Конкурс на посаду керівника навчального закладу: чесне змагання чи профанація?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

У травні 2016, після тривалого листування з міською владою, Громадській раді при управлінні освіти і науки 1-го скликання вдалося запровадити конкурсний відбір на посаду керівника навчального закладу м.Бровари. Наразі в новому Законі України «Про освіту» закріплено обов’язковість такого конкурсу.

Перед запровадженням активісти вивчали досвід конкурсу у Києві, завдяки якому на посади керівників навчальних закладів столиці були призначені нові люди, не з системи, які стали «агентами змін» в освіті. Ці директори не збирають кошти з батьків, не бояться сказати владі “НІ!”, добиваються гідного матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів – від якісних ремонтів до закупівлі продуктів тощо.

Усім відомо, що корупціонери, звільнені з попередніх місць роботи, намагаються зайняти посади на більш нижчих ланках. Чи будуть ці люди чесними? Питання риторичне…

Тому, хто сидітиме у комісії та голосуватиме за кандидатів, має ну дуже велике значення. Це не потрібно пояснювати – і так всі розуміють.

Як одна із ініціаторів і розробників ключового документу та запровадження конкурсу із сумом спостерігаю, як демократичний інструмент перетворюється на черговий фарс.

Те, що підбір членів комісії відбувається з особливою ретельністю, активісти добре знають. Наприклад, тих представників навчальних закладів, які дозволили собі мати власну думку на попередніх конкурсах, висловили її та голосували не за «того» кандидата, вже не запрошують в цю комісію і вони отримали «попередження». Адже раптове завершення контракту з керівниками навчальних закладів м. Бровари, до яких питань ні у міста, ні у громадськості не було, є показовим для інших.

На жаль, Громадська рада ІІ скликання, яку за словами журналістів та активістів «приручили», стала частиною цього фарсу.

Активісти у сфері освіти слідкують уважно за всіма засіданнями та рішення Громадської ради. Як відомо, останнє засідання Громадської ради було 25 січня 2018 року, наступне – призначене на 25 лютого 2017 року – не відбулось. Причини скасування засідання не пояснили.

Два члени Громадської ради відповідно до Порядку призначення на посаду керівника навчального закладу Броварської міської ради Київської області, включаються до складу комісії з конкурсного відбору на посаду керівника навчального закладу. Звісно, це рішення має прийматись на засіданні шляхом відкритого голосування.

27 лютого 2018 був підписаний Наказ управління освіти і науки БМР №48 «Про затвердження конкурсної комісії з відбору кандидатур на заміщення вакантної посади директора Броварської СШ І-ІІІ ступенів №2».  До речі, обирають директора школи №2 чи 5???

До складу комісії входять представники Громадської ради: Попова Оксана Миколаївна, голова Громадської ради, та Сокольвак Анжела Володимирівна, секретар Громадської ради.

На сайті Управління освіти розміщено оголошення про Засідання конкурсної комісії і протокол Громадської ради від 1 березня 2018 року, де зазначено, що п’ять членів громадської ради делегували Попову О.М. та Сокольвак А.В. до комісії з вибору директора 5-ої школи. Цими ж особами цей протокол підписано. Це підробка документів?

Тобто Управління освіти без жодних документів від Громадської ради включило до складу комісії «потрібних осіб»???

ВИНИКАЄ ПИТАННЯ: ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ВИБОРУ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ №5 – ЦЕ ТЕЖ ПРОФАНАЦІЯ, ВСЕ ВЖЕ ВИРІШЕНО?

Прошу інтернет-видання «Трибуна-Бровари» здійснити журналістське розслідування.

Лещик Надія, освітній менеджер, громадській активіст у сфері освіти

Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply