У Броварах реконструюють дитяче інфекційне відділення за близько 32 млн грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 3 серпня в центрі «Дитяча лікарня», що на вул. Ярослава Мудрого, 47, триває масштабна реконструкція інфекційного відділення. Відбувається вона на умовах співфінасування з обласного та міського бюджетів. Усі роботи заплановано закінчити до кінця року. Що вже зроблено та чи встигнуть?

Як повідомили чиновники на сайті Броварської міської ради, для реконструкції будівлі інфекційного відділення проведено ряд підготовчих дій. Зокрема, на основі висновків експертизи зроблено детальне обстеження будівлі, розроблено проєкт, відбувся тендер.

Про підрядника і ціну договору

Замовник реконструкції – Департамент регіонального розвитку Київської ОДА.

У травні поточного року Департамент провів тендер на закупівлю робіт. Із трьох претендентів переможцем визначено ТОВ «Ласт Буд Кепітал». 25 червня 2021 р.  в.о.голови Департаменту Алла Бондар підписала з переможцем торгів договір на виконання реконструкції на суму 31 млн 958 тис. 429,71 грн.

Із них із обласного бюджету витрати складуть  25 млн 933 тис. 316 грн, із міського – 6 млн 720 тис. 453 грн. 

Згідно з умовами оплати договору, 30% від вартості робіт мають заплатити авансом, 70% – після виконання робіт.

Так, ТОВ «Ласт Буд Кепітал» перемогло двох конкурентів, запропонувавши не найменшу ціну. Ласт Буд Кепітал – столична фірма, якій 2, 6 роки. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Керівник фірми – Тетяна Науменко, засновник і кінцевий бенефеціарний власник  – Мкртчян Фрунз (Вірменія), що зареєстрований у с. Веприк  Фастівського району.

Центр "Дичяча лікарня"

Саме з цією фірмою Департамент регіонального розвитку в цьому році також підписав договір на будівництво фізкультурно -оздоровчого комплексу в Миронівці на понад 15 млн грн. Загалом у  2021 році на державних тендерах фірма заробила понад 47 млн 300 тис. грн. А в минулому році з Ласт Буд Кепітал підписано 12 договорів на капітальні роботи на загальну суму 29 млн 131 тис.686 грн.

Мкртчян Фрунз був власником ще однієї фірми, що займалася будівництвом житлових і нежитлових приміщень – «Вега строй ЛТД». У лютому 2021 р. Мкртчян Фрунз видалений як бенефеціарний власник, проте залишився керівником.

Згідно з даними Опендатабот, протягом 2019 р. Вега строй ЛТД згадано в 10 кримінальних ухвалах. Так, у фірми вилучали документи в справі за фактом розтрати державних коштів службовими особами ТОВ «Декс сіті», ТОВ  «Строй-Корпорейт» та Департаменту регіонального розвитку на суму понад 6 млн грн. Як вказано в ухвалі ,ТОВ «Декс сіті» при виконанні договорів «відобразило у бухгалтерській та податковій звітності операції з придбання будівельних матеріалів та надання послуг по капітальному та поточному ремонту дорожнього покриття у підприємств, що мають ймовірні ознаки транзитності та ризиковості». «Вега строй ЛТД» відмовилось надавати належним чином завірені копії документів щодо проведення фінансово-господарських операцій із ТОВ «Декс сіті». 

Зауважимо, що власницею «Декс сіті» є Сатенік Абрамян (Вірменія), яка як і Мкртчян Фрунз також мешкає у Фастівському районі. У лютому 2019 р. у ТОВ «Декс сіті» змінився керівник. Одночасно в лютому 2019 р. зареєстровано ТОВ «Ласт Буд Кепітал».

Необхідні роботи

Дозвіл на виконання будівельних робіт управління інспекції та контролю Броварської міськради видало 2 серпня 2021 р., а вже наступного дня розпочався демонтаж технічного поверху дитячого інфекційного відділення. Здійснює його фірма-субпідрядник. Яка саме – виконроб  фірми-підрядника «Ласт Буд Кепітал» Анатолій Вадимович не поточнює.

За його словами, до переліку робіт входять не тільки заміна фасаду та покрівлі, але й вікон, дверей.  А також мають здійснити підсилення фундаменту та зробити внутрішні роботи – замінити водопровід, каналізацію, опалення, здійснити електротехнічні роботи, освітлення, встановити пожежної сигналізації. Усі роботи, згідно з договором, мають завершитися до кінця 2021 р.

Давні проблеми

Будівля інфекційного відділення вже не перший рік перебуває в аварійному стані. Ще в 2017 р. директор ББКЛ Валентин Багнюк журналістам розповідав, що через будівництво поряд багатоповерхівок, відбувся зсув ґрунту і будівля інфекційного відділення просіла та почала «тріщати по швах».  Тоді величезна наскрізна тріщина відокремила декоративну стіну від решти будівлі корпусу інфекційного.

інфекційне відділення

Згодом аварійну стіну довелося демонтувати. Та з демонтажем стіни проблеми споруди інфекційного відділення не закінчилися. Часткове обстеження показало: у будівлі є й інші проблеми, як явні, так і скриті від людського ока.

Окрім того, багатоповерхівки споруджені на плавунах, тож навантаження змінило рух ґрунтових вод, які почали підмивати фундамент споруди. У підвалах корпусів інфекційного та соматичного відділень з’явилася вода.

Нагадаємо, інфекційне відділення, як і решта будівель дитячої лікарні (окрім приміщення поліклініки), зведено в 1991 році підприємством «Броварипромжитлобуд»,  яке в Броварах не на найкращому рахунку.

Графік робіт і що зроблено

За словами виконроба, проєктанти розробили проєкт, що дозволить зменшити на будівлю навантаження. Так, уже знято близько 500 тон технічного даху. Під час монтажу нової покрівлі загалом будівля буде легшою близько на 400 тон. Також заплановано облаштувати армований (монолітний) пояс, що покликаний розподілити в будівлі навантаження та зв’язати всю площину в єдине ціле.

Згідно з календарним графіком робіт, демонтаж мають завершити протягом 1, 5 місяця з дати підписання договору. Тобто, демонтажні роботи вже мають бути завершені. Проте вони ще тривають. За словами виконроба, демонтувати технічний поверх завершать лише через тиждень.

(Натисніть для збільшення)

(Натисніть для ззбільшення)

(Натисніть для збільшення)

Першочерговими завданнями виконроб називає не лише демонтаж техповерху, а й  будівництво армопоясу та монтаж нової покрівлі, що дозволять здійснювати роботи всередині приміщення.

 

Загальнобудівельні роботи мали б розпочатися в середині липня. Як видно, вони ще не розпочиналися. Облаштування водопроводу, згідно з графіком робіт, має стартувати на початку вересня. Але про це мова зараз навіть не йде. Облаштування каналізації, опалення та електропостачання заплановано на початок листопада, а  блискавкозахист –  на другу половину грудня. Загалом же всі роботи мають завершити до 31 грудня 2021 р. Проте вже зрозуміло, що роботи затягуються.

Нагадаємо, що відділення, яке розраховано на 60 пацієнтів, є резервним для Київської області на випадок спалаху інфекційних хвороб. Під час пандемії коронавірусу там перебували хворі діти. Для таких хворих є й окремі бокси з окремим входом із вулиці. Загалом у будівлі 4 окремі входи, що дозволяє приймати одночасно пацієнтів із різними інфекціями.

Читайте також

  1. Центр «Дитяча лікарня»: про завершені і поточні ремонти та плани. Відео
  2. Центр «Дитяча лікарня» поповнився портативним цифровим рентгенапаратом. Відео
  3. Центр «Дитяча лікарня»: сучасний ремонт та брак кадрів – ФОТО
  4. Броварська дитяча лікарня перейшла на автономний підігрів води: прогнозують економію в 5 разів
  5. Броварська лікарня у 2020 році: нова апаратура, капремонти, закупівлі та кадри
  6. Броварська лікарня «боєздатна» завдяки доплатам міста, – підсумки гуманітарної комісії

Поділіться.

Залиште відповідь