Те, що протягом вересня-грудня 2017 р. відбувалося на бульварі Незалежності, має довгу і складну назву: «Реконструкція каналізаційного колектора з прокладанням третьої гілки від КНС-2 по вул. Шолом-Алейхема, 13/1 до колодязя-гасника по бульв. Незалежності, 12». Загальна кошторисна вартість цього проекту після коригування склала близько 33 млн грн. У протоколі погодження договірної ціни на 2017 рік зазначено суму в 15,5 млн грн. Саме стільки коштує прокладена каналізаційна труба та плитка по бульв. Незалежності. Остання ж почала «танути» з першим весняним сонцем. Але це лише видима частина «айсберга». Набагато складніше те, що знаходиться під землею. Мова про міську централізовану систему водовідведення, яка «тріщить по усіх швах». Як цю проблему вирішують у Броварах, хто так поглумився над тротуаром на бульв. Незалежності та хто і коли відновить покриття?

У КП «Броваритепловодоенергія» не заперечують: каналізаційним мережам у Броварах близько 50 років. За цей час у зв’язку з будівництвом нових житлових кварталів навантаження на мережі збільшилося, до того ж, змінився характер побутових стоків: вони стали більш агресивні та з більшою кількістю нерозчинних відходів. Тож, зауважують у КП, підключення нових абонентів залежить від потужностей прийомних мереж і каналізаційної очисної станції, і заради будь-якого забудовника комунальне підприємство будувати нові мережі не буде. Однак реконструкцію каналізаційного колектора з прокладанням третьої гілки від КНС-2 по вул. Шолом-Алейхема, 13/1 до колодязя-гасника по бульв. Незалежності, 12 називають нагальною необхідністю для збільшення пропускної здатності перекачування стоків, які надходять із ІV житлового району. Цей житловий район обмежений вулицями Київська, Шевченка та лісом і розташований на переважній більшості земель Радіопередавального центру.

Згідно з останніми змінами до детального плану території ІV житлового при повному освоєнні житлового району, загальна чисельність населення складе 38,5 тисяч чоловік. А це – значне навантаження на старенькі броварські каналізаційні мережі.

Як зазначено у Пояснювальній записці, відведення побутових стічних вод у ІV житловому районі передбачається самопливними колекторами у міську каналізацію. З метою зменшення завантаження на існуючі каналізаційні мережі є необхідність проведення роботи по розділенню потоку стічних вод. Так, одну їхню частину планується направити до КНС-2, що по вул. Шолом-Алейхема, другу частину – на КНС-3, що по вул. Металургів.

«Так як завантаженість існуючих каналізаційно-очисних споруд на даний час складає 95%, необхідно провести їх реконструкцію зі збільшенням потужності до 35-40 тис. м куб/добу», – зазначено в документі.

21 квітня 2016 року КП “Броваритепловодоенергія” видає технічні умови на реконструкцію каналізаційного колектора від КНС-2 по вул. Шолом-Алейхема трубопроводом 500 мм до колодязя- гасника по вул. Незалежності, 12, замовником якої є ТОВ «Альянс-Новобуд».

Для того, щоб зрозуміти, яка ж участь даного товариства у реконструкції колектора, журналісти «Трибуни» подали запит до відділу капітального будівництва. Однак, враховуючи те, що саме до цього колектора підключені житлові комплекси збудовані ТОВ «Альянс Новобуд», можна припустити, що забудовник, маючи можливість залучити кошти з державного бюджету, використовує її для мінімізації ризиків, які несе в собі зношена та перевантажена КНС, для власників житла новобудов.

У перелік природоохоронних заходів на 2017 рік, що фінансуються за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища, зазначений вище об’єкт потрапив ще 19 травня 2017 р. Саме тоді депутати Київської обласної ради проголосували за реконструкцію каналізаційного колектора у Броварах та передбачили для фінансування першої частини робіт 15 710,683 тис. грн. Хто так уміло «протиснув» проект “Альянс-Новобуд” у КОДА? Посприяла цьому депутат обласної ради Наталія Гунько (дружина Анатолія Гунька, відомого по справі викрадення 94,6 га земель ДП «Радіопередавальний центр»), яка в області є членом екологічної комісії. Саме їй вдалося зробити так, що за 4 місяці до “народження” проекту реконструкції колектора, його “фантом” уже затвердили та виділили на нього близько 16 млн грн на І частину робіт.

26 вересня 2017 р. за поданням відділу капітального будівництва виконком міської ради затвердив  проектну документацію за проектом «Реконструкція каналізаційного колектора…”. Згідно з даним рішенням, загальна кошторисна вартість будівництва склала 23 380,328 тис. грн. Цього ж числа повноваження замовника на виконання робіт на даному об’єкті виконком делегував Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ КОДА. Це той самий замовник, який у 2016 році довірив відомим тендерним махінаторам  капітально ремонтувати  броварський парк «Перемога» за понад 17 млн грн і щодо якого у липні 2017 р. відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем) та триває досудове розслідування.

Про тендерні торги

15 серпня 2017 р. Департамент регіонального розвитку та ЖКГ КОДА оголосив на Prozorro відкриті торги  на реконструкцію каналізаційного колектора, а 31 серпня відбулося розкриття пропозицій. Сума закупівлі складала 22 819 792,00 грн. На участь у конкурсі подали документи 6 організацій.

4 із 6 фірм – учасників аукціону – було дискваліфіковано. Як зазначено в протоколі, тендерні пропозиції товариств не відповідали вимогам тендерної документації.

Один із учасників – ТОВ «Ем.Ай.Інжирінг Україна» 14 вересня подав дві скарги: на неправомірне відхилення та щодо порушень законодавства у сфері закупівель. Зокрема, заявлено про наявність ознак кримінального та корупційного правопорушень, адже найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію дискваліфіковано, так само, як і ще три найдешевші пропозиції. Однак замовником дані скарги того ж дня було відхилено. А переможцем визнано ТОВ «Джі ЕС груп будівництво», яке запропонувало на 4 млн 055 тис. 082 грн більше, ніж найдешевший учасник, а саме: 22 755 080,00 грн і вже 15 вересня 2017 р. директор Департаменту Сергій Золін підписав із переможцем угоду. В угоді вказано, що ціна на весь період реконструкції каналізаційного колектора, а саме – з 15 вересня 2017 р. до 31 грудня 2018 р, становить 22 755 080,00 грн.

ТОВ «Джі ЕС груп будівництво»

Згідно з даними аналітичної системи YouControl , ТОВ «Джі ЕС груп будівництво» на ринку з вересня 2012 р. Зареєстроване ТОВ в Києві по вул. Сирецька, будинок 35, 3 поверх. Засновниками фірми є Костянтин Олександрович Доброловський (50% акцій) та Юрій Олександрович Левченко (50%), які є і кінцевими бенефеціарними власниками. Керівник фірми – Дмитро Костянтинович Доброловський. На здійснення своєї діяльності фірма має 10 ліцензій, де серед основних – роботи в колодязях, шурфах, траншеях, монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Серед іншого – роботи із завершення будівництва.

Так, Юрій Левченко є засновником, співзасновником, директором 8 фірм, переважна більшість яких зареєстрована в Києві. Костянтин Доброловський – 7 фірм. Спільно з Левченком Доброловський заснував 4 фірми: ТОВ «Національні екоресурси» (обслуговування напоями), ТОВ «Спецка» (надання в оренду будівельних машин і устаткування), «Девелопмент-Лайн» (будівництво житлових і нежитлових будівель) та ТОВ «Джі ЕС груп будівництво». Саме на рахунок останньої протягом  вересня – грудня 2017 р. надійшло  15 469,350 тис. грн – таку суму вказано і у протоколі погодження договірної ціни  на 2017 рік. Згідно з Єдиним веб-порталом використання публічних коштів, останню транзакцію у сумі 5 451 902,40 грн на рахунок ТОВ здійснено 27 грудня 2017 р. Цього ж дня на рахунок генерального проектувальника – ТОВ «Девелопмент-Лайн» (фірми Левченка-Доброловського) надійшло від Департаменту 22 845,00 грн.

Однак під час реконструкції каналізаційного колектора виникли певні складнощі, які вимагали більших фінансових витрат, і 5 грудня 2017 р. виконком міської ради затвердив  відкориговану проектну документацію за проектом «Реконструкція каналізаційного колектора…», де загальна кошторисна вартість проекту зросла на 9 661 881 грн і склала 32 416 961,00 грн.

Чим «душа» заспокоїться

Броварчани бачили, як підрядники поспішали до Нового року прокласти труби, закидати котлован тим, чим і викопали, та як під час снігу і дощу на невтрамбовану часом і людьми землю вкладали плитку. На проміжку в півкілометра: від перетину бульв. Незалежності – Короленка до Незалежності, 3 – 13 місць, де плитка значно прогнулася, та 11 – де провалилася.

Як повідомив журналістам «Трибуни» директор департаменту будівництва ТОВ «Джі ЕС груп будівництво» Віталій Віталійович, ситуація із плиткою в Броварах їм відома. До того ж, вони знали, що земля просяде і бруківка може провалитися. По-перше, зауважує представник підрядної організації, робили тротуар у сезон дощів і мали вибір: укладати бруківку чи залишити тротуар глиняний; по-друге, утрамбовували траншеї тим самим ґрунтом, який викопали, адже проектом не передбачено (!) засипання її піском. За інформацією Віталія Віталійовича, гарантійний строк експлуатації об’єкта складає 10 років, тож недоліки до 15 травня обов’язково усунуть.

ТОВ «Джі ЕС груп будівництво» виконало лише частину роботи: згідно з договором, потрібно ще прокласти каналізаційну трубу від міськвиконкому до КНС-2, що біля 9 школи. Та який це буде шлях – невідомо, адже проекту ще немає. Після завершення робіт – а це, згідно з договором, 31 грудня 2018 р., каналізаційний колектор буде введено в експлуатацію та прийнято на баланс КП «Броваритепловодоенергія», і ТОВ “Альянс-Новобуд” зможе безпроблемно користуватися “особистою” трубою для відведення стоків. Та чи вирішить це проблему водовідведення в Броварах? Навряд.

Фото – авторки та з мережі Інтернет

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: