У Броварах масово висаджують дерева та кущі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Однією з основних причин масового висаджування дерев та кущів у Броварах останніх два роки, став демонтаж старих теплиць, де базується Зелене господарство КП «Бровари-Благоустрій». На їхньому місці заплановано збудувати житловий комплекс, а самі теплиці мають перенести за старе кладовище. Тож дерева, кущі та квіти мають якнайбільше висадити, щоб зменшити обсяги робіт із перевезення рослин. Скільки, чого та де висаджено в Броварах цього року, розповіла журналістам «Трибуни» головний агроном Зеленого господарства Тетяна Кохтенко.

До питання озеленення міста в громадськості останні роки прикута особлива увага: містяни обурюються вирубкою дерев та вважають, що висаджується їх недостатньо. Проте переважна більшість дерев віджили свій вік: вони напівсухі та аварійні. Однак ще однією причиною видалення дерев є бурхливе будівництво. Відтак зелені зони зменшуються, а там, де вони ще залишилися, висадження дерев проблематично через велику кількість мереж, розташованих під землею.

Про те, що в Броварах саме під забудову масово вирубуються дерева – проблема не нова. Чого лише вартує видалення 80 сосен під будівництво «Зеленого кварталу» на розі вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола. Загалом тоді під чагарники чиновники списали 127 дерев.

  1. Сапожко, Андрєєв та Рибакова списали 127 дерев на Чорновола як «чагарники»

  2. #Фотоісторія. Броварська «рілля» VS бетонні джунглі
  3. «Норма» по знищенню дерев виконана. І це лише початок…

Та найбільше видалення –  383 дерев, відбулося під забудову 2-го та 3-го мікрорайонів IV житлового району.

Під будівництво нових мікрорайонів зріжуть 383 дерева

Активісти  б’ють на сполох: проводять акції проти неконтрольованого вирубування дерев, збираються на «суботники» задля їх висаджування.

Висадити мільйон дерев: 20 березня охочих запрошують долучитися до Всеукраїнської акції

Із останніх активностей – надали в КП «Бровари-Благоустрій» перелік місць, де можна в Броварах висадити дерева.

  1. Усім, хто знайде місце, обіцяють висадити дерева
  2.  У Броварах цієї осені комунальники обіцяють висадити понад 200 дерев та більше 1, 5 тис. кущів

Протягом останніх років дерева висаджувалися переважно на території парків та скверів. Найбільше – на території парку «Перемога», скверу Шевченка, пішохідному бульварі на вул. Короленка, Київській та у деяких дворах будинків на місці погребів.

  • у  2016 році висаджено 130 дерев;
  • У 2017 році – 233 дерева;
  • У 2018 році – 191 дерево.

Останні два роки висаджують дерева та кущі і на цих самих територіях, але масово:

  • у 2019 році – близько 400 штук;
  • у 2020 році – 651 дерево та 4 430 кущів

Про дерева в Броварах: де, які, скільки та переїзд зеленого господарства

За словами Тетяни Кохтенко, заявки активістів на посадку дерев розглянули. Проте висаджували дерева лише там, де під ними не пролягатимуть мережі та де належний під’їзд для поливу. Саме через наявність мереж не висаджували дерева вздовж Київської.

Клени, липи та горобину садили вздовж бульв. Незалежності та на вул. Короленка там, де були вільні місця, а також там, де дерева засохли чи їх зрізали. Усього на бульварі висаджено 40 дерев, на вул. Короленка – 18-ть, на вул. С. Петлюри – 46 дерев.

(Натисніть для збільшення)

(Натисніть для збільшення)

Також на бульв. Незалежності висаджено живу загорожу із 24 кущів спиреї.

висадження дерев

25 дерев та 50 кущів спиреї, айви та бірючини працівники Зеленого господарства розсадили на Алеї кохання.

(Натисніть для збільшення)

У новоствореному сквері над дорогою на вул. Шевченка, 4, висаджено 90 м живої загорожі з 340 кущів бірючини.

Для впорядкування в Броварах близько 100 квітників, у теплиці виростили фризантему, віолу, ромашку та турецьку гвоздику. Підвісні вазони в місті прикрасять 4 тис. живців пеларгонії та сульфінії.

Загалом працівники Зеленого господарства в теплиці виростили понад 200 дерев та близько тисячі кущів.

Нагадаємо, у Броварах демонтують старі теплиці на площі 1 га. На їхньому місці та на місці всього зеленого господарства, що займає понад 2 га, заплановано побудувати житловий комплекс із дитсадком. Загалом під комплекс виділено містом площу в понад 3 га у межах вулиць С. Петлюри, Металургів, Проектна 1 та 2.

Проте  будівництво житла має стартувати лише в ІІІ чергу. Згідно з результатами інвестиційного конкурсу, проведеного в 2019 році, між УБЖКГІТ і фірмою «Атлант», а згодом переукладеною угодою з новим генпідрядником ТОВ «Каган і Ко», будівництво здійснюватиметься в 3 етапи. Спочатку забудовник має:

1). добудувати та ввести в експлуатацію житловий будинок на вул. С. Петлюри, 21-Б;

2). Побудувати теплиці на 1400 м. кв на вул. Онікієнка, 2 (за старим кладовищем) на ділянці площею 0,54 га  ;

3). Збудувати житловий комплекс на місці старих теплиць.

Наразі житловий будинок на вул. С. Петлюри, 21-Б добудовано, проте ще не введено в експлуатацію. Не збудовано і теплиці, однак будівельні роботи на визначеній ділянці під будівництво комплексу розпочалися.

Частину теплиць уже демонтовано, але на 35 сотках теплиці ще працюють. Тож для зменшення обсягів робіт із перевезення рослин, цього року мають висадити рекордну кількість квітів, кущів та дерев.

Фото – авторки

Читайте також Теплиці КП «Бровари-Флора» хочуть передати «інвестору-забудовнику»

Поділіться.

Залиште відповідь