Куди віддати непотрібний дитячий та дорослий одяг у Броварах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Повна шафа одягу, а одягти немає чого», – ця фраза знайома чи не кожній жінці. Ваші речі давно лежать у шафі без діла, припадають пилом і просто займають місце? Журналісти «Трибуни» спробували зібрати місця, куди в Броварах можна здати непотрібний одяг, щоб  не лише розвантажити шафу для нових покупок, а й допомогти тим, хто потребує, чи навіть підзаробити.

У кожного броварчанина час від часу у шафі з’являються речі, які місяцями просто перекладаються з місце на місце: одні – відслужили своє,  другі – вийшли з моди, треті – замалі, до інших – «не лежить душа» чи просто набридли. Та куди ж їх подіти?

1. Речі можна передати у «спадок» рідним, друзям чи просто знайомим.

2. Одяг, що має гарний вигляд, можна пожертвувати людям із незаможних родин. Допомогти в цьому зможе Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ви можете як самостійно відвезти речі, так і передати їх безпосередньо у центрі за адресою:  вул. Гагаріна, 15. Телефон для довідок: (04594) 4-61-64, 6-11-86, 6-19-00.

3. У Броварському міському територіальному центрі для самотніх та непрацездатних громадян функціонує банк одягу для дорослих. Бажаючі віддати свої речі, мають особисто прийти на вул.  Гагаріна, 8 –А (автозупинка «Порошинка»), де і розташований центр.

4. Охайний дитячий одяг приймуть і в інфекційному відділенні Броварської дитячої лікарні. Станом на 17 вересня діткам, які знаходяться у інфекційному відділені до визначення статусу, необхідні: підгузки  (памперси) №1-4, вологі серветки, дитячі креми, присипки, пляшечки та суміші для годування, вушні палички, вітамін «Д» (аквадетрину водний розчин), актиферин, фукорцин. Звертатися за за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 47, інфекційне відділення дитячої лікарні. Тел.: 096 -874-99 -33Галина Дмитрівна (старша медсестра).

5. У Броварській міській організації Червоного Хреста України речі «б/у» тимчасово не приймають. Як пояснили, банк речей, який знаходиться у підвальному приміщенні, перезавантажений: бажаючих здати непотрібні речі набагато більше, ніж тих, хто хоче їх взяти. Тож кожен нужденний може звернутися у Червоний Хрест за адресою: вул. Незалежності, 8-Б. (04594) 5 – 24- 61 і підібрати собі необхідний одяг.

6. Непотрібний одяг можна здати в комісійні магазини Броварів. Їх у нашому місті три:

  • бульв. Незалежності, 2 (вхід із двору). У комісійний магазин «Вдало зайшли» приймають дорослий і  дитячий одяг та взуття, актуальний на сьогодні, що має зношеність не більше 50%. Час роботи: понеділок-п’ятниця – з 10 до 19 год, субота – з 11 до 16 год, неділя – вихідний. Прийом товару – в середу та п’ятницю з 12 до 16 год за попереднім записом. Телефон для запису:  096 -174 -73- 25, Світлана.

  • Вул. Грушевського. 17/1. У комісійний магазин «Комочок» приймають доглянуті, охайні речі як для дорослих, так і дітей: одяг та взуття за сезоном. А також дитячі візочки, велосипеди, іграшки та інше. У магазині зауважують, що наразі мають значно більше пропозицій продажу товару, ніж  на нього попит, тому перш, ніж нести одяг у комісійний, варто поспілкуватися із власниками магазину. Час роботи магазину: понеділок- п’ятниця – із 9.30 до 19 год. Субота-неділя – із 10 до 18 год. Тел.: 098-435-47-68.
  • Вул. Марії Лагунової, 10. У комісійному можна як придбати, так і здати сезонний дитячий  одяг. А також дитяче  взуття, візочки, ліжка, манежі, велосипеди та іграшки. Час роботи:  з понеділка по п’ятницю – з 10 до  18 год, субота – з 11 до 16 год. Тел.: 093-037-20-93.

7. Також чисті, цілі, охайні, дбайливо складені речі як для дітей, так і дорослих можна запропонувати волонтерам, які відвезуть їх у інтернати, де виховуються дівчатка та хлопчики як шкільного віку, так і молодь. Зокрема, у психоневрологічні заклади. Контакти для зв’язку:  098 -540 -45 -00 – Юлія.

Діти 1 та 3 класів Старобасанської школи- інтернату (Чернігівська обл.)

8. Із вдячністю приймуть належного вигляду б/у речі у хоспісі «Допомога» с. Скибин Броварського району, де перебувають понад 20 людей похилого віку – переселенці з Луганської обл. Хоспісом опікується переселенець зі Сходу Олег Горбачов, із яким можна сконтактувати за тел. 096-273- 30-54 та уточнити, у який спосіб доправити речі.

Підопічні хоспісу

9. Охайні, випрані та випрасувані речі можна віднести і у броварські церкви, які разом із іншою допомогою  відправляють у дитячі будинки чи віддають потребуючим. Однак наразі в переважній більшості храмів приймання одягу призупинено, позаяк  вже наявну його кількість немає де зберігати.

10. Якщо ви мешкаєте в Броварах, а працюєте в столиці, непотрібний одяг можна відвезти у благодійні  магазини, що на вул. Липинського, 3 та Малопідвальній, 15. Беруть цілий, актуальний сезону жіночий та чоловічий одяг, взуття, сумки, аксесуари, книги та предмети декору.

11. Щомісяця в Києві відбувається благодійна барахолка «Кураж базар». Як зазначено на офіційній сторінці у ФБ, дохід від «Кураж базару» йде на допомогу дітям, а раз у рік весь прибуток з барахолки віддають на благодійність.

12. Варто згадати про ще один дієвий та простий спосіб – Фейсбук. На своїй сторінці можна розмістити оголошення про те, що безкоштовно віддаєте одяг, і з вами обов’язково зв’яжуться люди, яким ці речі потрібні.

13. Одяг, взуття, книги, меблі, предмети декору можна розмістити на благодійній платформі «Мурахи».

14. Одяг, що не підійшов за розміром, або який просто займає місце у шафі і жодного разу не одягнений, можна виставити на продаж на OLX, або ж на сервісі “Шафа”.

15. Ті, кому із непотрібними речами розлучатися все ж складно, можуть подарувати їм нове життя. Для цього стануть в нагоді фарби для тканини, трафаретки, наклейки та інші декоративні дрібнички. А ще старий чи вже не модний одяг може «трансформуватися» у інший, але вже сучасний, або ж у м’яку іграшку. Але для цього треба мати бажання, час, трішки фантазії та умінь.

16. Якщо ж нічого із вище перерахованого вам не підійшло, пропонуємо останній, найпростіший варіант, – віднести непотрібні речі до сміттєвого контейнера. Одні – просто викинути у смітник, інші – скласти в пакет та причепити на сміттєзбірник чи розвісити поряд, якщо є де. Вже через годину-дві їх заберуть чи безхатьки, чи інші нужденні.

Зауважимо: перш ніж пакувати речі, дайте собі чесну відповідь: ви б хотіли самі таке носити? Адже віддаєте  одяг таким же людям, але тільки з іншими життєвими обставинами.

У будь-якому випадку, варто не жаліти речей, які роками припадають у шафі пилом, і періодично від них «очищатися». Це дасть можливість швидше з’явитися у вашому гардеробі новому одягу, а, відтак, новим позитивним емоціям. А ваш одяг, відданий з добрими думками, зігріє ближнього.

Фото – авторки,  з Інтернету, зі сторінки на ФБ Юлії Заярної та Олега Горбачова

Поділіться.

Залиште відповідь