Трибуна – Бровари

Касові апарати для ФОПів Президент України відтермінував до 2022 року

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо відтермінування обов’язкового застосування РРО (касових апаратів – ред.) платниками єдиного податку. Про це повідомляють у пресслужбі Офісу Президента України.

«Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку. А також скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» № 1017-ІХ», – йдеться у повідомленні. Цей законопроєкт Верховна Рада ухвалила 1 грудня 2020 року.

КАСОВІ АПАРАТИ

Згідно із законопроєктом, до 1 січня 2022 року відтерміновано обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб (ФОП — ред.), які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп.

Їх обсяг доходу протягом календарного року не має перевищувати граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах із істотними ризиками ухилення від оподаткування.

«Документ скасовує штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у реєстраторах розрахункових операцій (програмних реєстраторах розрахункових операцій)», – повідомили в Офісі Президента.

ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ

Також до 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій.

Зазначимо, 1 грудня Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому «компромісний» законопроєкт №4439-д щодо врегулювання кризи, пов’язаної з питанням ФОПів, яким застосування касових апаратів відтермінували на рік.

Нагадаємо, що під стінами Верховної Ради вже декілька тижнів тривають мітинги підприємців. Вони не згодні з рішенням парламенту, який відмовив у скасуванні введення обов’язкового використання касових апаратів.

Читайте також:

  1. На касові апарати мають перейти ФОПи-єдиноподатківці 2-4 груп − Верховна Рада. Кого це стосуватиметься

  2. Уряд продовжив виплату ФОПам «карантинної» допомоги на дітей

  3. Верховна Рада відкрила ринок землі

  4. Уряд затвердив розміри допомоги з часткового безробіття на час карантину

Поділіться.

Залиште відповідь