що фактично перекреслює попереднє речення пункту: «Після завершення будівництва 2/3 Об’єкта 21-Б, конкурсна комісія за клопотанням переможця конкурсу має право розглянути питання надання дозволу на початок виконання робіт із забудови земельної ділянки».

Є ще одна важлива умова: «Роботи з перенесення та будівництва тепличного господарства мають бути проведені ДО ПОЧАТКУ підготовчих будівельних робіт із комплексної забудови земельної ділянки».

Ці ж самі умови залишилися і після внесених змін виконавчим комітетом до рішення виконкому від 23 липня 2019 р., коли площа під забудову комунальної землі змінилася з 2,3648 га на 3,1003 га, де під будівництво комплексу було об’єднано кілька земельних ділянок, розташованих у межах вулиць Петлюри Симона, Металургів, Проектна 1, Проектна 2.

Проте, чи клопотав переможець конкурсу про надання дозволу на початок виконання робіт із забудови земельної ділянки 3,1003 га, у ТОВ «Каган і Ко» відповіді нам не надали, посилаючись на відпустку уповноваженої особи товариства Сергія Вальчика.

В управлінні ЖКГІТ повідомили, що клопотання про надання дозволу розпочати будівельні роботи отримали від ТОВ «Каган і Ко» в квітні. Тоді ж комісія і надала дозвіл. Чи насправді це так – з’ясуємо надіславши офіційний запит.

На ділянці площею 0,54 га на вул. Онікієнка, 2, де мали збудувати теплицю на 1400 м кв, а також технічне приміщення, адміністративно-побутовий корпус площею 150 м кв та котельню, будівництво навіть не розпочиналося. Як зазначають чиновники, ділянка під теплиці непридатна.

Проте рішенням травневої сесії КП«Бровари – Благоустрій» надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки площею 1,4509 га зі зміною цільового призначення із «землі загального користування» під будівництво підприємства комунального господарства з розпліднення рослин по вул. Перонній. А під час липневої сесії затверджено проєкт землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з розміщення об’єкту громадського призначення (міське кладовище) на будівництво та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування (під будівництво підприємства комунального господарства з розплідненням рослин). Також надано в постійне користування «Бровари – Благоустрій» земельну ділянку площею 1,4509 га – землі обмеженого використання – санітарно-захисна зона навколо (вздовж) об’єкта на вул. Перонній. У тому числі й на охоронну зону навколо (вздовж) об’єкта енергетичної системи – 0,0340 га.

Дозвільні документи

Містобудівні умови та обмеження на забудову 4 ділянок виконком Броварської міської ради видав 10 квітня 2020 р. Згідно з даними Публічної кадастрової карти України, 0, 4 га; 0, 2842 га;  0,3279 га;  2,3652 га – у комунальній власності. Чотирьом земельним ділянкам присвоєно одну адресу: вул. С. Петлюри, 28.

теплиці

Згідно з оприлюдненим документом на порталі  Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, дозвіл на будівництво І черги – 25-поверхівки на 453 однокімнатних квартири та 48 – двокімнатних загальною площею 30907,30 кв м, фірма отримала ще 8 грудня 2020 р. Власне, тоді і розпочалося будівництво.

забудова теплиць

А кілька тижнів тому розпочалися підготовчі роботи на місці раніше зруйнованих теплиць.

Про дерева в Броварах: де, які, скільки та переїзд зеленого господарства

Дозвіл на «Будівництво житлового кварталу з установами та підприємствами обслуговування по вул. Петлюри Симона, 28» IV черги класу наслідків СС3 Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала 29 липня 2021 р.

Позитивний висновок експертизи на будівництво першої 25-поверхівки на 660 квартир на території демонтованих теплиць фірма отримала ще 30 червня 2021 р.

На тій ділянці, де саме відбуваються підготовчі роботи, мають звести два будинки по 25 поверхів, між ними буде двоповерховий торговельний центр. Проте, переконує майстер ТОВ «Каган і Ко» Віталій Олександрович, розпочнуть будівництво поки що однієї багатоповерхівки. Власне, під неї і риють котлован.

(Натисність для збільшення)

А от про будівництво дитсадка на 120 місць, який мали збудувати в І чергу, мова поки що не йде. Там, де він мав би розташуватися, ще функціонують теплиці. А переносити їх немає куди. Загалом під теплицями залишилося близько 30 соток, де працівники «Зеленого господарства продовжують вирощувати багаторічні рослини та кущі.

У Броварах масово висаджують дерева та кущі

забудова теплиць

Що маємо?

  1. Довгобуд на вул. С. Петлюри, 21-Б, нарешті, завершено, однак остаточно в експлуатацію його не введено. Як вказують чиновники, цього не можуть зробити через «бюрократичні перепони».
  2. На місці частини демонтованих теплиць розпочалися підготовчі роботи до будівництва чергової «висотки», проте мови про будівництво нового тепличного комплексу поки що немає.

Загалом ситуація виглядає так, що інвестиційні зобов’язання для ТОВ «Каган і Ко» прописані лише для «годиться».

Читайте також

  1. Недобуд по вул. С. Петлюри, 21-Б: депутатські рішення, які дозволять завершити будівництво

  2. Довгобуд на Симона Петлюри, 21-Б: майданчик для прогулювання уроків, травм та насильства?

  3. Про дерева в Броварах: де, які, скільки та переїзд зеленого господарства

Поділіться.

Залиште відповідь