Комісія схвалила перейменування вул. Степана Разіна і відновлення меморіальних дощок

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 3 липня, відбулося засідання комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків. Колегіальний органі підтримав перейменування вул. Степана Разіна на честь київського князя Володимира Мономаха. Також – ухвалив рішення про відновлення пам’ятних дощок броварському поету Дмитру Чепурному та розстріляним нацистами жителям.

Однак першим питанням учасники засідання розглянули можливість найменування в Броварах річки Дарниця. Мовляв, за інформацією активістів, саме в нашому місті бере початок найпотужніша в цій місцевості притока Дніпра.

Віктор Малофієнко

Віктор Малофієнко показує річку Дарниця на карті, 28 лютого 2020 року

Після попереднього засідання, де підняли це питання, голова комісії Дмитро Карпій констатував, що рішення про найменування неможливо ухвалити без експертного висновку.

Очільник комісії зазначив, що в Броварській міській раді не зверталися за експертизою до Держгеокадастру, принаймні про це повідомили чиновники. А саме ця установа, згідно з відповідями, проводить такі експертизи.

Для вирішення питання необхідно встановити, чи дійсно струмок, який витікає із озера Вербного в Броварах, є початком і частиною річки, яка в Києві має назву Дарниця.

Карта Боплана, 1641 рік

Карта Боплана 1641 року

Колегіальний орган також підтримав відновлення розбитих раніше дощок. Пам’ятна табличка Дмитру Чепурному, зі слів голови комісії, висіла на 3-ій школі. Текст для нової таблички вирішили змінити, вказавши, що поет був репресований у 1937 році.

Комісія підтримала таке рішення, але доручила доопрацювати текст і ескіз у робочому порядку, після чого подати матеріали міському голові.

Із проекту таблички розстріляним броварцям вирішили прибрати хрест, мовляв вона висітиме на 1-ій школі, куди ходять діти. Окрім того визначили, що ця меморіальна дошка та табличка Дмитру Гамалію, рішення про встановлення якої увалили під час минулого засідання комісії, мають висіти симетрично біля центрального входу до навчального закладу.

1 школа № 1, ЗОШ № 1

Головний вхід до 1-ої школи

У ході засідання також підбили результати громадського обговорення щодо перейменування вулиці Степана Разіна на честь київського князя Володимира Мономаха.

Зі слів голови комісії, участь у обговоренні взяли 4 броварці, які надіслали свої пропозиції до Броварської міської ради. Усі вони висловилися за перейменування. У результаті, зміну назви підтримала і комісія.

комісія

Під час сьогоднішнього засідання комісії

Останнім розглянули лист від колективу підприємства «Орієнтир-Буделемент», які просять назвати вулицю або парк на честь загиблого в автокатастрофі, в минулому народного депутата, засновника банку «Аваль» Федора Шпига,

Дмитро Карпій звернув увагу на його минуле. Мовляв, як ідеться і у відкритих джерелах, і в наданій інформації від ініціаторів, чоловік очолював комсомольську організацію Броварського ДОКу. До того ж, він понад 7 років працював у структурах Київського обкому ЦК комсомолу України.

У результаті розгляду комісія одноголосно вирішила зняти з розгляду це питання. Нагадаємо, на початку червня міськрада надала Федору Шпигу звання почесного громадянина Броварів.

Фото – Дмитро Карпій

Читайте також

  1. Марії Овдієнко та посмертно Федору Шпигу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бровари»
  2. Знову актуально: перейменування вул. Разіна та меморіальна дошка Петлюрі
  3. Громадське обговорення: вул. Степана Разіна планують перейменувати
Поділіться.

Залиште відповідь