Кому 10%, а кому і 1%: виконком затвердив виконання договорів пайової участі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 лютого відбулося засідання виконкому Броварської міської ради. Серед прийнятих рішень – про виконання договорів пайової  участі.

Своїм рішенням виконком схвалив виконання договорів про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури

  1. між ФОП «Гуцол Олександр Васильович» щодо будівництва об’єкта придорожнього сервісу по вул. Я. Мудрого, 45,  відомого містянам кафе-драйву біля дитячої лікарні. Пайова участь склала 10% або 41,9 тис. грн у грошовому еквіваленті.
  2. Із приватним акціонерним товариством «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант» щодо будівництва багатоквартирного соціального будинку по вул. С. Москаленка, 8-Б у м. Бровари. Пайова участь склала 1% –  244,03 тис. грн.
  3. Із ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «Екта-Бровари» щодо реконструкції нежитлових приміщень № 8 та № 11 по вул. Грушевського, 7 у м. Бровари, яким встановлювалась пайова участь у розмірі 10%, або в грошовому еквіваленті 12,0 тис. грн.

Щодо першого в цьому переліку об’єкта – кафе, яке фактично введено в експлуатацію кілька років тому, то розмір пайової участі рекомендувала інвестиційна рада 31.01.2019 р. у розмірі 10%. Через тиждень – 05.02.2019 р. такий відсоток  затвердив виконком, а через два тижні  – 19.02 цей договір визнано виконаним. Чому договір про пайову участь може виконуватися через багато років після фактичного вводу об’єкта в експлуатацію, адже згідно з п. 2.8. «Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва у розвитку інженерно транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари» (далі по тексту – Положення про пайову участь) передбачено, що «кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором»?

Далі у рішенні виконкому мова йде про комплекс будинків із п’яти секцій по 17 поверхів по вул. С. Москаленка, 8-Б.  Перші секції вже кілька років повністю заселені, будинок  обслуговується  Об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку. Згідно п. 2.8. Положення про пайову участь  «у разі, коли об’єктом будівництва виступає комплекс будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, кошти пайової участі у розвитку  інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі рівними частинами до прийняття в експлуатацію кожної черги (пускового комплексу) об’єкта будівництва, визначеної відповідно до проектної документації та техніко-економічних показників». Якщо будинок фактично заселений ще в 2010 році, то чому пайова участь сплачується лише зараз? До того ж,  244 тис. грн у 2010-2012 роках – це не те саме, що в 2019 році.

Так, рішенням виконкому від 22.12.2018 р. встановлено розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари ПрАТ «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант»» у розмірі 1 % від загальної проектно-кошторисної вартості будівництва багатоквартирного соціального будинку по вул. Москаленка Сергія, 8-Б у м. Бровари (I – V черги будівництва). При чому, в самому рішенні виконавчого комітету не наведено жодних підстав, обґрунтувань або розрахунків такої суттєвої знижки. В підсумку забудовник, реалізувавши біля 300 квартир за ринковою вартістю, лише через кілька років перерахує в бюджет міста 244,03 тис. грн, або менше 10 тис. доларів США.

Нагадаємо, що після аварійного зсуву плит у СШ №7 у жовтні 2018 р., ПрАТ «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант»  згодилася провести роботи з реконструкції даху школи. І хоча в «Міській програмі з будівництва та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020рр.» завданням № 16 було передбачено капітальний ремонт  Броварської школи № 7 по вул. Гагаріна, 23-А в м. Бровари із загальним обсягом фінансування в 2,0 млн грн, у т.ч. у 2018 році – 397,0 тис. грн (мова йде саме про ремонт плит перекриття даху), нещодавно депутат Київської обласної ради Роман Сімутін у соцмережі FB повідомив, що має офіційну відповідь про те, що ПрАТ «Атлант» виконала всі роботи по СШ № 7 безкоштовно.

Тобто, місто суттєво знижує законну пайову участь, але при цьому не сплачує за офіційно виконані  будівельно-монтажі роботи майже 400 тис. грн.

Ну, і, нарешті, договір про пайову участь, укладений з ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «Екта-Бровари» щодо реконструкції нежитлових приміщень № 8 та № 11 по вул. Грушевського, 7 в м. Бровари.

Відповідно до рішення виконкому від 22.12.2018р., затверджені збитки (упущена вигода), завдані виконавчому комітету Броварської міської ради внаслідок недоотримання коштів пайової участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Бровари  ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «Екта-Бровари»  в розмірі 12 тис. грн. Тож вирішено звернутися до Броварської місцевої прокуратури з проханням подати позовні заяви до замовників будівництва про стягнення завданих виконавчому комітету збитків (упущеної вигоди) внаслідок недоотримання коштів пайової участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Бровари. І вже 19.02.2019 р. (через 2 місяці) рішенням виконкому договір між вказаним ТОВ та БМР був визнаний виконаним.

Рішення виконкому «Про встановлення розміру пайової участі в розвитку інженерно-транспортної  та соціальної інфраструктури» та «Про виконання договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури» є стандартними, доволі частими і приймаються, як правило, за рекомендацією інвестиційної ради та на підставі вищезгаданого Положення про пайову участь. Чинним на цей час Положенням передбачено, що розмір  пайової участі замовника у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари встановлюється рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради та не може перевищувати:

  • для нежитлових будівель та споруд – 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
  • для житлових будинків – 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта.

Якщо переглянути рішення виконкому за останній рік, можна зрозуміти, що розмір пайової участі як для об’єктів бізнесу, так і для житлової забудови, часто коливається у бік зменшення. При цьому в самих рішеннях виконкому  ніколи не вказуються жодні обґрунтування таких знижок. Рівно як ніде в рішеннях виконкому не вказуються і реальні суми пайової участі конкретного забудовника.

Чи може місто забезпечити відповідну соцально-побутову інфраструктуру за таких умов – питання риторичне.

     Ангеліна Козлова

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply