Контроль за станом повітря у Броварах оцінили у 7 мільйонів гривень

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На найближчу сесію міської ради планують винести проект рішення щодо ухвалення Програми контролю стану атмосферного повітря в місті Бровари на 2017-2019 рр. Про це стало відомо 29 серпня під час засідання виконкому, на якому Програму було затверджено.

Як розповів головний спеціаліст Броварської міської ради з питань екології , програма розроблялася разом зі спеціально утвореною для цього робочою групою останні два місяці.

Для розробки програми, за словами Жимайлова, були здійснені численні контакти з науковими, виробничими групами та фахівцями, підприємствами, які виготовляють необхідні для реалізації програми апаратуру та обладнання.

«Були проведені консультації з Центральною геофізичною обсерваторією ДСНС — єдиним державним органом, який займається сферою забруднення повітря. На основі цих контактів програма і була розроблена», — розповів Юрій Жимайлов.

Як розповів міський голова Ігор Сапожко, у випадку схвалення програми на сесії міської ради вже у поточному році передбачається встановлення трьох стаціонарних пунктів для вимірювання атмосферного повітря.

«У такий спосіб буде можливо регулювати ситуацію по місту», — зазначив Сапожко.

Юрій Жимайлов

На уточнюючі запитання «Трибуни-Бровари» «головний еколог міста» повідомив, що фінансова складова програми становить близько 7,6 мільйона гривень. «З цієї суми близько п’яти мільйонів ми плануємо залучити не бюджетних коштів, а з різних джерел», — повідомив Жимайлов.

За словами Ігоря Сапожка, часткове фінансування проекту планується передбачити на поточний рік. «Ми хочемо у Броварах створити пілотний проект на території України. Плануємо спілкуватися з Міністерством екології та природних ресурсів України щодо співфінансування», — розповів Сапожко.

«Системи контролю за станом атмосферного повітря в Україні як такої немає, і якщо проект вдасться провести через Міністерство екології, то це буде пілотний проект. Можливо, його вдасться розширити. Все залежатиме від ставлення Міністерства до нашої програми», — зазначив Жимайлов.

*Згідно Паспорту програми співвиконавцями Програми визначено КП «Бровари-Благоустрій» та головний спеціаліст БМР з питань екології.

Термін реалізації програми — 2017-2019 рр.

Перелік бюджетів, які будуть задіяні у виконанні програми — державний, місцевий, кошти підприємств, установ та організацій, кошти власників, орендарів та користувачів земельних ділянок.

Загальний обсяг — 7,6 млн. грн.

Завдання програми:

— визначення мікрорайонів забруднення;

— деталізація місць розташування джерел забруднення;

— визначення порушників обсягів викидів;

— припинення незаконної діяльності з викидів забруднюючих речовин;

— вимагання встановлення фільтрувального обладнання на джерела викидів.

Згідно заходів з виконання програми передбачається таке фінансування:

2017 р. — 400 тис. грн. — з міського бюджету.

2018 р. — 2,2 млн. грн. — з міського бюджету.

2019 р. — 5 млн. грн. — з інших джерел.

Нагадаємо, місцеві активісти та депутати неодноразово наголошували на проблемі забруднення повітря у місті та збирали підписи. Щоправда, жодного активіста та депутата з тих, хто порушував цю проблематику, до складу робочої групи з розробки програми не включили.

Останнім часом міська влада намагалася зарезервувати кошти на різні багатомільйонні проекти — стадіон у парку «Перемога», реконструкція вулиці Київської та інші.

Поділіться.

Залиште відповідь