Керівник броварської «екстреної» отримав догану: пів року неналежно миють автівки?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час сьогоднішньої оперативної наради голова Броварської громади Ігор Сапожко висловив невдоволення тим, що впродовж пів року на місцевій екстреній медичній допомозі не миють на спеціальній мийці спецавтівки, які перевозять хворих і на коронавірус. Однак про це керівник відомства навіть не доповідає. Натомість очільник станції Георгій Зубковський послався на представників лікарні, які нібито відібрали ключі і перекрили воду на мийці. Сьогодні чиновники мали здіснити перевірку за озвученими фактами. Що відомо і чи були порушення санітарних норм – з’ясовувала «Трибуна».

Як розповів Ігор Сапожко, КП «Бровари-Благоустрій» раніше придбало спеціальну мийку та подарувало її Броварській станції екстреної медичної допомоги. Однак, як з’ясувалося, уже пів року вона не працює, а очільник станції весь цей час про це не повідомляв.

Так виглядає мийка для автівок “екстреної”

Зі слів керівника «екстреної» Георгія Зубковського, мийку не використовують, оскільки заступник директора адміністративно-господарської частини Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Анатолій Бобко забрав ключ. Медзаклад також перекрив воду.

Слід зазначити, що присутній під час наради заступник директора з медичної частини терапевтичного профілю броварської лікарні Григорій Павлін не зміг пояснити ситуацію. Він зазначив, що не знає нічого про це.

Зі слів керівниці відділу охорони здоров’я Ніни Хорошаєвої, Броварська станція екстреної медичної допомоги розподіляла карети «швидкої» за призначенням. Так, із 6 наявних автівок дві виділяли для роботи з хворими на COVID-19. Проте заступниця керівниці броварського районного відділу лабораторних досліджень Ольга Строй зазначила, що автотранспорт мають обробляти після перевезення кожного інфекційного хворого: і дезінфекторами всередині, і миття ззовні.

Ігор Сапожко вказав на порушення норм, що стосуються оброблення спецтранспорту, і розпорядився провести сьогодні перевірку.

Оперативна нарада за участі міського голови 30 серпня 2021 року

Чи порушують санітарні норми?

Як повідомив журналістам «Трибуни» Георгій Зубковський, хоча мийку і не використовують, станція не порушує вимог норм і законів щодо оброблення транспорту.

Броварська станції екстреної медичної допомоги

З його слів, миття автотранспорту здійснюється  згідно з регламентом: оброблення дезінфекторами всередині та миття ззовні.

Читайте також: У броварській «екстреній» несправні три карети. Автівки б’ють пацієнти? 

Миття здійснюють за допомогою швабри та відра. І роблять це поза мийкою, не заперечив очільник станції. Вона, до слова, виглядає відкритою, принаймні перепон заїхати не видно. Попри все, неозброєним оком можна помітити, що дорога до мийки таранспортом зовсім не «наїжджена».

Мийка станом на сьогодні – у вільному доступі

Зі слів керівника станції, майданчик відкрили влітку 2020 року. Коли в лікарні функціонувало медичне містечко, машини мили регулярно, після кожного заїзду на територію лікарні. Нині їх миють, згідно з нормами, за необхідності, але не рідше двох разів на добу, зазначає Георгій Зубковський.

Ніна Хорошаєва та Георгій Зубковський під час доповіді на оперативній нараді

Довідатися від чиновників громади результати сьогоднішньої перевірки не вдалося. Про них розповів сам Григорій Зубковський. З його слів, порушень санітарних норм робоча група не виявила. Водночас керівник відомства повідомив, що отримав догану.

Політична складова

Під час оперативної наради Ніна Хорошаєва наголосила на наявності конфлікту між медичними службами, які діють у Броварській громаді. З її слів, саме через це «екстрену» відімкнули від водопостачання та можливості використовувати інші ресурси. Варто зазначити, що про конфлікт між первинною та вторинною ланками медицини відомо давно.

Нагадаємо, на останніх виборах 2020 і 2021 років керівник первинної медицини Ігор Кравцов і очільник Броварської станції екстренної медичної допомоги Георгій Зубковський балотувалися від провладної партії Команда Ігоря Сапожка «Єдність».

Водночас директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк ішов до ради Броварської громади від опозиційної «За майбутнє!»

Фото – © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Броварчанка вдарила фельдшерку «екстреної» в обличчя – щоб не заважала знімати
  2. У Броварах реконструюють дитяче інфекційне відділення за близько 32 млн грн
  3. Медики броварської екстреної врятували немовля, яке не дихало близько 20 хвилин. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь