Чергова сесія Броварської райради 14 червня розглянула більше 40 питань.
Депутати, а їх зібралося 28 із 36-ти (щоправда, двоє дуже швидко залишили сесійний зал), насамперед затвердили зміни до районного бюджету, збільшивши видатки по загальному фонду на 10,5 млн грн. Понад 2,5 млн грн від зазначеної суми направили на потреби відділу освіти району. За інформацією, яку надала завідувач відділу Людмила Чайка, суттєвими витратами є придбання матеріально-технічних засобів за програмою «Нова українська школа» – 347 тис. грн, 360 тисяч підуть на оформлення 1-го класу Калинівської школи за програмою «Росток».
Нещодавно проведеними аналізами була підтверджена низька якість води у рожнівському та пухівському навчальному закладах. Тому 199 тис. грн спрямували на очистку системи водопостачання у цих школах.
Все ж найбільші видатки, проголосовані депутатами, у освітянській галузі передбачені на школи Погребів та Плоского. За системою співфінансування – 50% за рахунок районного бюджету, ще 50% кошти місцевого – цього року здійснюватимуться капітальні ремонти у навчальних закладах цих сіл. У Плоскому ремонтуватиметься система опалення, а у Погребській школі – на капітальний ремонт очікують приміщення на першому поверсі. Загальна вартість робіт складе 1 млн 405 тисяч гривень у Плоскому та 1 мільйон 583 тисячі гривень у Погребах.
Також 195 тисяч гривень виділили на асфальтування майданчика на території Требухівської школи та 88 тисяч будуть спрямовані на очистку системи опалення школи у Гоголеві.
Районна сесія проголосувала за виділення трохи більше 900 тисяч гривень на капітальний ремонт дорожнього покриття у Красилівці (вулиця Космонавтів).
Щодо інших питань із загального порядку денного сесії, то більшість із них – виконання різноманітних районних програм чи внесення змін до них (загальна кількість 10) та звіти керівників комунальних закладів Броварського району, посадових осіб райради (10). Зокрема, звітувався перед райрадою і головний лікар ЦРЛ, депутат обласної ради Валентин Багнюк, голова бюджетної комісії Олександр Козлов та інші.
Осібно стоїть звіт голови районної ради Сергія Гришка про його діяльність за 2017 рік. Безпосередньо на сесії ніяких запитань, пропозицій чи побажань до його звіту висловлено не було. Позитивне рішення прийняли одноголосно. А сам голова райради зауважив перед голосуванням, що він був для всіх відкритий і залишиться таким і надалі, а одним з головних завдань вважає покращення співпраці між двома гілками владами – райрадою та райдержадміністрацією.
Усі питання та звіти ухвалювалися на сесії або ж абсолютної кількістю голосів «за», або ж одноголосно. Єдине питання з усього порядку денного, де не було прийняте позитивне рішення, – звіт редактора КП редакція газети «Нове життя» Лариси Шапки. 18 депутатів віддали свої голоси «за», решта або утрималися, або не голосували. Не вистачило одного голосу, аби звіт редактора затвердили. Питання переноситься на наступну сесію.
Анатолій Гаркуша
