Комп’ютери для лікарні, добудова стадіону та чому фури і далі прямуватимуть через місто, – бюджетна комісія

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від ремонту житлового фонду – до озеленення, від розвитку футболу – до проведення заходів національно-патріотичного виховання – таке  коло  питань розглянула бюджетна комісія Броварської міськради. Про що запекло сперечалися депутати понад дві години?

Першим питанням порядку денного було щорічне рішення «Про затвердження порядку і нормативів відрахування суб’єктами господарювання, що належать до комунальної форми власності», яким передбачається, що комунальні підприємства мають здійснити відрахування до загального фонду бюджету м. Бровари частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2018 році. Ставки сплати частини чистого прибутку в розрізі комунальних підприємств наступні:

  • КП «Броваритепловодоенергія» – 1%
  • КП «ЖЕК-1,2,3,4,5» –  1%
  • Усі інші комунальні підприємства – 5%

Це рішення приймається відповідно до норм закону «Про державний бюджет України», і, очевидно, з метою наштовхнути на висновок, що комунальні підприємства, які мають непогану фінансову підтримку від бюджету, також мають «поділитися» з бюджетом. Але в цьому році чиновники традиційно не змогли надати будь-якої інформації щодо стану виконання цього рішення в минулих роках: чи то не було прибутку, чи то ще не перерахували, чи то це питання чиновникам просто не цікаве.

Наступним був традиційно великий блок питань із УЖКГБІТ, який, в основному, складається з перекидань  фінансів із одних проектів, які перебувають у стадії підготовки, до інших проектів, які виходять на стадію виконання. Що ж новенького ремонтуватиметься в місті найближчим часом?

  • За заявками мешканців, проводитиметься ремонт вхідних груп житлових будинків для забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями. Тобто, там, де це потрібно, облаштують пандуси.
  • Розробляється схема організації дорожнього руху спеціально для маршруту № 9.   Потрібно облаштувати зупинку на вул. Героїв Небесної Сотні.
  • За сприятливих погодних умов КП «Бровари-Благоустрій» проведе ямковий ремонт найбільш проблемних місць, які вже визначено. Це – шляхопроводи, вул. Грушевського, Я.Мудрого, район Промзони. Про перші результати такого ремонту містяни повідомили у аматорському відео. 
  • Внесено зміни в Програму підтримки ОСББ «Незалежності, 17». 
  • У рамках міської Програми підтримки комунальних підприємств, КП «ЖЕК-1» виділять 197,0 тис. грн для ремонту колишнього приміщення газети «Нове життя». 
  • Найбільші зміни будуть стосуватися озеленення міста. Так, на Програму розвитку та збереження зелених зон, зокрема «Зростаємо разом», виділено 100,0 тис. грн (на висадження алеї дерев в парку «Перемога» батьками новонароджених дітей). Але найбільші зміни стосуються озеленення вул. Київської, про що йшла мова на комунальній комісії. 

Користуючись нагодою, депутати поспілкувалися з начальницю УЖКГБІТ Світланою Решетовою щодо організації дорожнього руху по вул. Київській,  позаяк на ремонт цієї вулиці за останні роки було витрачено понад 100 млн грн, але кількість вантажного великогабаритного транспорту, який рухається головною вулицею міста, викликає занепокоєння перспективами збереження нормального стану дорожнього покриття. Питання має  цілу історію листування між УЖКГБІТ і «Укравтодором» та іншими службами. Якщо коротко, «Укравтодор» не погодив схему організації дорожнього руху (ОДР), виготовлену містом, яка забороняє рух великогабаритного транспорту через місто з причини того, що найближчим часом відбудеться капітальний ремонт Об’їзної дороги, який неможливо провести без спрямування потоку транспорту через Бровари. Але і без ремонту Об’їзної дороги місту погано.

Як тимчасовий варіант задля вирішення проблеми, було виготовлено схему ОДР, яка б забороняла проїзд по місту великогабаритного транспорту певної ваги та габаритів. Це  можливо реалізувати, встановивши заборонні знаки дорожнього руху. Але без участі поліції у боротьбі з порушниками встановлення знаків не буде таким ефективним. А поліція на допомогу не поспішає.  Отже, поки що питання не має результативного вирішення.

Управління освіти традиційно просило кошти на потреби закладів освіти, на які поступили заявки від керівників шкіл та садочків.

Цікавою  новиною цього року є проведення навчально-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на суму 286,0 тис.грн. У кінці навчального року учні 10-11 класів (по одному загону від школи) підуть на триденне навчання. Житимуть учасники гри у палатках. Місце проведення заходу ще визначається: або табір «Любич», або ж у Броварах на Торгмаші. Захід розроблено директором Центру національно-патріотичного виховання та погоджено з відділом надзвичайних ситуацій.

Важливим питанням порядку денного як комісії, так і найближчої сесії, є питання затвердження виконання бюджету за 2018 рік.

Запеклі дискусії знову відбулися навколо добудови міського стадіону. Присутні на комісії представники футбольних клубів та спілки не ховали обурення  довгими термінами будівництва стадіону, через що футбольні команди міста не можуть подати заявку на участь у чемпіонати вищих рівнів. Як приклад, навели Ірпінь,  де стадіон збудований за 4 місяці та 7 млн грн, у Вінниці стадіон міжнародного рівня збудували минулого року за 18 млн грн. Начальниця відділу капітального будівництва Людмила Павлик  повідомила, що проект пройшов експертизу, численні технічні ради та консультації зі спеціалістами спорту. І об’єкт  є не лише стадіоном, а інфраструктурним комплексом. Однак членів бюджетної комісії це не переконало і вони не підтримали рішення про виділення траншу 2 млн грн на добудову стадіону, а попросили відзвітувати за вже витрачені 9 млн грн.

Також депутати розглянули програму громадської спілки «Федерація футболу м. Бровари» та після тривалих дискусій дійшли висновку, що вони не проти розвиту футболу в місті, але робити це варто виключно через відділ спорту. Цю думку підтримала начальниця фінансового управління Наталія Постернак, яка зауважила, що фінансування громадської спілки напряму з міського бюджету неможливе (такі виключення є лише тільки для ГО соціального спрямування, які фінансуються через програму «З турботою про кожного»). У підсумку, питання розглянуть на погоджувальній раді додатково.

Останнім, традиційно, розглянули пропозиції щодо внесення змін до головного кошторису вже цього року. Серед найбільших видатків –   1,8 мільйони гривень передбачено для Броварської центральної лікарні на закупівлю комп’ютерного обладнання. Про те, що лікарні необхідні комп’ютери, мова йде вже два роки. За цей час виконком БМР намагався здійснити закупівлю обладнання, втім поки що безрезультатно. Тому в разі затвердження необхідної суми депутатським корпусом, комп’ютерне обладнання лікарня купуватиме самостійно. Створення електронної системи обліку є обов’язковою умовою для  заключення договору з Національною службою здоров’я  для отримання медичної субвенції комунальними закладами  другого рівня медичної допомоги.

Окрім того, в пропозиціях до кошторису відображено внески до статутних фондів комунальних підприємств міста у розмірі 3,35 млн грн. Втім  депутати профільної комісії висловили незадоволення тим, що вкотре «транші» на КП Броварів подаються на розгляд без жодних обґрунтувань. За словами начальника фінансового відділу Броварської міської ради, статутні фонди КП «ЖЕК-1», «ЖЕК-2», «ЖЕК-4», «ЖЕК-5» поповнюються на 250 тис. грн кожен для проведення ремонтних робіт, КП «ЖЕК-3» – 750 тис. грн для закупівлі трактора. КП «Ритуальна служба» – за 800 тис. грн планує купити новий катафалк, КП «Броваритепловодоенергія»  необхідно 800 тис. грн на невизначені потреби.
Окрім цих статутних фондів планується поповнити статутний фонд КП «Бровари-Землеустрій», якому необхідно 450 тис. грн для закупки геодезичного приладу. Втім, за словами присутніх, більшість КП проводять діяльність, яка передбачає отримання прибутків. На практиці ж комунальні підприємства регулярно дотуються з бюджету.

1,5 мільйони гривень передбачається на виконання програми «Безпечне місто» по об’єкту «Будівництво інтегрованої системи відеоспростереження  та відеоаналітики вулиць, перехресть, парків та скверів м.Бровари».

Близько 416 тис. грн  передбачено для здійснення проектних робіт щодо реконструкції центру реабілітації дітей з інвалідністю з прибудовою басейну оздоровчого призначення.

Ці та інші заходи буде реалізовано лише у разі затвердження фінансування на засіданні сесії міської ради 28.02. 2019 року.

Ангеліна Козлова

Головне фото – Ірини Ющенко

Поділіться.

Залиште відповідь