Калитянська громада залишилась без голови

Pinterest LinkedIn Tumblr +

9 жовтня 2018 року голова Калитянської об’єднаної територіальної громади Олексій Христинченко написав заяву до Калитянської селищної ради про те, що він складає із себе повноваження селищного голови.

Наступного дня Олексій Христинченко з’явився на робочу місці, але лише для того, аби підписати розпорядження про скликання чергової сесії селищної ради. З одним питанням – розгляд його заяви.

Що стало причиною такого кроку Олексія Христинченка – дізнатися особисто від нього не вдалося, оскільки, як і раніше, він не відповів на дзвінки журналіста.

Очільник калитянської громади повернувся на посаду 2 липня цього року після того, як Київський окружний адміністративний суд повністю задовольнив його позов, визнавши рішення сесії Калитянської селищної ради від 25 січня цього року про дострокове припинення повноважень Олексія Христинченка як селищного голови протизаконним.

Калитянська селищна рада подала апеляційну скаргу на це судове рішення, і 16 жовтня її розглядатиме Київський апеляційний адміністративний суд.

Позачергову сесію, на якій мали розглядати одне питання – заяву селищного голови, Олексій Христинченко призначив на 19:00 11 жовтня. Вона розпочалася за традицією значно пізніше визначеної години. Цього разу – із 45-хвилинним запізненням, чекали достатньої кількості депутатів для необхідного кворуму. На сесію прибули 17 депутатів із загальної кількості.

Олексій Христинченко запропонував одразу зачитати проект рішення стосовно його заяви. Однак депутати наполягли на тому, щоби все ж почути – яка була мотивація у селищного голови, чому він вирішив зробити цей неординарний крок.

Пан Христинченко погодився і сказав наступне (цитуємо дослівно – авт.): «Давайте, я коротко скажу. Те, що було 25 січня, то було ваше бажання. Сьогодні це зважене моє рішення. У мене вже просто нема здоровя для того, щоб все це робити. Я прошу, якщо я може когось обідив, вибачайте мене. Але це моє особисте рішення. Я розумію, що багато людей мене підтримували і підтримувати будуть, але так життя складається, що я написав заяву на дострокове припинення повноважень…»

Далі, без жодного запитання, без жодного слова обговорення, депутати перейшли до голосування. За запропонований проект рішення проголосували 16 із 17 присутніх депутатів, один був проти. Отже, ухвалене рішення, за яким: заяву Олексія Христинченка взяли до відома; достроково звільнили його з посади селищного голови (від 11.10.2018 р.); виконання обов’язків голови ради та виконкому поклали на секретаря селищної ради Ларису Федоровську; у 15-денний термін селищна рада має звернутися до Верховної Ради України з проханням призначити вибори голови Калитянської селищної ради.

Вже після ухваленого рішення Олексій Христинченко вирішив знову взяти слово. Тепер воно було значно тривалішим, аніж попереднє. Знову – цитуємо  пана Христинченка дослівно та зберігаючи стилістику виступу:

«Я хочу подякувати на камеру всім жителям Калитянської громади, подякувати всім присутнім в залі депутатам, членам громади за ту велику, тяжку працю, яка була зроблена в нашій новоствореній громаді. У 2015 році це була перша громада в Київській області. Я не кажу, якими шляхами ми це створювали. Це був складний тернистий шлях.

На сьогоднішній день, маючи достатньо велику економіку населеного пункту або громади, не можна створити адміністративний центр. Але ми створили адміністративний центр, економіку. Вона буде розвиватися протягом деякої частини життя. Тобто, це може 5 років, може 10 років – ми не знаємо. Але я вірю в те, що все-таки фундамент, заложений у нашій громаді, я вірю в те, що розквіт нашої громади, тих сіл – ну можна сказати депресивних, що спонукало наших жителів, як депутатів, так і громадськості, йти до того, щоб ця територія, яка на краю Броварського району, має місце і має бути і повинно бути наше майбутнє жити краще, як живемо ми.

Я надіюсь, що інвестор сюди зайде, що запрацює агрокомбінат, елеватор, і будуть доходи…»

Олексій Христинченко наостанок  звернувся до депутатів із закликом працювати, знайти в собі сили, знайти оптимізм та продовжувати справу. Але якщо люди не відчують результатів, то запропонував і їм, за його прикладом, скласти депутатські мандати…

І на цьому депутати ще не розійшлися. Олексій Христинченко запропонував поспілкуватися вже після завершення сесії, але «не на камеру»…

У роботі 56-ї позачергової  сесії  Калитянської селищної ради взяли участь депутат облради Олександр Сімановський, депутати Броварської районної ради Тетяна Колісниченко, Тетяна Філіпова та Роман Шибіко.

Анатолій Гаркуша

Поділіться.

2 коментарі

Залиште відповідь