Комітет визволення політв’язнів: «Щодо обшуку квартири Сергія Бойка скаржитимемося до прокуратури»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

29 вересня у Києві за адресою вул. Мазепи, 6 відбулося засідання Громадської правозахисної організації «Комітет визволення політв’язнів», під час якого, зокрема, обговорювалося питання обшуку правоохоронними органами у квартирі в Броварах члена ВО «Свобода» та добровольця АТО Сергія Бойка.

Під час засідання, на якому були присутні заступник голови Комітету Тетяна Близнюк та відомий правозахисник, громадський активіст та адвокат організації Віктор Смалій, було наголошено, що обшук пройшов без представника захисту з боку сім’ї Сергія Бойка.

«Кожен із членів слідчо-оперативної групи, виходячи з квартири Бойка, говорив про те, що усі коментарі надасть слідчий. Розібрати — хто з них був слідчим було неможливо», — сказала Тетяна Близнюк.

1

Учасники засідання проінформували про те, що триває постійний зв’язок із сім’єю Сергія Бойка, зокрема, один із членів Комітету визволення політв’язнів Тамара Шевчук постійно провідує маму добровольця АТО Наталю.

Також, як повідомила Тетяна Близнюк, до Комітету визволення політв’язнів звернувся один із депутатів Верховної Ради, який виявив бажання допомогти сім’ї Сергія Бойка.

Під час обговорення питання, адвокат Віктор Смалій звернув увагу — чи не вилучили під час обшуку особисті речі. У відповідь член Комітету Тамара Шевчук нагадала про те, що після подій 31 серпня біля Верховної Ради незадовго перед обшуком були викрадені особисті речі Сергія, які мама попрала і вивісила сушитися на вулиці. Правозахисник Смалій тут же висловив припущення про те, що за Наталею Бойко могли спеціально слідкувати.

смалий

Також адвокат Комітету визволення політв’язнів (КВП) звернув увагу на те, що проводити обшук може лише та посадова особа, яка звернулася до суду з відповідним клопотанням. Під час же обговорення член КВП Тамара Шевчук зазначила, що порушення в цій частині цілком могли бути, оскільки в копії ухвали про обшук квартири Сергія Бойка зазначений один представник слідчо-оперативної групи, а проводив — інший (зокрема, один із членів слідчо-оперативної групи у Броварах представився як лейтенант Олександр Гора).

За словами Тамари Шевчук, попри те, що ухвала була винесена Печерським районним судом міста Києва, Олександр Віталійович Гора пред’явив посвідчення капітана міліції Шевченківського РУВС м. Києва (до речі, незрозуміла невідповідність між званням, яке озвучила Тамара Шевчук і тим, яке на камеру озвучив сам слідчий).

обшук бойко (3)

До речі, на сайті інформаційної системи «Конкурс» у розділі «Вступна кампанія 2012 » — Національна академія внутрішніх справ — Список абітурієнтів на денній формі навчання» значиться також Олександр Віталійович Гора. На той факт, що міліціянт є студентом четвертого курсу Національної академії внутрішніх справ і вже є капітаном звернула увагу і Тамара Шевчук.

У підсумку члени Комітету визволення політв’язнів, за консультації адвоката Віктора Смалія, вирішили подати до прокуратури міста Києва скаргу на те, що в ухвалі Печерського районного суду про обшук квартири Сергія Бойка вказаний не той слідчий, який де-факто проводив обшук та на інші протиправні дії.

«Сьогодні до нас звертається багато блогерів та активістів, яких вразила ситуація із мамою Сергія Бойка, що залишилася з двома неповнолітніми дітьми. Вони просять у нас контакти Наталі Бойко — хочуть передавати їй посилки з продуктами та допомогою», — розповіла Тетяна Близнюк.

«Ситуація для Сергія така: із зони бойових дій фактично він потрапить до в’язниці. Тільки-но він ступить на мирну українську територію, його можуть «запакувати». Реалії такі, що докази про непричетність до вибуху 31 серпня біля Верховної Ради жодної ролі не грають», — додала заступник голови Комітету визволення політв’язнів Тетяна Близнюк.

Фото — You Tube та Громадське телебачення Броварів

Поділіться.

Коментарі закриті.