Харчування дітей у початковій школі буде платним

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Харчування учнів 1 – 4 класів, які не належать до пільгових категорій, у школах Броварської громади тепер не буде безкоштовним. Діти отримуватимуть їжу на умовах співфінансування – від місцевого бюджету та батьків або осіб, що їх замінюють. Такі зміни до Програми розвитку системи освіти громади пропонують чиновники проєктом рішення на сесію, проведення якої заплановане 26 серпня. Сьогодні документ схвалила постійна депутатська комісія з гуманітарних питань.

Як ідеться в проєкті рішення, відсотки співфінансування затверджуватиме виконавчий комітет. Водночас, як розповіла під час засідання «гуманітарної» комісії доповідачка – керівниця управління освіти та науки Оксана Мельник, розподіл коштів становитиме 50%/50%.

Очільниця відомства зазначила, що нині харчування однієї дитини коштує орієнтовно 50 грн на день. Тож батькам доведеться сплачувати приблизно 25 грн. Серед понад 17 тис. дітей, що навчаються в школах громади, йдеться про 6222 учні 1 – 4 класів не пільгових категорій.

Оксана Мельник зауважила, що таким чином планують ефективніше використовувати бюджетні кошти. Водночас, завдяки нововведенню, мають намір покращити організацію харчування. З її слів, рішення ухвалюють на підставі результатів опитування батьків.

Варто зауважити, що обов’язкове забезпечення безкоштовним харчуванням учнів і вихованців закладів дошкільної освіти пільгових категорій залишається незмінним. Ідеться про дітей-сиріт, дітей із інвалідністю, дітей працівників МО, МВС, бійців АТО / ООС.

Нові стандарти харчування

Також чиновниця нагадала, що з початку нового навчального року в школах запроваджуються зміни до харчування дітей, затверджені на державному рівні. Їх на кухнях навчальних закладів реалізовуватимуть поступово – із вересня 2021 року до січня 2022 року.

Нагадаємо, нове повноцінне чотиритижневе меню розробила робоча група, в яку ввійшли шеф-кухар Євген Клопотенко та команда проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками Міністерства охорони здоров’я України.

Відтепер раціон має бути збалансованішим і різноманітнішим, діти отримуватимуть менше солі в продуктах. Водночас, як зауважила Оксана Мельник, деякі попередні рішення, наприклад щодо запровадження спецій у стравах, наразі є лише рекомендаціями.

Читайте також

  1. Як привчити дитину до здорового харчування
  2. COVID-19: Шкарлет розповів, які класи навчатимуться навіть за найгіршого сценарію
  3. Більше фруктів і м’яса, менше солі і цукру: зміни норм харчування в школах і садках
  4. Що їстимуть учні в школах: МОН затвердив нове меню. ФОТО, ВІДЕО
  5. Харчування дітей у броварських школах та садочках здорожчало
Поділіться.

Залиште відповідь